Nemilosrdní

Antigang

Nemilosrdní

Akční / Krimi

Francie, 2015, 90 min

Jako mladík jsem byl v kině na velmi povedeném snímku http://www.csfd.cz/film/88479-inspektor-sweeney/filmoteka/ , který se v kino distribuci ČSSR nejmenoval ani Inspektor Sweeny, ani Spiknutí, ale prostě "Sweeny". Kde se zde k těm názvům přišlo by mne zajímalo. Jak říká Felix Holzman ve scénce z mizerné restaurace, když mluví o zpracování zbytků - "My to podáváme pěkně propečené." - tak ten původní film, scénář, jak tak dnes nikdo nic moc nového nevymyslí, přemleli a trochu propekli současnou kamerou, kulisami a efekty a vytvořili z toho "ohřívanou pochoutku" - http://www.csfd.cz/film/314364-inspektor-regan/prehled/ . Pak ale ještě přišli Frantíci, asi si řekli, že mají fajnovější mlýnek na křehčené, staré maso, umí to lépe osmahnout a uděli "remake-remake". No a ani to se moc nepovedlo, to snad může oslovit jen ty, co opravdu původní film neznají. Je to ještě slabší, než ta britská ohřívačka. Možná jsem starý, možná konzervativní, ale origoš byl origoš, na svou dobu výborný a oprašování starých dobrých scénářů jen hovoří o nedostatku invence a originality a ani jedna současná napodobenina mne nikterak neuchvátila.(11.4.2016)

Žán Renů není blbej, doma má zrcadlo a v něm vidí že vlasů má stále dost, ale na menší hlavu,nějak buclatější tváře a rostoucí teřich, plus se mu ráno po pravidelném hudrování pelikána čím dál hůř zvedá z postele. Takže co s tím? Jednoduché řešení. Vylepat dohola, nechat narůst plnovous alá Rumcajs a vzít na sebe volnější hadry. Plus akční scény nechat na mladším jádru týmu a nedělat tak ze sebe cca v 70ti akčního juru v plné síle. Díky tomu, narozdíl od jiných stárnoucích herců, tak Jeanovi filmy stále patří k tomu dobrému až hodně dobrému (i když Leon to už nebude) . Nemilosrdní je taková poctivá krimi akčárna kde se s tím policajti zrovna 2x neserou a padouchům nakopávají prdel jak se jim zlíbí ať už jednoručním beranidlem (nevím jak se té sračce říká, to víte ženská) , nebo bejsbolkou. Žán občas někomu ubalí, jinak se drží max střelných zbraní a v mezičase brousí starou svého nového nadřízeného. Na logiku se v tomto filmu zvesela sere takže průměrný šéééský divák si začne myslet , že s bejsbolkou se dá vyřídit X chlapů se samopalama. Piču, nedá byl by jak řešeto, ale co, hlavně že se na to dobře čumí. Ono vůbec ten bejsbolovej maník tomu dodával šťávu, ať už občasnou hláškou nebo pouštěním heveru na skoroterminátora. Kdo chce vypláchnout mozek a chvilku se cítit akčně, ten si u toho bude chrochtat.(15.2.2016)

Náhodou úplně boží film. Alban i když má debilní jméno hrál luxusně. Byla zábava ho sledovat a Reno byl prostě Reno. Solidní akčňák a nevěřím svým krásným očím, že má průměrné hodnocení, dostalo se mi totiž nadprůměrné zábavy. Fakt prča(8.3.2016)

• Mrkvič

Někdo to tu srovnal s Nelítostným soubojem :D To fakt ne! Tohle je pouze akčňas a strašlivě debilní. Ve filmu je takřka jen akce. Sice dobře natočená, ale příšerně pitomá. Z každé střílečky o spoustě zúčastněných si musí hlavní hrdinové vytáhnout někoho, s kým se krásně na kameru poperou. Renovi takové fousy nesluší a tak z filmu trochu vyčnívala jen jeho pravá ruka (Alban Lenoir), který má vcelku zábavnou postavu a něco fakt umí. Přitom taková škoda, protože spousta postav se svými vlastnostmi by ve kvalitnějším filmu byla zajímavá.(23.1.2016)

• tron

Nevydarené béčko stojace na bradatom Renovi (ktorému však pri pohľade na ťažkopádnu 67-ročnú chôdzu a bruško prestávam veriť tvrďákov) a dlhej a intenzívnej akčnej scéne v prostriedku (evidentne inšpirovanej Neľútostným súbojom). Film trvá iba hodinu a pol, zásadné udalosti v ňom neuvidíme (vystrelil na konci šéf oddelenia?) a nechápem prítomnosti Renovho tímu, nakoľko pri tak krátkej stopáži nie je šanca, aby sme sa s jeho jednotlivými členmi zžili. Úplne mimo je aj ich vagabundské správanie. Jeden s kriminálnikmi bojuje prostredníctvom baranidla (!), druhý ich pacifikuje tak, že po nich šmarí baseballovú palicu... Samotný prípad je slabý, zlosynovia o ničom, vzájomné doberanie sa medzi členmi jednotky vtieravé a nevtipné (okrem „a zalej kvety“), medzi postavami nepanuje takmer žiadna chémia... no proste bieda. Celé je to strašne silácke, extrémne sa to spolieha na náhody (hajzel každého strieľa do hlavy, ale keď proti nemu stojí policajt, napáli mu to do nepriestrelnej vesty) a nemá to logiku (perfektne vycvičená, vyzbrojená a početná policajná jednotka obkľúči hŕstku kriminálnikov a mieri na nich samopalmi, brokovnicami a guľovnicami, všetci majú nepriestrelné vesty a pred sebou štíty, no kriminálnici napriek tomu vystúpia z áut a rozpúta sa nezmyselná 10-minútová akčná scéna). Jean Reno mal ísť toho dňa radšej na dobrú bagetu, než podpisovať zmluvu na tento zázrak.(27.11.2016)

• - Alternatívnym názvom snímky je aj názov The Squad. (MikaelSVK)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo vo francúzskej metropole Paríž. (MikaelSVK)

• - Zásahová jednotka má na zádech nápis GIPN, což znamená Groupes d´intervention de la Police Nationale. Jedná se o regionální zásahovou jednotku. První GIPN byla založena v roce 1972 v Marseille a to po atentátu na Olympijských hrách v Mnichově 1972. (JohnSmith)