Obr Dobr

The BFG

Kamoš Obor

Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA / Kanada, 2016, 117 min

// Distributor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 3,392 // Otvárací Víkend v USA: $18,775,350 //(26.11.2016)

Jak se mi literární obr Dobr líbil víc, než Karlík a továrna na čokoládu (a to přes čokoládu a veverky), tak mi filmová podoba připadala vlastně ještě nedotaženější. Nejlepší tak pro mě ve finále byli psíci anglické královny.(18.3.2017)

• xxmartinxx

Dal s tím pokoj Zemeckis, tak teď bude otravovat Spielberg? Hnusný nudný a nesnesitelný film, nejspíš Stevenův nejhorší. Nebo aspoň nejhorší za dlouhou dobu. Malá holka bez charakterů a spousta zeleného plátna proměněného ve špatné efekty. Nezajímavá projížďka uncanny valley, na kterou už se naštěstí zapomnělo. Vlastně ani nevím, proč jsem na to koulal. 1 a 1/2(30.10.2016)

• Pilda17

Po vizuální stránce nemám absolutně žádný problém. Příjemně se na to dívá a poslouchá, ale to je bohužel vše. Děj je nemastný, převážně se nic velkého neděje a to dokáži odpustit i pomalejší tempo. Spielberg se moc nepředvedl, jeho úpadek začíná být viditelný. Scéna lovení obrů na závěr neměla chybu, ale to jsem vážně čekal skoro dvě hodiny na minutové finále? To snad ne! 4/10 = 48%(5.2.2017)

Jeden z těch filmů u kterých jsem trpěl skepsí od prvního okamžiku, co jsem se o daném filmu dozvěděl. Leč tentokrát to bylo zbytečné, protože film si mě omotal kolem prstu a i když poslední čtvrtina se mi už moc nelíbila (v podstatě vše od okamžiku s královnou), tak už to nic nezměnilo na mém maximálním hodnocení. Předlohu jsem nečetl, takže mnohé věci z filmu nedávají úplně smysl a nemají srozumitelné pozadí a těžko říct, proč jsou některé věci takové jaké jsou. Film se vyhnul tomu, že by se utápěl ve vysvětlování i tak je nadmíru dlouhý. To nevysvětlování je fajn a navíc důvod k přečtení oné knihy. Ten fantaskní svět se mi hodně líbil, navíc i ten lidský svět byl v městečku okolo sirotčince taky takový, fantaskní, vypiplaný. Ačkoliv zde je dost mluveno o pojídání lidí, dětí, tak krom kouřových náznaků nic k vidění není a v rámci možností bych tentokrát i souhlasil s projekcí mladším divákům. Jen mě fakt štve, že asi tolika tvůrcům, nejen filmovým, i spisovatelským přijde prdění zábavné a je to strašně hojný motiv, možná ne tak moc, ale já jsem na to už dost alergický, takže si toho více všímám. V tomto filmu mi to, ale nedokázalo skazit jinak výborně dojmy z podívané.(29.11.2016)