Human Traffic

Human Traffic

Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie / Irsko, 1999, 99 min

• Maynard.

Po Trainspottingu 2, kterej mě dostal, sem dostal od Kašpiho doporučení na tenhle kousek. Že prej na střední škole to pro ně byl stejnej kult jako Trainspotting. Kurva negře to si děláš prdel? :o) Né, že by mi vadilo, že se tam za celou dobu vůbec nic nestalo aneb dějově uplně o ničom. Né, že by mi vadilo, že tady není žádná stajlová muzika, která podobný filmy prostě musí podkreslovat. Né, že by mi vadil způsob jakým to rejža točil, že se jako snažil bejt originální prapodivnými záběry a hejbající kamerou. Ale asi nejvíc mě na tom štval výběr herců nebo spíš teda neherců, který to co už bylo zakopaný hluboko v zemi, pohřbili totálně. No, Kašpi, budu dělat, že se nic nestalo a s příštím doporučením ze střední školy už budu daleko obezřetnější. PS. Na střední sem byl taky jeliman, soráč :o))(22.2.2017)

S trainspottingom samozrejme neporovnateľné, ale ináč osviežujúco úprimný, živelný a zvláštny film, ku ktorému mám ale problém sa nejak postaviť, pocity mám zmiešané keďže v jeden moment ohuruje výbuchmi originality a v ďalší ma ide xmrti znudiť tanečnými scénami. Tak dajme tomu že 3* ktoré niekedy možno prehodnotím. Justin Kerrigan určite vedel, čo chce natočiť, škoda že ja som to nevedel - možno i preto že keď si povyrazím s kamarátmi ja, tak neskúšam nič tvrdšie ako alkohol.(29.11.2015)

V tomto filmu je mnohem více životní pravdy než ve většině současných "seriózních dramat", která jsou oceňována na filmových festivalech! A jen tak mimochodem - taky je to neskutečně zábavné, hravé, chytře natočené se spoustou krásných drobností a vůbec je radost se na to dívat. Nemohu to nemilovat - jeden z mých nejoblíbenějších filmů.(13.9.2008)

• gudaulin

Svého času mě Trainspotting doslova emocionálně přibil k zemi a nasadil laťku filmů z nekonformního prostředí a z oblasti drogové scény hodně vysoko. Human Trafic u mě nezabodoval prakticky ničím. Jestli to má být sonda do života mladých lidí současnosti, pak má ulomený vrták a klouže po povrchu. Chápu oblibu tohohle kousku, je to takový pohodový filmík, který nenutí k přemýšlení, neprovokuje, ale zároveň je jakoby rebelský, ovšem stejně neškodným způsobem, jako byly taneční zábavy na venkově 80. let. Do téhle subkultury nepatřím a je mi po pravdě řečeno spíš protivná. Scénář, režie i herecké výkony jsou, pokud člověk nepociťuje žádnou sounáležitost s partou huličů, v nejlepším případě průměrné. Konec konců stačí sledovat kariéru jednotlivých protagonistů s režisérem na prvním místě. Celkový dojem: 40 %.(7.7.2010)

Vzkaz pro pana Šteindlera: Kdybyste si nejdříve zkouknul Human Traffic, nevyblil by ste takovej shit, jako je Perníková věž, protože TAKHLE to chodí, když ste na drogách!!! A kdo tady brečí, že to je film o tom,jak si co nejlíp zasrat mozek, ten to absolutně nepochopil. Ty lidi nemaj jinej smysl života, a když vám nevyhovuje realita, snažíte se z ní uletět.....prostě to pochopí jen ten, co měl v životě stejnej problém!!!Každá věta,každý slovo,co tu padne je těžkej fakt.Zažil sem tyhle sračky na vlastní kůži.Vím,o čem mluvím a vědí to i tvůrci tohoto filmu!!!HOWGH!(23.10.2008)

• - Majitele klubu Azyl (Asylum) Pablo Hassana si zahrál legendární britský Dj Carl Cox, který spolupracoval také na tvorbě soundtracku. (maxXxic)

• - Malé cameo má ve filmu i legendární pašerák marihuany Howard Marx. Objevuje se jako postava s kázáním o "špekové politice". (Terva)

• - Když Jip (John Simm) telefonuje v kanceláři manažera klubu, je vidět v záběru na stole zavěšený telefon. (Fenk)