Hollywood v koncích

• Česko Hollywood Ending (více)

Woody karikuje sám sebe - neurotického režiséra Vala Waxmana, na kterého padnou zlé časy. Jo, kdysi to byl pán režisér, ale od té doby se mnoho změnilo a Val teď může být vděčný za sebemenší druhořadý kšeftík v televizi. Manželky a milenky jsou na světě proto, aby svým drahým občas podaly pomocnou ruku. Val dostane od své exmanželky nabídku režírovat velkorozpočtový "mainstreamový film". Je to skvělé, ale katastrofy jsou tady zase od toho, aby nám znepříjemňovali život - Val dočasně oslepne následkem své chronické paranoi. Jde o velký balík peněz a tak skupinka jeho pěti kamarádů dělá vše pro to, aby se šéfproducent o režisérově slepotě nedozvěděl. Tahle Valova disfunkce na sebe ve filmu váže desítky skvělých gagů a situací, které nenechají Vaši bránici v klidu. Zrodila se velká groteska a Woody Allen byl zase u toho. (oficiální text distributora)

Radko

Slučka Allenových neuróz sa v Hollywood endingu asi najabsurdnejšie zamotala. Otvorene, a dokonca, s humorom (čo u WA nie je paradoxne až tak obvyklé) ukazuje vo filme o točení vlastného filmu ješitnosť ľudí od fachu, spôsobujúcu rozklad vzťahov, obetovaných tvorbe nezáživností, plných originálnych "hlášiek". Dozviete sa, čo vznikne, ak dáte Allenovi rozpočet blocbusteru. Áno nemýlite sa, rovnako fádna pseudoromanca plná hypochondrií a psychosomatických porúch analyzovaných do aleluja, ako storáz predtým. Nehľadiac na štáb, hercov, divákov. Publikum v USA, odchované na príbehu a efektoch, starčeka s neurózou sprdne a pomätene zintelektualizovaná Európa žerúca Woodymu každý teplý prd, zavýska nad nekultúrnosťou američanov a prijme pacienta do láskavej opatery. Nadhľadová a vtipná sebakritika, korunovaná vetou (resp. jej parafrázou): "Kritici stoja na najspodnejšom stupni umenia.". ()

viperblade

V tomto filmu se dozvíte spoustu užitečných informací. Například to, že režírování filmů je těžká práce, speciálně, když den před začátkem oslepnete. Nebo když film v Americe nepřijmou, jeďte s ním do Francie, tam budete za Boha! ;-) Woody to myslím řekl docela jasně, nakolik to je auto-biografické, to už se my můžeme jen dohadovat. Každopádně, co se týče filmů Woodyho Allena, je to takový slabší nadprůměr, který v místech, kde film ztrácí tempo, zachraňuje Téa. 70 %. ()

castor

„Mimochodem ta barbína má doktorát.“ – „A z čeho? Z dějin tělocviku?“ Woody je tentokrát ve svém. Může se pochlubit prestižními filmovými cenami, trpí neurózami, u ostatních je za pomatence a hypochondra. Leccos asi sedí i přímo na pana režiséra, jenže u toho filmového má jeho režisérská kariéra hodně sestupnou tendenci. Jeho manželka navíc pláchla ke vlivnému producentovi. Paradoxně právě ta prosadí svého bývalého jako toho, který nejlépe zná New York, jenž hraje podstatnou roli v plánovaném šedesátimilionovém bijáku. Podivnými režisérskými nároky to začíná, psychosomatickou slepotou končí. Z toho následně dle očekávání pramení situace, které známe hlavně z Allenových starých kousků. Ač to má své mistrovské momenty, výsledek je průměrně výživný a roztahaný, tudíž vedle takové Lásky a smrt, Manhattanu nebo Annie Hall vypadá jako chudý příbuzný. Pokud hledat důvody, tak určitě délka. Na Allena, navíc bez košatějšího příběhu, je to moc dlouhé. Nadsazená slepota na place je překvapivě odbytá. A zahořklost vůči celému hollywoodskému systému jen klouže po povrchu. Woody ještě v koncích rozhodně není, ale příště by mohl potěšit něčím méně „mechanickým“!! ()

Spooner

výborný Woody Allen tak jak ho všichni dobře známe.Další z jeho typických komedií.Tahle se mi ale zvlášt líbila ()

Snorlax

Sebeironii s takovou grácií dokáže podat jen Allen. Výborně jsem se bavila a jen jsem se utvrdila v tom, že Woody je jeden z nejvtipnějších scenáristů, jejichž tvorbu jsem měla to štěstí poznat. ()

dzej dzej

Starý hypochondrický a neurotický režisér, který během natáčení filmu oslepne - výborné komické a sebereflexivní téma. Sebereflexivní hned dvojitě - ve vztahu k sobě samému jako tvůrci a ve vztahu k filmu. Hollywood Ending bohužel tento potenciál nenaplňuje. Film je příliš dlouhý, komický jej místy a především: možnosti natočit tragikomickou "zpověď" či "závěť" Allen odmítl. Vznikla jen průměrná komedie. To u génia, jakým Allen bezesporu je :) nestačí... ()

Jordan

woody už síce trošku zostarol čo je podľa mňa jednoznačným vysvetlením miernej sentimentality v tomto filme, ale každopádne sa jedná o peknú anekdotku s napzaj vtipnými scénkami a hláškami, ktorej nie je nič sväté (ani hollywood, ani európa, až by si jeden mohol myslieť, že to woody trochu preháňa a za jediný správny film pokldaá práve ten svoj) ()

Anderton

Velmi oiginálny námet a scenár, výborné situačné gagy a predvídatelný dej. Určite jedna z najpríjemnejších a najvtipnejších Allenoviek súčasnosti. Už mi to dávno vyfučalo z pamäte, ale pri nejakej televíznej repríze si to určite rád zopakujem. Teraz som si uvedomil, že Allen má v tých svojích filmoch stále krásne ženy.....paradoxne, že... ()

Frajer42

Nejedenkrát jsem se během sledování pozastavil nad tím, zda si Woody Allen náhodou nemyslí, že je slepý člověk zároveň hluchý. Mám za to, že slepý člověk dovede zcela zdatně detekovat, ze kterého směru vychází zdroj zvuku a upřít tímto směrem svůj zrak. Tato záležitost je přestřelená v každém ohledu. Dovedu si představit, že by mě snímek více oslovil, kdyby do něj nebyla zasazena slepota. Do momentu oslepnutí jsem se totiž velmi dobře bavil. O humor by se sami o sobě postaraly nevšední požadavky Vala Waxmana. Naopak oceňuji, že Woody přiblížil divákům fáze tvorby filmu. Zejména komunikaci mezi režisérem a producentem. Pár vtípků zafungovalo a celkové vyznění o tom, že se Woodyho "umělecký" film stal hitem ve Francii bylo vynikající. Celkový dojem však vidím maximálně na lepší 2 hvězdy. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka mat.ilda. ()

FrodoF

Woodyho poslední filmy mě opravdu hodně baví, nejsou sice nijak geniální, ale ani při jednom sem se nenudil, spíš naopak. Hollywood Ending je hodně podobný Škorpionovi, ne námětem, ale stylem a především vtipností absurdních situací. Taky se mi hodně líbila Téa Leoni, ta je moc pěkná. Ale u Škorpiona jsem se přeci jenom nasmál víc. ()

iamek

Vynikajicí nápad se slušnými herci. Bohužel film mi přišel trošku utahaný a chvilkama jsem se nudil. Po konci filmu jsem přemýšlel kde jsem podobný nápad viděl. A pak jsem si uvědomil, že pár týdnu před tímhle snímkem jsem koukal na TROMArnu Terror Firmer. Že by se Woody nechal inspirovat ? ()

dopitak

Docela dobré. Kdyby se Woody víc zaměřil na trable při natáčení a upozadil vztah s Ellie a úplně škrtl postavu syna Tonyho, mohlo to být ještě vtipnější. Od chvíle, kdy skončí spolupráce s tlumočníkem, je to příliš ucourané. Solidní český dabing. ()

Šandík

Co naplat. roli neurotického zoufalce nelze dost dobře hrát donekonečna a nejpozději ve třetím podobném filmu se poněkud omrzí, zvláště když dotyčný vůčihledně stárne, takže je potřeba děj přikořenit něčím novým a nečekaným, v tomto případě dočasnou ztrátou zraku... Není to špatné, ale vidět to vícekrát skutečně nepotřebuju. Na rozdíl od Woodyho nejlepších filmů, jakými je Annie Hall, Manhattan nebo Hana a její sestry... Celkový dojem: 65% Čtvrtá hvězdička je za nečekaně vtipný a překvapivý závěr... ()

MM11

Nenápadný film Woodyho Allena asi vysílal jakési pozitivní vlny, protože ohromně vylepší náladu. Co do rozložení postav Vás asi nic nepřekvapí, námět je zpracován s lehkostí (nelogická nadsázka je jasná, nemá smysl jí řešit). Film příjemně pomrkává po zvídavém divákovi a ironizuje, co jen může (třeba i sám sebe). Umělecký vrchol to nebude, ale příjemná podívaná ano. ()

jhrasko

Celebrity a Hollywood Ending sú mojimi najvačšími Woody sklamaniami. Pri sledovaní HE som si párkrát dokonca povedal, že sa Woody úplne zbláznil - nepamätám si z filmu skoro nič, to predstieranie slepoty ( či ako to vobec bolo ??? ). Aj majster sa utne. ()

Lacike

Originalny namet, ale samotny vysledok zdaleka nie je taka pecka ako som ocakaval. Paradoxne najmenej ma bavili pasaze s Allenovou slepotou. Boli to prilis primitivne vtipy v ktorych narazal do nabytku a do atmosfery filmu sa vôbec nehodili. Celu liniu so slepotou mohol Allen radsej nahradit nejakou tou tvorivou krizou alebo niecim podobnym a vysledok by bol ovela uveritelnejsi. Takisto sa mohol viac sustredit na osobnu liniu jak medzi nim a synom tak na romanticku liniu. Takto je vysledok nesudrzny mix v ktorom ziadny linia nie je dostatocne silna. Aspon ze Allen nesklame s rôznymi vtipnymi poznamkami, ktorymi sa triafa do Hollywoodu a aj do svojej tvorby, takze za jedno pozretie to rozhodne stoji. Zlati francuzi, co by si bez nich Allen pocal? Urcite by neskôr nenatocil svoj najuspesnejsi film Polnoc v Paríži. :) 7/10. ()