Nemilosrdní

Nemilosrdní

Akční / Krimi

Francie, 2015, 90 min

• MartinezZ

A kde je ten zbytek filmu? Ne, vážně, tohle působí jak část prostředku a konec nějakého filmu, kterého jsem ale svědkem nebyl. Najednou se začne něco dít, místo budování nějakého vztahu nebo vůbec smyslu nad tím, jak urputně se po zlounově partě jde, je tu důvod odvyprávěn několika větami, do toho pár zvratů, které mají asi být pro děj filmu esenciální, ale pro mě za mě, kdyby se z filmu vystřihly, nic by se nezměnilo. Není to jen díl nějakého seriálu? S01E15 Antigang Revenge, part 2.(22.1.2016)

Velká střílečka, velká akce, veĺa mrtvých;o)(27.5.2016)

• tron

Nevydarené béčko stojace na bradatom Renovi (ktorému však pri pohľade na ťažkopádnu 67-ročnú chôdzu a bruško prestávam veriť tvrďákov) a dlhej a intenzívnej akčnej scéne v prostriedku (evidentne inšpirovanej Neľútostným súbojom). Film trvá iba hodinu a pol, zásadné udalosti v ňom neuvidíme (vystrelil na konci šéf oddelenia?) a nechápem prítomnosti Renovho tímu, nakoľko pri tak krátkej stopáži nie je šanca, aby sme sa s jeho jednotlivými členmi zžili. Úplne mimo je aj ich vagabundské správanie. Jeden s kriminálnikmi bojuje prostredníctvom baranidla (!), druhý ich pacifikuje tak, že po nich šmarí baseballovú palicu... Samotný prípad je slabý, zlosynovia o ničom, vzájomné doberanie sa medzi členmi jednotky vtieravé a nevtipné (okrem „a zalej kvety“), medzi postavami nepanuje takmer žiadna chémia... no proste bieda. Celé je to strašne silácke, extrémne sa to spolieha na náhody (hajzel každého strieľa do hlavy, ale keď proti nemu stojí policajt, napáli mu to do nepriestrelnej vesty) a nemá to logiku (perfektne vycvičená, vyzbrojená a početná policajná jednotka obkľúči hŕstku kriminálnikov a mieri na nich samopalmi, brokovnicami a guľovnicami, všetci majú nepriestrelné vesty a pred sebou štíty, no kriminálnici napriek tomu vystúpia z áut a rozpúta sa nezmyselná 10-minútová akčná scéna). Jean Reno mal ísť toho dňa radšej na dobrú bagetu, než podpisovať zmluvu na tento zázrak.(27.11.2016)

Trocha akce z Frantíkova, kdy i vysloužilý děda Jean Reno umí ještě ukázat, že za něco stojí. 55%(18.8.2016)

Klišé a kližéééé :) a osobně mi přišel dosti odfláklý závěr. Reno už je takové lehce postarší pokulhávající polda a nějak mu to moc nebaštíte že je to ostrý týpek.... potenciál to mělo, otázka je, zda se měli více soustředit na akci, nebo na nějakou krimi stopu.. tady je to šup sem, šup tam nam už je to všechno jedno :) ... nicméně taková ta asi stěžejní scéna policajti/padouchové... mno dosti mi připomenula poněkud vydařenější scénu z filmu HEAT..... je to takový průměrný film který si asi víckrát nepustíte, v kině by trochu urazil a když na něho narazíte za rok za dva na NOVĚ jako MEGAHIT s příšerným dabingem, kdy všichni budou mít hlas jakoby byli paterčata, tak si řeknete no tsi kráso.....(14.1.2016)

• - Při přepadení banky jsou tři lupiči vyzbrojeni puškami FN Scar a čtvrtý HK MP5K. Policie má většinou pistole Sig Sauer SP2022. Serge Buren (Jean Reno) většinou používá pušku HK 416 a v rukou jedné z policistek se objeví i puška SG 550. (JohnSmith)

• - Alternatívnym názvom snímky je aj názov The Squad. (MikaelSVK)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo vo francúzskej metropole Paríž. (MikaelSVK)