Human Traffic

Human Traffic

Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie / Irsko, 1999, 99 min

Docela dobře je zde zachyceno to, jak se lidé chovají, jak vnímají svoji práci a jak jsou pro ně víkendy skvělým vysvobozením, v podstatě dočasnou dávkou, která jim tu rutinu a nudu trochu zažene. Těší se na ně, prožívají je naplno, neřeší následky. A pak zase zapadnou do rutiny. Vlastně je to docela smutné.(7.4.2017)

Justin Kerrigan si sepsal všechny své klubové zážitky pod vlivem srandovních prášků a nabídl nám takové zrcadlo klubové scény. První půl hodina filmu je bezkonkurenční. Hudebně výborný. Skvělý obraz klubových týpků a také toho, jak si přitroublý hausíčci myslí, že když žerou extáze, tak snad poznají tajemství věčného života a harmonie mezi lidmi. Kdyby tam byla jiná parta, kolem který by se příběh odehrával, dal bych 5 ale jinak určitě respect Justin. A nakonec, podle mě by se takovýhle filmy vůbec neměli dabovat, i když je mi jasný, že né každý divák umí číst. V originále, je ten film úplně o něčem jinym. "Zigi Marlon is motha fuckin HIGH"(28.9.2011)

...a je tu víkend. Pařba začíná! Zajisté kultovní snímek o britské mládeži, který mi je (i přes odpor k jistému druhu hudby, který ve filmu převažuje) velice sympatický. Vcelku originálně pojatý film vás staví do pozorovatele nekončících víkendových party, kde se utratí všechny peníze během týdne vydělané...hned bych se přidal :-) Pro někoho poučení, pro jiného pobavení či poznaní nového, každopádně svězí vtipný snímek, který by neměl chybět v Nočním filmovém klubu na ČT2...(24.7.2004)

Velmi, velmi povedene. Po Trainspottingu jednoznacne jasny naznak kvalitniho pribehu mlade anglicke populace, ktera se utapi v drogach, sexu, problemech a myslenkach. Anglicani maji vrozeny smysl pro suche hlasky a pohledy, ktere tvori jejich filmy tak odlisnymi od jine evropske tvorby. Zde vsak pusobi i faktor rezisersky, ktery vede film v dobrem tempu a atmosfere a udrzi si divaka v pozornosti a premysleni. Jednoznacne zajimave a pozoruhodne prekvapeni,(6.2.2006)

Nejlepší a asi nejkultovnější párty film. Skvěle vysmažené/vyhulené/vyalkované rozhovory...hlavně o hvězdných válkách a samozřejmě ,,špeková politika,, Věřte nebo ne..přesně to jsem taky zažil :) Připomíná mi má mladá léta..sakra to snad už nejsem tak starej :o)) nene..ještě ne :) ,,The weekend has landed,, ;)(22.6.2009)

• - Malé cameo má ve filmu i legendární pašerák marihuany Howard Marx. Objevuje se jako postava s kázáním o "špekové politice". (Terva)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 174krát, což je 1,74krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - Sám režisér Justin Kerrigan se objeví ve filmu jako jeden z „Junglist“ tanečníků v Koopově obchodě. Je to ten, kterého se Koopa (Shaun Parkes) ptá: „Nějakej novej jungle? (maxXxic)