Nemilosrdní

Antigang

Nemilosrdní

Akční / Krimi

Francie, 2015, 90 min

"Kovbojové nemají u policie co pohledávat." Tak to je velká mýlka. Proti opravdovým zmetkům se s trestním řádem v ruce bojuje mizerně. Ale s baseballovou pálkou, držením padouchů za nohy ze střech a pořádným zbrojním arzenálem to jde líp. Já jsem Sergeovu týmu fandil stejně tak, jako před pár lety Jackovi Reganovi, ale přesto mi pořád nedochází, proč Francouzi kopírují anglický film. No, to je jedno. Bylo to drsné, přiměřeně napínavé a díky Sergeově pravé ruce Nielsovi i docela vtipné.(16.3.2016)

Hned první scény odhalej,že tohle už točili před čtyřma rokama angláni,a natočili to vo dost líp.Tohle je taková light verze,Tam kde anglická verze udivovala tvrdostí,chuligánstvím,tak francouzi přidali zbytečnej humor,kterej všechny akční scény spolehlivě shazuje.Zklamání.50%.(18.3.2016)

V mnoha ohledech průměrná akční podívaná, ale Jean Reno má stále charismatickou tvář (jinak to bohužel za moc nestojí, například velmi špatně chodí), scéna s přestřelkou se povedla (ačkoliv se v ní střílí výhradně digitálně a jiskří to jako prskavky o Vánocích) a rvačka v garáži také. Nebýt svižné režie, bylo by to dobré leda tak pro Stevena Seagala.(28.2.2016)

Žán Renů není blbej, doma má zrcadlo a v něm vidí že vlasů má stále dost, ale na menší hlavu,nějak buclatější tváře a rostoucí teřich, plus se mu ráno po pravidelném hudrování pelikána čím dál hůř zvedá z postele. Takže co s tím? Jednoduché řešení. Vylepat dohola, nechat narůst plnovous alá Rumcajs a vzít na sebe volnější hadry. Plus akční scény nechat na mladším jádru týmu a nedělat tak ze sebe cca v 70ti akčního juru v plné síle. Díky tomu, narozdíl od jiných stárnoucích herců, tak Jeanovi filmy stále patří k tomu dobrému až hodně dobrému (i když Leon to už nebude) . Nemilosrdní je taková poctivá krimi akčárna kde se s tím policajti zrovna 2x neserou a padouchům nakopávají prdel jak se jim zlíbí ať už jednoručním beranidlem (nevím jak se té sračce říká, to víte ženská) , nebo bejsbolkou. Žán občas někomu ubalí, jinak se drží max střelných zbraní a v mezičase brousí starou svého nového nadřízeného. Na logiku se v tomto filmu zvesela sere takže průměrný šéééský divák si začne myslet , že s bejsbolkou se dá vyřídit X chlapů se samopalama. Piču, nedá byl by jak řešeto, ale co, hlavně že se na to dobře čumí. Ono vůbec ten bejsbolovej maník tomu dodával šťávu, ať už občasnou hláškou nebo pouštěním heveru na skoroterminátora. Kdo chce vypláchnout mozek a chvilku se cítit akčně, ten si u toho bude chrochtat.(15.2.2016)

Jean Reno byl, je a vždy bude frajer. Nemilosrdní jsou drsnej akční krimi film, kde není nouze o napětí, hlášky a i občasné vtipné situace (pokus odtáhnutí obrovského černocha v bezvědomí mě rozesmál nahlas) . Kromě překvapivého zjištění, že Jean Reno neviděl Avatar ve filmu překvápek moc není a ani nejsou potřeba. Šlape to totiž přesně tak, jak jsme u Jeana zvyklí - více než dobře.(26.5.2016)