Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa. (Aerofilms)

easaque

5* Sice jsem to po pomalém začátku nečekal, ale nakonec mě tento film dostal a konečně jsem po dlouhé době viděl skvělý film o alternativním způsobu života, který není upjatý a ani se nesnaží vnutit svůj pohled na svět. Hlavně je o svobodě, sounáležitosti a toleranci. Film není dokonalý ... stejně jako všechno na světě, ale má smysluplný příběh a správnou míru humoru. Za své poselství a inspirace si ode mě odnáší plný počet hvězdiček. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Aljak

Zaujímavý film konfrontujúci dva protipóly: život v divočine vs. život v meste. Očakával som od toho skôr komédiu, ale tej tam bolo máličko. Namiesto toho nám Matt Ross naservíroval pozoruhodnú drámu, ktorá je v konečnom dôsledku dosť na zamyslenie. Čo je teda lepšie? Divočina alebo civilizácia? Ideálne by bolo zrejme niečo medzi tým, lebo jedno aj druhé v prehnanej miere asi dosť degeneruje. Viggo bol úžasný, rovnako aj jeho detičky. Niektoré scénky príliš tlačili na pílu, najmä pri záverečnom "únose". Ale inak veľmi dobré! ()

Lischai

Indie filmy super, moc jsem Captainovi fandil, ale prvních 80 minut epizodek z života lesní rodiny pro mě byla nuda k uzoufání kombinovaná s pocitem, že je ten jejich táta fašizující idiot a kdybych žil v tom lese s nimi, uteču zemřít do hor. Pak se to najednou zlomilo v noční scéně na hřišti a už to bylo super, ale do té doby mě u toho drželo jen pomyšlení, že se přece ČSFD nemůže plést a zlepší se to. ()

johny89

Trochu jiný koncept rodiny než na který jsme zvyklí. Viggo v lesech vládne železnou rukou a učí děti všemu, co dnešní společnost považuje za přežité. Lidé z našeho světa ho potom mají potřebu neustále poučovat o tom, jak by měl své děti vychovávat. Ruku na srdce, kdo by takhle nechtěl žít? ()

M.i.k.e

taková ta typická nezávislá festivalovka,která ale má co říct a nikomu nic necpe na sílu.Jestli je to vnímáno jako agitka,já jí tam neviděl.Párkrát se tam sice objeví kritika konzumu a zlých korporací,ale není to nic co by tvůrci tlačili na sílu.Nehledě na to,že titulní rodina sice žije alternativně,nicméně také to nejde do úplného extrému.Herecky v čele s Motensenem výborné...80% ()

Martin741

Povodne som tomu chcel dat az 90 %, ale napokon som si uvedomil, ze film nie je az taky suprovy. A fuckt som povodne uvazoval, ze toto spolus povedzme Revenantom bude u mna film desatrocia. No ale nasiel som par chyb. Tak rychlo to idem vymeniovat, aby som to mal za sebou. Vyborne tempo a zaujimave dialogy nabudia divaka na perfektny filmarsky zazitok. TiglatPilesarzial sa v polke filmu tempo naramne uvolnilo, dialogy pomaly pripominali az vatovo plane plky a dost nastupili prazdne tlachanice o medziludskych vztahoch. No nale vynahradene krasnou prirodou, Viggo Mortensen /Lord Of the Rings 1 -3, Vychodni prisliby/ film pekne taha, a vsimol som si aj Styva Zahna /Joy Ride, Sahara 2005/, ktory stihal. Zvysok hercov som nepoznal, ale reziser Matt Ross si mna osobne tymto ziskal : 77 % ()

Marqta

Tenhle film mě mile překvapil, ale i tak myslím, že úplně nenaplnil potenciál svého motivu. Do kontrastu se tu dostává velmi syrový začátek v lesích a "normální" konzumní život. (Kontrast je možná o to větší, že se jedná o USA, ale možná se jen zde nepohybuji v těch "správných" kruzích, nevím.) Na snímek se dá určitě koukat jen za tím účelem, aby člověka pobavil a to celkem originálním způsobem, nebo se za tím vším dá hledat nějaké hlubší sdělení, ohledně našeho způsobu života, výchovy dětí, zamyšlení nad tím, co je vlastně normální, co je morální a co je správné. Myslím, že by bylo fajn, kdyby se film zabýval tím co nakousl více do hloubky. Samotný děj je vlastně relativně prostý a spád děje nijak urputný, alespoň v první polovině filmu to funguje dobře. Druhá půlka mi ve všem přišla slabší, jakoby paradoxně sklouzávala k nějakému konvenčnímu- konzumnímu způsobu vyprávění příběhu. Po technické stránce se mi všechno moc líbilo, kamera je fajn, hudba taky, prostředí na začátku se mi moc líbilo a všechno má vůbec (hlavně tedy v první polovině) moc hezkou atmosféru. (A bus "Steve" je parádní!) Za mě to jsou slabší čtyři hvězdičky. ----"My face is mine, my hands are mine, my mouth is mine, but I'm not. I'm yours."---- ()

Havaj8

Hodně nestandardní road movie, u který se ve mě mísilo takový množství pocitů a myšlenek. Existuje strašná spousta úhlů pohledu směrem k výchově, směrem k přípravě do života, k názorům na svět. Ani o den později si nejsem úplně jistej, jaká cesta je správná. Přitom, ten film nezaujme hned od samýho začátku, je to opravdu taková rodinka pošahanců, ale dá se k nim najít cesta. Klidně by to teda mohlo skončit o 20 minut dřív, tam už nebylo třeba nic ukazovat, ale bylo to opravdu zas něco novýho a sympatickýho ve svým žánru. Viggo Mortensen mě tu v roli otce herecky odrovnal. Palec nahoru za obrovský překvapení. ()

kaposlav

Celkom zaujímavý film na zamyslenie v akých opičích stereotypoch žijeme a z debility robíme pokrok mysliac si, že sme vyspelí. Ak nejdeš so stádom, alebo nejak vybočuješ zo zaužívaných noriem, tak pre hlupáka môžeš byť hlupák. Tento film si isto plánujem v budúcnosti ešte raz pozrieť. ()

Streeper

Skvělý film, který mě rozesmál i rozplakal. Krásně to utíkalo, příběh doprovází krásná hudba. Viggo Mortensen se snaží celý film utáhnout na svém hereckém výkonu, ale upřímně, i když je vážně skvělý bez těch dětí by to nebylo ono. Každý z nich předvedl úžasný výkon, jen mě mrzí, že v příběhu nebyla více vysvětlena nemoc matky, ale jinak super. ()

bourec

I přesto,že souhlasim s Korb22,tak odpad nedám,i když film,jehož poslední třetinu už sem nedokoukal,by si ho zasloužil hlavně po obsahový stránce.Tu jednu hvězdici tam napálim ne za Vigga,ale za mladý protagonisty,havně za ty nejmenší.Jinak ale slušný hovado ten otec.Děti si ušijou oblek z kůže zvěře,nebo si ošetřej otevřenou zlomeninu sami,tyhle kecy hipíků a vymejvačů mozků jako argumenty,že sou narozdíl od normálních lidí připraveni na život v dospělosti..Nebo znalost listin práv a podobný hovadiny.Když budu potřebovat,zjistim,a kdekoliv..Kokotina obří.20%. ()

MrPierc

Dospělý pohled s otevřenou hlavou na výuku rodiny. Co je správné? Vrátit se zcela k přírodě a být nezávislý fyzicky a duševně nebo být absolutně závislý na společenském systému? Ani jedno. Důležité je najít rovnováhu, ale hlavně i děti mají svůj názor a děti budou vždy děti. Líbí se mi, že se ukazuje ta povrchnost klasické městské rodiny a nenazývání věcí pravými slovy. Vše zatajovat = smrt, sex, nemoci, násilí. Alibistické nakupování mrtvých zvířat v obchodu a nebavit se o tom, jak zemřela. Ta rozdílnost mezi bio a klasickým životem je fascinující. Zcela jiné světy, jiné hodnoty, jiné chování. Ale ani jedna cesta není ideální. Chytře ukázaná zrcadla obou světů s prasklinami. Život je takový, jaký vám vyhovuje, ale je dobré se jednou za čas rozhlédnout a přehodnotit cestu, která tak rychle ubíhá... ()

snob

Film s potenciálem něco říct, někam někoho za ručičku dovést, se závěrem ze Strážní věže, která se rozdává zároveň s vírou v Jehovu. Závěr šel proti samotné myšlence celého filmu. Postavil ji na hlavu. Zničil ji. Kdy a proč došlo k podvolení hlavních postav? Lucerny z IKEY do takové rodiny nepatří. ()

Cheeter

Fantastic! Ať si o tom stylu výchovy každý myslí kdo chce, co chce, teda já bych jí bral, tak ten chlap je prostě výbornej jako pedagog. Takhle zvládat 6 dětí a navíc z nich vychovat takové, kterou nejsou úplně jako telata. Takový talent bych chtěl taky. A je vidět, že Viggo Mortensen tuhle roli měl prostě v krvi. Rozhodně bych se snažil o to, aby tenhle film vidělo co nejvíc učitelů, protože by mohl sloužit jako takový pozitivní vzor. A rodičů samozřejmě také. ()

C0r0ner

I jako učitel domácí výuku rozhodně podporuji, nicméně takovouto extrémní a extremistickou zase teda úplně ne. Film každopádně nabízí mnoho podnětů pro přemýšlení, což se u většiny konkurence říct nedá, a to musím ocenit. 70% ()

Pajky3

Hodně jiný a vcelku originální film se svérázným otcem v hlavní roli, který pro své děti chce to nejlepší. Bavilo mě to, líbilo se mi to, ale prožít bych si to asi nechtěl. Viggo Mortensen super a zbytek jeho rodinky je fajn. Bonusové body za využití písničky Sweet child of mine. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz