Kalifornie. Normální všední den. Obyčejný student jménem Leland Fitzgerlad (Ryan Gosling) spáchá zdánlivě nesmyslnou a nevysvětlitelnou vraždu a všechno se najednou změní. Pro Lelanda, jeho rodinu, přátele i učitele. Ve vězení pro mladistvé se Leland setkává s vězeňským učitelem Pearlem Madisonem (Don Cheadle), který se snaží najít odpověď na spoustu sžíravých otázek. Proč se syn slavného spisovatele Alberta Fitzgeralda (Kevin Spacey), mladík se slibnými vyhlídkami, dopustil něčeho takového? (oficiální text distributora)

bubun

Teda myslela jsem, že u toho zhebnu. Takový utrpení! Utrpení to dokoukat. Další ukecaný film, který se stylizuje za bořiče zavedených stereotypů prostřednictvím rádobyhlubokomyslných myšlenek, což převedeno do praxe znamená, že SPOILER chlapec, který zabije jiného chlapce je z nějakého mně neznámého důvodu nějakým mně neznámým způsobem asi výjimečný, a proto má také výjimečné zacházení, včetně hnusného vlezdoprdelovského učitele ve vězení. Zajímavé, protože "výjimečný chlapec", jehož výjimečnost se projevuje tím, že si píše deník, o žádné speciální zacházení nestál. Příběhy ostatních hrdinů otravné, otravná hudba, otravný film. ()

lennyd

Jednoho krásného dne otřásne městečkem v Kalifornii hrůzná událost. Mladík Leland Fitzgerald brutálně zavraždil mentálně postiženého kluka. Tímto se změní život spoustě lidem, Lelandově rodině, rodině zavražděného chlapce... Leland se dostává do vězení pro mladistvé, kde se jeho vězeňský učitel snaží dopátrat, proč to vlastně udělal (nebojte se, ač učitel tak není takovej dobrák, jen si chce na nepochopitelné vraždě ohřát svou polívčičku a napsat o ní knihu)... Tento film se mi strašně těžko hodnotí. Na jedné straně zajímavý námět, zajímaví herci (ach, sladká Jena Malone), na straně druhé přes hromadu flashbacků do minulosti (Leland píše knihu) se film začíná motat v kroužcích, a ačkoliv je to necelý týden, co jsem jej viděl, tak si zaboha nemohu vzpomenout proč to vlastně udělal :) Jinak se ve vedlejších rolích mihne spousta známých tváří, již zmiňovaná Jena Malone, nebo Kevin Spacey, Chris Klein či Lena Olin. No zkuste to :) ()

uhlajz

Popravdě jsem si celý film říkal, jak může někdo natočit takhle špatně film. Promrhat takovýto námět jen pouhým povídáním je skoro hřích:-) ()

Pavlínka9

"Zazpívej" Nejhorší pro mě bylo zjištění, koho je Ryan bratr....V tu chvíli jsem si pořád říkala, co bude ten důvod... ? Mě to určitý smysl dávalo, ale i tak - právo na život...Film je hodně zajímavý svým pomalým způsobem plynutí a také tím, jak jen očekáváte objevení se toho obrovského "bubáka ve skříni", který se vynořil hned na začátku filmu...Ryan Gosling i všichni ostatní - mimo pro mě dost nesymptatické Jeny Malone...Ti všichni odvedli skvělý výkon...Jo a Michael Welch svou rolí taky ukázal co v něm je ;) ()

venison

Herecké obsazení skvělé (bohužel Kevin Spacey je tam jen max. dohromady 10 minut), myšlenka filmu výborná, filosofické rozbory skvělé....ale ten děj je rozbředlý, nudný, chaotický.. A je to velká škoda.. ()

anglanek

Ryan Gosling muj velky oblibenec a Michelle Williams, tak tahle dvojka si spolu zahrala ve filmu Blue Valentine a z toho jsem si teda na konci utrel slinu u huby ale tady to nebylo az tak dobry,ale spatny to rozhodne není. ()

Mishqo

"Just because what you did was wrong, doesn't mean that giving up on your life is right." Aj keď na pozadí nepeknej udalosti, film vykresľuje plno životných právd a osud jedného nepochopeného chlapca. S výborným podmazom a hercami. A Gosling tu teda vôbec nevyzeral ako Gosling =D ()

MI-380

Nejlepší je být mladý? Pokud jsi citlivý a rodina není úplně ideální, pak dospívání tíží jak balvan - přesně vystiženo. 75%. ()

V.Silver

Rád dávám plná hodnocení u filmů - protože každý takový film mi nějakým způsobem vezme dech. Svět podle Lelanda mě zasáhl hned v několika rovinách - jednak hereckým obsazením (úžasný koncert Ryana Goslinga a Dona Cheadlea), velice vydařeným scénářem se zvláštně krásnou pointou a především skvělým soundtrackem z pera Jeremy Enigka, mého oblíbeného amerického písničkáře a skladatele, jehož (omlouvám se za ten "snobský" výraz) tklivá hudba skvěle podkreslila příběh tohoto filmu. Píseň "Set It On Fire" ( http://www.youtube.com/watch?v=3LK3juJDvio ) jakoby byla resumé všech emocí obsažených v Lelandově světě. Tohle prostě musíte prožít, ne jen shlédnout. ()

Koryntos

Chtěla jsem pořád znát odpověď na otázku PROČ a když už jsem se to skoro dozvěděla tak byl konec. To PROTO mi tam nějak hodně chybělo a proto dávám 4*. Goslingovi se role vydařila, byl celkem uvěřitelný. ()

Roseinka

Zajímavý psychologický film o vraždě. Na její důvod jsem přišla sice brzy, ale to mi nevadilo. Obsazení bylo fajn a na konci jsem byla z toho všeho dost smutná, což byl asi záměr. ()

shabazza

Láska je když na někoho nedokážeš přestat myslet, když je tvojí první i poslední myšlenkou dne. Láska se odehrává spíše ve tvé hlavě, než ve tvém srdci. Film o lidech, kteří dělají chyby, o lidech kteří milují a o tom, co jsou ochotni pro lásku udělat. Film o lidském smutku, ale také i o naději a o dobru v každém z nás. ()

Akret

Film o tom, že všichni děláme chyby a ubližujeme jimi druhým, a někdy bohužel již nenávratně. Ale proč? Někdy ani neznáme odpověď, a tak jsme si ji vymysleli…protože jsme lidi. ()

solskjaer

Leland mě zklamal, ne ani tak svým příběhem či zpracováním, ale hlavně tím nevyužitým potenciálem, který film měl. Místo trochu svižnějšího tempa zvolili tvůrci dost táhlé a místy nudné dialogy, které se stáčely zase na začátek a tak se to opakovalo téměř celý film. K tomu nutno přičíst dost zvláštní konec, který ale mě osobně moc nenadchnul. Navíc Ryan Gosling mě vůbec nepřesvědčil a toho rozpolceného leč geniálního vraha jsem mu moc nevěřil. Škoda mohla to být pecka. ()

ericek

No já nevím... asi jsem se na tento kousek patřičně předem nenaladil... a možná následně ani úplně nepobral... každopádně pro mě nuda. Cheadle mě bohužel nepřesvědčil, Spacey v těch svých 3 záběrech toho ani moc předvést nemohl, pouze díky Goslingovi to nebyl úplný propadák. 40% a rychle od toho... ()

herr_carter

Gosling je dneska zřejmě jedním z mála (jestli ne vůbec pouze jediný) dokonale se hodící herec pro ztvárnění těchto rolí. Jinými slovy je to takový člověk, který smýšlí jinak než 90 % populace, nejde mu o osobní prospěch a smutek a neúspěch ostatních lidí kolem ho sžírá možná víc než ty zúčastněné. Připadá si pak sám a díky jinému uvažování, neúspěchu ve vztahu a například nepovedenému dětství se pak člověk nemůže divit, pokud udělá to co udělá. Neumím to ani popsat, ale tenhle film je jedním slovem brilantní a může za to především Gosling................moje hodnocení = 9 z 10. ()

noctambule

Lidé jsou hříšní a chybují, jen Ryan Gosling je geniální, geniální herec. Je pro mě zárukou skvělé podívané, doufám, že mě ani v budoucnu nezklame. The United States of Leland vypráví o zdánlivě praštěných lidech, ve skutečnosti má v sobě ukryto hodně pravd. Z nenápadného snímku se vyklubal silný zážitek. ()

Madluska

Film je kupodivu mnohem lepší než jméno hlavního hrdiny. Napoprvé se divák musí dost snažit, aby se ve změti postav a časových rovin vyznal, ovšem napodruhé už si (svým způsobem) užívá celou tu trýznivou jízdu jednoho dost citlivého mladíka od malých chyb přes chybu rozhodující až k chybě poslední. Těžko se to popisuje, ale myslím, že empatičtí lidé musí tenhle film milovat. (Navíc se mi opět líbil soundtrack - mix "všehomožného", ale parádní.) ()