Malcolm se opatrně protlouká životem v drsné losangeleské čtvrti, přičemž posílá přihlášky na univerzity a absolvuje přijímací pohovory. Nečekané pozvání na oslavu drogového dealera ho vrhne do podivného dobrodružství, které mu změní život.

Malcolm je geniální podivín, který je posedlý hip-hopovou kulturou devadesátých let minulého století. Společně se svými dvěma nejlepšími přáteli hrají v punkové kapele a pro svůj zpátečnický styl se na střední škole stávají terčem posměchu. Když Malcolmovi někdo v undergroundovém tanečním klubu schová do batohu zakázané látky, jeho život se zkomplikuje. Malcolm se ze všech sil snaží dosáhnout svých snů - dostat se na Harvard, sblížit se se svou vysněnou dívkou Nakiou a nechat si proplatit své jmění v bitcoinech. Snímek Matroš od producenta Foresta Whitakera, okořeněný vynikajícím výběrem retro hitů ve stylu funky, je svěžím, vtipným a energickým dílem, které si získalo nadšené ohlasy publika na filmových festivalech v Sundance a Cannes. (Cinemax)

kaylin

Tohle je film, který je velmi příjemným překvapením, a to hned v několika ohledech. V první řadě jsou to mladí herci, kteří ukazují, že jsou neskutečně schopní a že sami v pohodě táhnou celí film. Druhým jsou postavičky, které se zde objevují, a následně i scénář, který má něco z "Pulp Fiction", ale přitom je to jiné, moderní, pro mladé. ()

decouble

Moc uhlazené a cool. Především hlavní postavy jsou až moc vystajlované. Nebyl by to problém, kdyby film byl nostalgické retro nebo epizodka o dospívání, Dope se ale ale příliš často snaží přecházet z pohodovější polohy do dramatu z ghetta (a občas dokonce vpluje do jakési žánrově laděné "týmovky") a v tom téměř naprosto selhává. Nikomu z těch děcek nevěřim, že pochází z nějaký rozvrácený rodiny. A vůbec celá ta zápletka je strašně vycucaná z prstu. ()

a.keram

Nedá se odepřít že je film nadčasový. Dokud jsem si na csfd nepřečetl že byl natočen v roce 2015, byl jsem v dojmu že to je stvoření posledních pár let. Bohužel "nadčasovost" tohoto filmu mu spíš ubližuje než přidává. DOPE je totiž rozpolcený mezi srdečnou kritikou Americké společnosti a snahy být novodobými prcičkami.  Nezvládá tak ani jedno na 100%, jelikož vtipné části se stále snaží udržet určitou reálnost, zatímco procítěné proslovy do duše diváků se stále snaží být trochu odlehčené. ()

dawe04

Producent Forest Whitaker dal dohromady velice příjemnou a povedenou krimikomedii zasazenou mezi losangelské gangy, která jednak pracuje a jednak efektivně bortí ghetto stereotypy a nahlíží na černošskou kulturu skrze ústředního geeka, který si libuje v devadesátkovém hip-hopu. Inteligentní a moderně pojatý příběh o současných teenagerech, kteří se s nadhledem potýkají s nepříznivými podmínkami amerického předměstí plného drog, zbraní a šikany. Super obsazení a ten soundtrack. TEN SOUNDTRACK! ()

grogodil

Menšia kultovka, akou bola pre mňa svojho času Human Traffic, či Go, asi Dope pre dnešnú omladinu nebude, no má to podobne uvoľnený štýl, je to trendy, svižné, pohodové, zábavné, sympaticky obsadené, napísané, parádne nazvučené a keď na to čučíte s potrebným nadhľadom, tak sa bavíte, aj keď vám už dávno nie je "násť" a teenagerské blábolky na tému "čo so životom po strednej?", vám už inak zvyčajne lezú krkom. ()

PP66

Úsměvně o těžkejch tématech - chudobě, drogách, zločinnosti - a snaze dostat se skrze tyhle dvířka ven. ()

Tonach

Po týdnu měním hodnocení ze 4* na 5*, nějak mi to utkvělo v hlavě, soundtrack, hlášky a super herci 4* hvězdy by byly opravdu málo pro tento snímek. ()

Aljak

Zaujímavá zápletka, dobrý spád a sympatické postavy, ktoré celý príbeh ešte viac rozhýbali. Ale predsa len mi na tom niečo prekážalo, a síce taká tá neprirodzená zmena, keď sa z hanblivého chalana v úzadí stal zrazu takýto sebavedomý kápo. Aj keď v závere pri písaní eseje bol ten kontrast dobre podaný a osobnosť človeka treba vnímať z viacerých uhlov. Malcom ma bavil, a tá celá situácia, ktorá odštartovala tú zápletku, ale miestami sa to zbytočne až príliš komplikovalo. A inak ten jeho hranatý účes, to bola katastrofa :D ()

Martin741

REzisersky uz zrucnne natocene, vidno, ze to nie je Famuiywova prvotina, pan reziser uz ma skusenosti, tempo na urovni, len trocha nudnych scen v strede, dialogy vyborne ..... 77 % ()

Rodriguez

Příběh mladého černošského kluka z ulice, který má jeden sen. Dostat se na vysokou, ale jeho barva pleti mu to neumožňuje. Mezitím se nedopatřením dostane k batohu plném drog... 60% ()

wohna

Nadchlo mě to ze začátku a už se mě to nadšení nepustilo. Vtipné. Stylové. Příběh, co baví a nakonec i překvapí. Ústřední geekovská trojice famózní. Soundtrack je snad ten nejlepší, co jsem v poslední době slyšel. Prosím víc takových filmů! ()

Juto

Zábavná dynamika filmu krkolomného sprisahania a svižného dialógu ľahko prekoná každý chvíľkový útok serióznosti. 7/10 ()

URBAN

Tvářilo se to jako další obyčejná komedie v řadě, ale měla něco do sebe. Malcolm a jeho parta jsou zajímavé postavy, které nezapadají a mají svůj svět ve kterém jsou spokojení. Spíše to postupem času načichne dramatem, ale v tomto spojení je to naprosto v pořádku.(16.1.17/PC) ()

chelseaman22

Jojo, tohle je v rámci možností paráda. Definitivně záživné a metráží tak akorát. Grupa tří pidihajzlíku s divným stylingem vyráží na party do drogového doupěte, aby omylem uzurpovala deset kilo heráku, jež následně ředí a distribuuje z chemické laborky na své milované alma mater. Zběsilé honičky na kolech, vydírání týpků podobných Arnoldovi za mlada či obnažené ženy šňupající to bílé zlato. Pokud se v příštím životě narodím na lidské kolonii na Marsu a budu barvy černé, tak budu mít účes jako Malcom! 80% ()

Johnny.ARN

Čakal som väčší výplach. Nakoniec to malo celkom pútavý dej, zaujímavé zvraty a nenásilné obsadenie. Posledná štvrtina, kde sa už veľmi tlačilo na pílu ma trochu sklamala, ale film mal pointu a posolstvo. 3 z 5 ()

venison

Z filmu "Dope" jsem malinko na rozpacích.. Tváří se jako běžná teen komedie, ale z hlediska humoru jde spíš o hořkou komedii o třech potrhlých outsiderech, takže spíš trapné než vtipné.. Na druhou stranu se po chvilce děje vkládá prvek sociálního dramatu (ulice, drogy atd.) a krimi (dealeři, mafiáni atd.).. Rozhodně mě "Dope" zaujala a donutil celkem (bez větších prodlev pozornosti) dokoukat až do konce ;-) Krapet neučesané, místy nedotažené, velké střídání žánrů, ale zase to bylo "něco jiného" :-D ()

elanius

(48/2016) / Nenápadný film produkovaný plejádov známych mien. Bolo zrejmé, že film sa snaží nenásilne odovzdať akú takú message. Na to ale treba viac ako jednu! odvážnejšiu scénu. Problém je aj nejasné manévrovanie medzi komédiou a drámou, čo iba prispieva k tomu, že sa človek nedokáže s postavami ani filmom stotožniť. (6/10) ()

VasaX

Takový roztomilý krimi film o trojici geeků z "hoodu", kteří poznají, že chtě nechtě se občas zapletou do bahna své "třídy" a čtvrti. A občas i po krk hluboko. Ale je fascinující a roztomilé je pozorovat, jak se s tím perou. Film má příjemné tempo, dobré herecké výkony a režie s kamerou odvedly kus práce přinejmenším v tom, odvyprávět příběh nenuceně a zároveň vtáhnout do děje. Velmi dobře se na Dope dívá a alespoň já tam cítím tu přidanou hodnotu, která vyzdvihuje filmy nad běžný průměr daného žánru. jediný problém je v pár hluchých místech a v nerozvážnosti, zda chce bít spíš krimi dramatem, nebo lehkou komedií, přičemž ty kmity od jednoho k druhému jsou místy až moc výrazné. Ale i tak je to inteligentní, sympatické a poutavé. Za mě jednoznačný filmový tip. ()

VanTom

Zpočátku maximálně příjemná, svižná, odlehčená "ritchiovka" nápaditě představila vydělenou trojici sympaťáků/geeků před maturitou a proti jejich veskrze dobrým úmyslům je sérií zamotaných náhod a setkání uvrhla na kluzkou šikmou plochu. Jenže vynucený prodej drog (jenom extáze, takže morálně všechno v cajku, he?) přepnul výhybku směrem k vážnější sociální, "černošské" dospívající/určující otázce, utnul beze slova většinu vedlejších linek a nějak se vyčerpal. 7/10 ()

Flash si shání kámošku

Flash si shání kámošku

11.07.2016

Březnová řežba Batman vs. Superman naplno rozjela filmový vesmír od DC Comics. Jeho stěžejní hráči se sejdou už v listopadu 2017 v týmovce Justice League, mimo ní ale dostaneme i kupu sólovek.… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)