Nemilosrdní

Nemilosrdní

Akční / Krimi

Francie, 2015, 90 min

• honajz

Skoro hodinu sledujeme mlácení prázdné slámy, pokukování postaršího donjuana po mladé manželce šéfa, mezitím přepadnou jedno klenotnictví (když nepočítám naprosto zmatenou úvodní akci, kdy netušíte, kdo, co, kdo je kdo, co se děje, takže těžko si tu akci vychutnat). Když se člověk jakž takž zorientuje, pořád se nic neděje - jedna sledovačka, jedna menší rvačka, vykradení banky a konečně zhruba desetiminutová přestřelka v ulicích Paříže, kde kulky létají o sto sedm, ale nikoho netrefí. Vzhledem k vypálené munici, již budou sbírat ještě na Vánoce, solidní výkon. A následuje zas pár minut tlachání, rozpuštění jednotky, získání důkazů způsobem, jaký by soudní zástupce hned odmítl, znovuzaložení jednotky a jedna akce v tunelu, kdy Jean Reno statečně vstoupí do deště střel z obou stran, a nic ho netrefí, neb on je naštvaný a jde se mstít. Dřív měly francouzské kriminálky alespoň nějaký reálný základ, ale tohle je čistá utopie a fantasy. Paralelní svět. Zklamání. Pár dobrých záběrů kamery na film nestačí.(5.5.2016)

Celkem povedený kriminální drama, kde má Jean Reno roli, jež mu sedne a kam se hodí možná ještě o něco více než do komedií. Jde o to, že je zastáncem staré školy, drsný chlap, který se nebojí jít do akce, ale jeho nový nadřízený nechce kovboje, chce detektivy, vyšetřovatele. Jenže okolnosti tomu chtějí jinak a tvrďák má pořád svoje místo. Fajn film.(10.6.2016)

Velmi příjemná oldschol záležitost, která jenom bohužel má tu smůlu, že netrefila dobu svého vzniku. Jenom považte : Natočit tohle před dvaceti lety v časech Leona, kdy byl Reno v o něco lepší formě než dneska... Byla by to jistě prvotřídní pecka která by plnila kina. Takhle naší distribucí jenom proletí jako relikt dávných časů který už dnešní generaci odkojené na superhrdinech ve slipech konajícími své činy mezi kráčejícími stromy, bohužel moc neřekne, ale čert to vem já si to užil. Reno se pravda v akci už moc nepředvede, holt roky nejde zastavit, navíc svou vizáží už nepřipomíná moc nekompromisního drsňáka, ale spíš dobráckého dědečka, ale jako mentor a stejně víceméně nejdůležitější postava filmu určitě obstojí. Celkově mi ten film přijde trochu ve stylu Sabotáže z Arnoldem tedy nekompromisní jednotka coby bič na extrémní zločince. Nějakej vybroušenej scénář nebo něco co tu ještě nebylo od toho určitě nečekejte, ale o tom to fakt není. Jediný co mě občas rušilo je někdy trochu zbytečně akční střih v přestřelkách a pár bitkách co se tu objeví. Celkově, ale spokojenost. O podobný filmy dneska už moc nezavadíte a já jsem i za to málo co se občas objeví upřímně rád.70%(13.10.2015)

Řeknu to asi takto. Rozhodně se nudíte, ale na druhou stranu jsem se ani kdo ví jak nebavil. Všechno to odsejpá a vám je skoro jedno, kdo z jednotky přijde k úhoně nebo když už to má vypadat, že k tomu dojde, víte , že nedojde. Dobře, čest výjimce/kám. Paradoxně mě nejvíce bavily dialogy v hospůdce a v dodávce, než přestřelky. Připomínalo mě to špičkování v té naší bandě a nebo v té Slyově Postradatelné. Všechno je to tak průměrný, že z toho nemůže být nic jiného než lehce nadprůměrné hodnocení a to jen díky dni dvou Kámošů. 62 procent.(1.3.2016)

• sator

Hm....(13.1.2016)