Human Traffic

Human Traffic

Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie / Irsko, 1999, 99 min

...a je tu víkend. Pařba začíná! Zajisté kultovní snímek o britské mládeži, který mi je (i přes odpor k jistému druhu hudby, který ve filmu převažuje) velice sympatický. Vcelku originálně pojatý film vás staví do pozorovatele nekončících víkendových party, kde se utratí všechny peníze během týdne vydělané...hned bych se přidal :-) Pro někoho poučení, pro jiného pobavení či poznaní nového, každopádně svězí vtipný snímek, který by neměl chybět v Nočním filmovém klubu na ČT2...(24.7.2004)

Scénář: Justin Kerrigan .. Fuck off you cunt. __ Špičkové, chytré, zábavné, pravdivé. Srdcovka. __ Pro „zasvěcené clubbery,“ ale i spousty dalších prozíravých, kteří vidí hloubku tohoto jedinečného snímku, je Human Traffic geniální kult a klasika.. Jelikož k nim už spoustu let patřím, nemohu jinak, protože mě „oslovuje“ téměř každá scéna. Režisérova generační výpověď je výborná, protože prostě věděl CO točí, neboť si vším sám prošel! Film je velice realistický a proložený dokonalou hudbou a ty nezapomenutelné dialogy nad hromádkou kokainu nebo o Star Wars jsou prostě třešnička na lahodném dortu. Také ty hlášky stojí za to, za všechny snad jen: „realito, jsi to ty?“ Někdy prostě trochu lituji, že život tak rychle letí a tyhle „bezstarostné jízdy“ už možná nezažiji.. A rozhodně bych tento film nesrovnával, jako to někteří chybně dělají, s Trainspotting - ten je taktéž excelentní výpovědí, ale o úplně jiném odvětví „zábavy.“ ___ Kdo neví, nepochopí !! __ 100%.(2.2.2005)

CITÁT - Přítomnost je pryč, fantazie je součástí reality. Myslí nám to jasně a přitom vůbec nemyslíme. Je to báječný. Přestáváme chtít věci ovládat. Zapomínáme na všechnu bolest v životě, lidi už nás neohrožujou. Všechny nejistoty vyprchaly. Jsme v oblacích........................................................................................................................(6.5.2013)

Human Traffic je pohádka, která našeptává, jak cool to bylo ve Velké Británii v průběhu 90´s. Jen ke konci musela trochu ubrat a vysvětlit, že vystřelování se má i stinné stránky. Opomenu-li dokumetaristický přínos filmu, pak je určitě největším lákadlem kvantum zábavných scén s pekelnými dialogy - například u skupinového "PARANOIA" nebo rozhovoru Dannyho Dyera s realitou jsem chcípal. Jinak režisér Kerrigan vypadá na to, že fičí už od plínek :-D(15.3.2009)

Takové okno mezi jednu zajímavou subkulturu. Žádné velké zvraty, všechno vypadá perfektně realisticky, tak, jak má být. Dokonce se člověk i dost nasměje, především díky představám všech aktérů a obecně, pozorovat a poslouchat lidi kolem sebe na týhle párty je samo o sobě dost vtipný. Aneb důkaz, že Star Wars je celý o drogách. Jen ten konec mi tam nesedl, naivitu jsem najednou cítil všude. Dáváme freestyle na pokrouceným kole života. Nejlepší soundtrack z filmu 80%(25.10.2012)

• - Sám režisér Justin Kerrigan se objeví ve filmu jako jeden z „Junglist“ tanečníků v Koopově obchodě. Je to ten, kterého se Koopa (Shaun Parkes) ptá: „Nějakej novej jungle? (maxXxic)

• - Majitele klubu Azyl (Asylum) Pablo Hassana si zahrál legendární britský Dj Carl Cox, který spolupracoval také na tvorbě soundtracku. (maxXxic)

• - Malé cameo má ve filmu i legendární pašerák marihuany Howard Marx. Objevuje se jako postava s kázáním o "špekové politice". (Terva)