Pětadvacetiletý spisovatel a režisér Justin Kerrigan na základě své vlastní zkušenosti natočil film, který nepostrádá humor, svěžest a bezstarostnost mládí. Film se odehrává během jednoho víkendu. Hlavními hrdiny hudebního filmového příběhu je parta šesti kamarádů (tří chlapců, tří dívek), která má před sebou vidinu zábavného a vzrušujícího tanečního víkendu na velkolepé taneční party - po ubíjejícím pracovním týdnu. Film začíná pátečním odpolednem, kdy se kamarádi ve spěchu připravují na velkou taneční událost, a končí nedělní kocovinou, kdy se všichni po skvělém víkendu rozcházejí. (oficiální text distributora)

Trailer

eraserhead666

Přesně typ filmu, k němuž jsem si musel postupně najít cestu. Když jsem ho viděl poprvé, vůbec mě nebavil a svým obsahem mě docela sral. Trochu totiž nemám v oblibě (no, ono mi nijak nevadí, jen je trošku nechápu, takhle bych to spíše vyjádřil) tzv. víkenďáky - lidi, co celej tejden, od pondělí do pátku, relativně "poslušně" makaj v práci kterou nesnášej a celou tu dobu se až třesou (a často ani o ničem jiném nemluví) na to, až přijde pátek a oni vyrazí na pařbu. Pak ten pátek přijde, oni se doslova utrhnou ze řetězu, narvou do sebe co se jim dostane pod ruku, valej až do druhýho dne, v sobotu pak vydejchávaj dojezd a v neděli nabíraj sílu na další pracovní týden, kdy zase budou hezky pracovat a těšit se na další pátek. Takhle to samozřejmě vypadá trošku zevšeobecněný, ale pár přesně takových lidí znám. Musel jsem se na Human Traffic kouknout víckrát, abych nakonec zjistil, že o tomhle a ani o drogách ten film zase tak moc není. Postupně jsem odhalil i jeho silnej sociální a společenský odkaz a prostě jsem se do něj zamiloval. Kromě toho má film dost dobrou hudbu, vynikající humor (různé vychytávky typu reportéra vysvětlujícího jak to funguje s distribucí drog v klubu, Jipův a doktorův argumentační battle o kladech a záporech braní extáze, rozhovor Lulu s tetičkou apod.), dobrou kameru a střih a skvělý herecký výkony Lulu a Niny, ty jsou naprosto skvělý. Nejsem clubař, drogy neberu, ale tomuhle filmu rozumím, chápu ho a mám ho rád. ()

dobytek

V jednom životnim období to byl můj nejoblíbenější film. Teď už na to koukám trochu s nadhledem, ale rozhodně Human traffic řadim k těm lepšim filmům. Celej film svižně ubíhá, je nabitej slušnou muzikou a super hláškama. Neni to ovšem pro každýho. Jako zajímavý zpestření je Carl Cox v menší roli majitele klubu. Trochu to kazí akorát posledních pár minut, který měly ukázat tu špatnou stránku drog a samotnej závěr pak končí takovym romantikou zavánějícim happy endem. Jestli se vám líbil Human traffic, tak si rozhodně nenechte ujít film Život v tranzu, kterej je podle mě o dost lepší a hlavně neobsahuje žádný poselství typu "Drogy jsou špatné, áno?". P.S. Titulky (ve verzi, co běžela na ČT2) dělal asi někdo, kdo viděl drogy maximálně z ponorky. Já jsem to viděl i s dabingem a ten mi přišel tak o třídu lepší. Takže pro ty, co neuměj anglicky, v tomhle případě doporučuju spíš dabovanou verzi. ()

B!shop

Hodne v pohode a cool. To jsem si rikal po prvni pulhodine filmu, ktera byla jedna dlouha jizda. Pak se bohuzel dej presunul na party a do vynikajicich dialogu byli nastrihany scenky s tancovanim a podobne a ty nudily. Hudba mi prisla jak z Klubu sracu, tudiz svizna a herci byli naprosto paradni, tim nemyslim nijak extra herecky vykony, ale takovy realny a verne nahuleny. Jen se mi nejak nezdal konec (zhruba poslednich 5 minut), ale zrejme to tak tvurci museli udelat, protoze jinak by to z predeslejch 90 minut vypadalo, jak jsou drogy strasne fajn. V zaveru mi film prisel zbytecne vaznej. Na nejlepsi kousky o drogach to nema, ale zabava to je paradni a i kdyz jsem se nesmal po celou dobu flmu, tak jsem se ani na chvily nenudil. Pride mi to jako takovej mix mezi filmama Guye Ritchieho, Klubem sracu, Trainspotting a Requiem za sen. ()

radektejkal

Neříkám, že jsem se nepoučil; to bych nemluvil pravdu,i když jsem toho nejspíš pochopil skutečně jen poskrovnu. Ale i to se stává... Když za mou zahradu zastaví sousedův synáček své auto a jde na pár minut navštívit své rodiče, nechává zapnutý přehrávač s touhle muzikou. Tahle jeho "duc duc music" mě naštve mnohem víc než celý tento film. Z toho nejspíš mohu usuzovat, že hudba je z tohoto techno-kolotoče to nejodpudivější. ()

kaylin

Docela dobře je zde zachyceno to, jak se lidé chovají, jak vnímají svoji práci a jak jsou pro ně víkendy skvělým vysvobozením, v podstatě dočasnou dávkou, která jim tu rutinu a nudu trochu zažene. Těší se na ně, prožívají je naplno, neřeší následky. A pak zase zapadnou do rutiny. Vlastně je to docela smutné. ()

• Malé cameo má ve filmu i legendární pašerák marihuany Howard Marx. Objevuje se jako postava s kázáním o "špekové politice". (Terva)
  • Sám režisér Justin Kerrigan se objeví ve filmu jako jeden z „Junglist“ tanečníků v Koopově obchodě. Je to ten, kterého se Koopa (Shaun Parkes) ptá: „Nějakej novej jungle? (maxXxic)
  • Majitele klubu Azyl (Asylum) Pablo Hassana si zahrál legendární britský Dj Carl Cox, který spolupracoval také na tvorbě soundtracku. (maxXxic)