Nemilosrdní

Antigang

Nemilosrdní

Akční / Krimi

Francie, 2015, 90 min

Klišé a kližéééé :) a osobně mi přišel dosti odfláklý závěr. Reno už je takové lehce postarší pokulhávající polda a nějak mu to moc nebaštíte že je to ostrý týpek.... potenciál to mělo, otázka je, zda se měli více soustředit na akci, nebo na nějakou krimi stopu.. tady je to šup sem, šup tam nam už je to všechno jedno :) ... nicméně taková ta asi stěžejní scéna policajti/padouchové... mno dosti mi připomenula poněkud vydařenější scénu z filmu HEAT..... je to takový průměrný film který si asi víckrát nepustíte, v kině by trochu urazil a když na něho narazíte za rok za dva na NOVĚ jako MEGAHIT s příšerným dabingem, kdy všichni budou mít hlas jakoby byli paterčata, tak si řeknete no tsi kráso.....(14.1.2016)

Náhodou úplně boží film. Alban i když má debilní jméno hrál luxusně. Byla zábava ho sledovat a Reno byl prostě Reno. Solidní akčňák a nevěřím svým krásným očím, že má průměrné hodnocení, dostalo se mi totiž nadprůměrné zábavy. Fakt prča(8.3.2016)

• fefee

Takto to vyzerá keď sa Francúzi hrajú na Američanov, imitácia hluchého a nicotného prázdna.(20.11.2016)

Jako mladík jsem byl v kině na velmi povedeném snímku http://www.csfd.cz/film/88479-inspektor-sweeney/filmoteka/ , který se v kino distribuci ČSSR nejmenoval ani Inspektor Sweeny, ani Spiknutí, ale prostě "Sweeny". Kde se zde k těm názvům přišlo by mne zajímalo. Jak říká Felix Holzman ve scénce z mizerné restaurace, když mluví o zpracování zbytků - "My to podáváme pěkně propečené." - tak ten původní film, scénář, jak tak dnes nikdo nic moc nového nevymyslí, přemleli a trochu propekli současnou kamerou, kulisami a efekty a vytvořili z toho "ohřívanou pochoutku" - http://www.csfd.cz/film/314364-inspektor-regan/prehled/ . Pak ale ještě přišli Frantíci, asi si řekli, že mají fajnovější mlýnek na křehčené, staré maso, umí to lépe osmahnout a uděli "remake-remake". No a ani to se moc nepovedlo, to snad může oslovit jen ty, co opravdu původní film neznají. Je to ještě slabší, než ta britská ohřívačka. Možná jsem starý, možná konzervativní, ale origoš byl origoš, na svou dobu výborný a oprašování starých dobrých scénářů jen hovoří o nedostatku invence a originality a ani jedna současná napodobenina mne nikterak neuchvátila.(11.4.2016)

„BĚŽ. POCHYTEJ TY DAREBÁKY. A POŘÁDNĚ JIM ROZBIJ HUBU!…“ /// Osteoporózou postiženej Reno a jeho policejní parta, která se s tím (naštěstí) moc nesere. Neserou se s tím ani scénáristi, takže tady máme partu lupičů a proti nim partu kovbojů. Taky nesmí chybět důvod pomsty. Potěší dost akce (třeba ta kurevská přestřelka za bílýho dne v ulicích města) a to, že nemusím přemejšlet. Na nic se ptát… páč vona by každá otázka vyvolala pochybnosti o těch 3*. Francouzská akční krimi klasická jednohubka, jako z Bessonovy manufaktury. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jak zvýšit drsnost svý jednotky. 2.) Zabili mně starou. (Byla to stará i mýho šéfa.) Za každou cenu! 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(18.4.2016)

• - Zásahová jednotka má na zádech nápis GIPN, což znamená Groupes d´intervention de la Police Nationale. Jedná se o regionální zásahovou jednotku. První GIPN byla založena v roce 1972 v Marseille a to po atentátu na Olympijských hrách v Mnichově 1972. (JohnSmith)

• - Alternatívnym názvom snímky je aj názov The Squad. (MikaelSVK)

• - Při přepadení banky jsou tři lupiči vyzbrojeni puškami FN Scar a čtvrtý HK MP5K. Policie má většinou pistole Sig Sauer SP2022. Serge Buren (Jean Reno) většinou používá pušku HK 416 a v rukou jedné z policistek se objeví i puška SG 550. (JohnSmith)