Manželé a manželky

• slovenský

Manželia a manželky

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1992, 108 min

Ta malá studentka říká Allenovi větu: "Tolik utrpení a vy z toho uděláte takovou legraci". Tak nějak bych charakterizovala Allenovy filmy já. Podobný propletenec milostných vztahů ale snad funguje jen u Allena.(13.5.2004)

Oscar 2 nominace: Herečka VR - Judy Davis, Scénář(22.3.2004)

• nascendi

Niekto tam hore ma má rád. Tak tento názov filmu s Paulom Newmanom ma napadol, keď som si uvedomil, ako niekto na ČT2 má rád Woodyho Allena a systematicky uvádza jeho filmy do obehu. Je to pre mňa nepochopiteľné, ale rovnako nepochopiteľné je, že som doteraz vydržal sledovať 15 jeho opusov. Pravdupovediac stačilo pozerať štvrtinu z nich, pretože Woody, v iných oblastiach originálny, nakrúca filmy cez kopirák. Za jedinú výnimku považujem jeho Match Point, asi preto, že som sa naňho nemuse pozerať. Kladiem si otázku, prečo to robím, prečo vôbec pozerám filmy režiséra a neherca, ku ktorému nikdy nebudem mať pozitívny vzťah? A odpoveď znie: rád by som zistil, čo na jeho filmoch vidia ostatní. Zatiaľ som sa k odpovedi ani nepriblížil.(13.3.2015)

Woody Allen tentokrát bez obvyklých slovních hříček a bonmotů, ovšem o to více zabírající do hloubky. Umožňuje jít s ním a sledovat jeho detailní pitvání manželských vztahů a snad ze všech myslitelných pohledů.(9.5.2014)

Nektery Allenovi filmy jsou naprosto uzasny, byt jako herce ho vazne nemusim, ale tohle je pouze prumer.(23.5.2002)