Nemilosrdní

Antigang

Nemilosrdní

Akční / Krimi

Francie, 2015, 90 min

Pod neustálou palbou ze zbraní není poznat rozumný děj. Jen samé střílení šup nějaký ten kec pro odlehčení a pak znovu palba. K tomu zadýchaný, věkem sešlý chudák Reno. Výhodou tohoto filmu je že nenudil. 60%(16.3.2016)

• sator

Hm....(13.1.2016)

• Lacike

Remake britskej detektivky Sweeney, ktora ma prilis nenadchla lebo vsetky sceny a podzapletky mi pripominali sceny z inych filmov, kde boli natocene lepsie. No a vo francuzskej verzii mi vsetky sceny pripadaju este otrepanejsie a opozeranejsie. Proste jak keby som pil stokrat vyluhovany caj. Uplne bez chuti. A to vratane Jeana Rena, ktory je uz tak stary, ze sa zadýcha, ked vyjde jedno poschodie po schodoch. Drsniaka som mu s tou dedomrazovskou briadkou, ktora ho este viac ostarsuje, neveril ani sekundu. Rovnako ako zvodcu o polovicu mladsej kolegyne. V akcnom zanri je uz podla mna nepouzitelny. Snad mu to dôjde cim skôr, nech nie je na smiech. Dalsia vec, ktora ma sklamala bola atmosfera. Dufal som, ze ked uz to po dejovej stranke neprinesie nic nove, tak sa film odlisi od originalu temnou francuzskou atmosferou. Ale ani tú v tomto filme nenajdete. Namiesto toho je vo filme mnozstvo divnych pokusov o humor, ktore isli mimo mna. Takze jednu hviezdicku davam za solidnu drsnu bitku a druhu za celkom slusnu prestrelku (ktora miestami vyzerala jak ohnostroj) a to je tak vsetko, co stoji za zmienku v tomto nevyraznom filme. 4/10.(16.1.2016)

• Vančura

Nevtipný, debilní a zbytečný film, který by mi skoro dokázal na čas otrávit kriminální žánr jako takový. Pokud mi něco na tomto filmu skutečně vadilo, byla to neuvěřitelná zahlcenost žánrovými klišé - v tom filmu není jediný moment, který by jen trochu zběhlejší divák neviděl v záplavě jiných filmů tohoto ražení (sám režisér se nechal slyšet, že chtěl natočit snímek v duchu amerických filmů z osmdesátých let, typu Smrtonosná zbraň, 48 hodin nebo Smrtonosná past). Nebavil mě jeho humor ani obsazení - sledovat zestárlého a ztloustlého Jeana Reno v roli, na kterou mu evidentně už nestačí dech, mě vyloženě otravovalo, a zbytek herců je tak bezvýrazný, že se z paměti vykouří během chvíle. (Celý film navíc působí divným dojmem, jako by se jednalo o pilotní díl nějakého chystaného seriálu, nebo jako by naopak už měl člověk všechny postavy ve filmu znát odněkud z dřívějška - možná je to tím, že film volně vychází z britského seriálu Inspektor Regan). Publikum na předpremiérové projekci v Lucerně 1. 10. přijalo tento film po mém soudu až překvapivě kladně, ale já jsem z něj odcházel skoro až otrávený - za mě naprosto ztracených 90 minut. Jsou mraky lepších evropských kriminálek, z poslední doby třeba vynikající Zabijáci.(8.10.2015)

Archetypy zlobr a otravné, užvaněné zviřátko jsme tu už měli. Teď je to jen ve verzi "oživlé dřevo" a nijak se to nelepší. Pořád vás otravné, užvaněné zviřátko neobyčejně sere... No, dejme tomu, že tu je nějaká ta akce navíc, člověk by to i na milost vzal. Jen škoda, že ta zmíněná akce je jen opisem slavnějšího snímku Heat s De Nirem a Alpa Chinem. Hrdinové se nám s nevyčerpatelnými zásobníky prostřílejí bez špetky atmosféry do finále a můžeme s oddechem říct: zlo prohrává a dobro žije.(27.3.2016)