Obr Dobr

Kamoš Obor

Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA / Kanada, 2016, 117 min

• Chrustyn

Se smutkem musím podotknout, že se v mých očích jedná o nejslabší Spielebergův film. Neznám knihu, nevím na kolik se jí film řídí, ale příběhově mě film bavil tak do půlky. Ve chvíli kdy se děj přesune do královského paláce se začnou dít věci, které budou směšně jen pro ty nejmenší. Na druhou stránku, audiovizuálně úžasně zpracované a opravdu nádherné na pohled. O to větší je škoda, když je výsledek takový, jaký je.(27.12.2016)

Jednoduchý, ale milý příběh, který bylo těžké zfilmovat. Ale rozhodně mi nevadilo, že film plynul pomalu a neuspěchaně a bez výrazných efektů. Možná i z hlediska toho, že film je hlavně pro děti by bylo lepší, kdyby byl o chlup kratší, i kvůli tomu, že první půlka byla lepší.(5.9.2016)

• Philippa

Tak po dlouhé době jsem odcházela s uplakanýma očima...vůbec jsem nechápala, proč se mi po tváři koulí slzy jak hrachy. Vůbec mne to nebavilo, nechápala jsem o čem to je, kde je nějaký...zkrátka "Něco"... ty hvězdičky jsou za jednu nádhernou snovou scénu, ta mne udeřila přímo do srdce...aha a tam se to stalo, ty slzy....asi jsem plakala nad tou bolestí, že už nic jiného nepřišlo...ne Stevene, opravdu nic....(20.9.2016)

Natolik kouzelné, až jsem bez obtíží dokázal přijmout nepřiměřenou délku stopáže a ignorovat vtipy o prdění.(19.1.2017)

Tady jsem doplatil na to, že chodím na filmy do kina, protože jsem musel trpět u dabingu. V celým baráku jsou čtyři poutače, tři hajzlbáby a dva diváci, ale je strašně velkej problém obětovat jeden čas originálu, protože by asi ubíral místo Jonesový... Pěkná pohádka, ale musíte se na Spielberga těšit. Nudle s mákem se bez polití máslem taky dají sníst jenom když máte vážně hlad.(25.9.2016)