Human Traffic

Human Traffic

Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie / Irsko, 1999, 99 min

• gudaulin

Svého času mě Trainspotting doslova emocionálně přibil k zemi a nasadil laťku filmů z nekonformního prostředí a z oblasti drogové scény hodně vysoko. Human Trafic u mě nezabodoval prakticky ničím. Jestli to má být sonda do života mladých lidí současnosti, pak má ulomený vrták a klouže po povrchu. Chápu oblibu tohohle kousku, je to takový pohodový filmík, který nenutí k přemýšlení, neprovokuje, ale zároveň je jakoby rebelský, ovšem stejně neškodným způsobem, jako byly taneční zábavy na venkově 80. let. Do téhle subkultury nepatřím a je mi po pravdě řečeno spíš protivná. Scénář, režie i herecké výkony jsou, pokud člověk nepociťuje žádnou sounáležitost s partou huličů, v nejlepším případě průměrné. Konec konců stačí sledovat kariéru jednotlivých protagonistů s režisérem na prvním místě. Celkový dojem: 40 %.(7.7.2010)

Já tohle prostě rád. Britský humor a jeho osobité podání, zajímavá studie welšské (heh:)) mládeže a moderní kultury. Dal bych klidně i za 5, kdybych byl hulič a ujížděl na těch strašnejch klubárnách:-), ale i tak se mi to líbilo. Ale přišlo mi, že takovýchto filmů lze natočit nespočet a pořád to bude celkem dobré... Zkrátka, kdo má rád britskou filmařskou školu a je mu pod třicet, neměl by být zklamán;-)(30.6.2006)

Justin Kerrigan si sepsal všechny své klubové zážitky pod vlivem srandovních prášků a nabídl nám takové zrcadlo klubové scény. První půl hodina filmu je bezkonkurenční. Hudebně výborný. Skvělý obraz klubových týpků a také toho, jak si přitroublý hausíčci myslí, že když žerou extáze, tak snad poznají tajemství věčného života a harmonie mezi lidmi. Kdyby tam byla jiná parta, kolem který by se příběh odehrával, dal bych 5 ale jinak určitě respect Justin. A nakonec, podle mě by se takovýhle filmy vůbec neměli dabovat, i když je mi jasný, že né každý divák umí číst. V originále, je ten film úplně o něčem jinym. "Zigi Marlon is motha fuckin HIGH"(28.9.2011)

Tenhle film není jen o muzice, je o kvalitní muzice a je uplně jedno jestli je klubová nebo jiná, prostě tam je a do filmu prostě patří. Human Traffic je úlet, sledovat tenhle film byl úlet, ale ač se to nezdá, užil jsem si ho stejně jako ta parta magorů, která hákuje celej tejden za jediným cílem: připravit se na pátek a propařit se až na samotný dno. Tento film je o jednom takovémhle víkendu. Víkend, který se zdá být stejným jako každý jiný, pro někoho možná je, ale je jen otázka času jak takovým zůstane. Ty lidi si život užívají jak nejlíp můžou a to je jejich momentální cíl, jejich momentální úděl. A právě ten se jim plní. Když už padaj poslední síly a většinou je člověk na dojezdu, tak právě pochopí to, co se snaží pochopit většina. Že žádný konec není, když do toho někdo spadne, těžko se dostává zpátky do reality. I když realita je dost krutá, a i tak se jí jednou člověk musí podat. Tak o tom tenhle film je...o totálním úletu. --- Víš jak stoupá cena umění, když autor umře? Cena hip hopovýho alba stoupá, když gang zavřou.(5.6.2007)

Ľahko provokatívna, Veľmi trefná sociálna komédia o zhulenej londýnskej mládeži. Skôr než o nejaký dej alebo veľké posolstvo, v nej ide o čo najdôveryhodnejŠie zachytenie zhulených stavov, životných postojov, a vôbec "moderných obsesií" mladého človeka. Niečo ako TRAINSPOTTING, akurát menej artové a vážne, a skôr bláznivo uletené. Určite kultová srdcovka každého skalného huliča.(3.1.2003)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 174krát, což je 1,74krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - Majitele klubu Azyl (Asylum) Pablo Hassana si zahrál legendární britský Dj Carl Cox, který spolupracoval také na tvorbě soundtracku. (maxXxic)

• - Malé cameo má ve filmu i legendární pašerák marihuany Howard Marx. Objevuje se jako postava s kázáním o "špekové politice". (Terva)