Manželé a manželky

• slovenský

Manželia a manželky

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1992, 108 min

Na manželské etudy mi přeci jen víc sedí Třeštíková, protože tam je to skutečně realita. Zde se to tváří jako otevřená zpověd, ale hromada keců o tom, jak manželství mnohdy přechází v pomalé zhoubné bujení nespokojenosti, které většinou vyústí v nevěru/y nebo rozvod, mi stejně přijde na opravdu dobré komediální drama trochu málo. Od začátku do konce se dvojice manželů nimrá ve svých pocitech, které pramení z části z přirozeného procesu okorávání vztahů a z části z krize středního věku. Spousta postřehů je opravdu trefných, vtipných, pravdivých..ale asi jsem čekala víc než jen to. Vyloženě nezklamalo, ale ani vyloženě nenadchlo. No alespoň u tohoto jsem se zasmála : (Jack v období manželské krize popisuje, proč zahýbá své ženě) ..“chci si ještě trochu užít, chci ženskou, která mi zaryje prsty do zad a křicí, když ji píchám..nebo se aspoň hýbe!“(27.5.2012)

Ta malá studentka říká Allenovi větu: "Tolik utrpení a vy z toho uděláte takovou legraci". Tak nějak bych charakterizovala Allenovy filmy já. Podobný propletenec milostných vztahů ale snad funguje jen u Allena.(13.5.2004)

Opravdu nikdy jsem si nemyslel, že uvidím film, který bude jako život. Tahle podívaná je maximálně realistická.(9.5.2003)

Ok, sice jsem z toho naruby, ale žiju... Intelektuálové by neměli mít možnost komentovat vztahy. #Woodymá80(18.12.2015)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $10,555,619Tržby Celosvetovo $-(26.7.2009)

• - Do role Rain byla obsazená Emily Lloyd, natočila se s ní i první scéna a až pak se Woody Allen rozhodl, že se pro film nehodí a nahradil ji Juliette Lewis. (don corleone)

• - O roli Rain se ucházela také Kristy Swanson. (don corleone)

• - Mia Farrow měla původně hrát postavu Sally, kterou psal Woody Allen přímo jí na tělo (i proto měl takové problémy ji obsadit), ta si však vybrala nakonec druhou hlavní ženskou roli. Bylo to z toho důvodu, že nemusela na natáčení trávit tolik času. Woody Allen a Mia Farrow se před natáčením rozcházeli. (don corleone)