Danny DeVito prokázal mistrovství v žánru černé komedie již před patnácti lety snímkem Válka Roseových. Rozvádějící se manželský pár (Michael Douglas a Kathleen Turnerová) v něm svedl nelítostný zápas o to, komu po rozvodu připadne jejich společný dům. Také v jeho novém filmu Baba na zabití je předmětem sporu vytoužená nemovitost. Tentokrát se jedná o starobylý dům v Brooklynu se třemi krby, vitrážovými okny a majestátní knihovnou. Mladí manželé Alex a Nancy se do něj nastěhují v domnění, že našli svůj vysněný domov. Splněný sen má ovšem malý háček: první poschodí obývá za regulované nájemné na první pohled roztomilá stará dáma, paní Connellyová, která, jak je ujišťuje realitní agent, se netěší dobrému zdraví, takže dům bude novým majitelům brzy patřit celý. Jak záhy vyjde najevo, opak je pravdou. Paní Connellyová se rozhodně zemřít nechystá a svou ďábelskou vitalitu vynakládá zejména na vynalézání nových a nových způsobů, jak novým sousedům znepříjemnit život. Od televize puštěné na plné pecky, přes permanentní žádosti o drobnou pomoc až po pozorování jejich milostných hrátek. (Filmbox)

mirkaaa

Černá komedie, která tak trochu připomíná Válku Roseových. Neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Je to spíše průměrná komedie. Nejlepší z celého filmu je ta baba, která je opravdu na zabití. ()

ThomasCrown

Žiadne prekvapenie som nečakal a nedočkal som sa ho ani po opätovnom pozretí. Danny DeVito (režisér) je však skvelý komik a filmu tak humor rozhodne nechýba a páči sa mi akú príjemnú atmosféru dokázali v tom starom dome filmári vybudovať. Teda, keď nepočítam tú milú starú pani. A keď vás ani to nepresvedčí, je tu ešte Drew Barrymore, ktorá obzvlášt v niektorých scénach vyzerá božsky. ()

Neotom

Nemám rád: 1) komedie, ve kterých se vyskytují povedené a trapné vtipy v poměru 1:5, 2) Drew Barrymore. Pochvala za závěrečnou pointu. 35% ()

J*A*M*A*L

Dost šílená, ale dobrá komedie s docela dobrými herci.Danny DeVito asi jiné filmy než šílené natočit neumí no a toto mluví za vše.Ale obsadit herce do filmu umí bravurně.Stiller a Barrymore jsou docela mí oblíbenci a do jednoho filmu se k sobě fakt slušně hodili.A dávali to silně najevo a dělali ze sebe i skvělý pár.Film se mi moc líbil.Stará babička co sotva chodí a je hlavním záporákem prostě šílené, ale skvělé.78% ()

peetriss

Netvrdím, že jsem se při Babě na zabití přímo nudil, ale je znát, že to s DeVitem, coby komediálním režisérem není prostě ono (Válka Roseových je výjimkou potvrzující pravidlo). Především spíš vzbuzuje očekávání, jak konflikt mezi pány domu a nájemnicí dopadne, bohužel to však není provázeno nějakou intentivní zábavou či dokonce gejzírem vtipů. Snahy o tvrdší černější humor se povětšinou míjí účinkem, což se snaží tvůrci kompenzovat násilnými rádobyvtipnými prvky jdoucími spíše přes čáru, a tudíž jsou kontraproduktivní. Eileen Essell hlavní dvojici Stiller - Barrymore hravě zastiňuje. Průměr po všech stránkách, naštěstí však nikoli průšvih. ()

spiritus

Párkrát jsem se zasmál, hodněkát jen usmíval, někdy zase nudil.Celkově to není špatná komedie, zároveň ale není i nějak zvlášť dobrá.Ben Stiller hraje svůj obvyklý standart, tzn. dobře, ale velkým překvapení pro mě byla Drew, o který jsem si myslel že je jen protekční dítko, které má k hraní blízko asi tak jako hlava k zadku.Ale zde předvedla že trochu hrát umí.Určitě stojí za skouknutí, nadruhou stranu určitě to není film na který budu furt myslet a neustále se k němu vracet.60% ()

Me6i

zábavná komedie, jak já s nima soucítila, mít takovou sousedku je opravdu za trest (něco podobného občas vídám) ()

GreatestFan

Tu a tam sranda v průměrné černé komedii o manželském páru co se nastěhují do domu kde už bydlí stará paní která jim leze krkem, že jim dojde trpělivost a chtějí ji zabít. No co nic moc. ()

HonzaSim

Film, ke kterému mě přitáhla Drew Barrymore nakonec dopadl celkem tak, jak jsem mohl očekávat. Vtipné momenty se najdou, někdy je to na hraně, ale opět se tvůrci neobešli bez nechutností, na kterých to bylo hlavně postaveno. Je takový problém natočit komedii, která nebude o zvracení, slintání, prdění a dalších "humorných" prvcích pro mateřskou školku? Mám pocit, že čím dál tím větší. Babka opravdu byla opravdu na zabití a jako jednorázovka to bylo jako celek docela snesitelné. Rozpačité tři hvězdičky. 45% ()

Janko666

Až na pár hlášek Stillera nehorázně trapné. Má to všechno co stupidní filmy maj mít: trapnej konec a tu starou lemru. Pane Bože, jak ona mi lezla na nervy!!!! No, každopádně jsem fandil Stillerovi. 10% ()

Berry

Opět jedna z těch komedií, která možná není oslnivá, nebo dokonce dokonalá, ale umí příjemně bavit a navíc v ní hrál Ben Stiller. A právě on byl po mě dostatečný důvod, proč se na Duplex dívat. ()

dawe787

Suprová komedie, ve které trápí jedná stará bába alá regulačka náš mladý pár. DeVito prostě komedie umí točit a já jeho styl humoru naprosto můžu! ()

Monisek

Celou dobu jsem si říkala, jak je to debilní, takže by to na víc jak ** určitě nebylo. Ale konec překvapil a pobavil, tak nakonec slabší *** :-) ()

Bozvav

Vtipné a milé, byť ne zcela originální téma. Pointa usměvná. já bych babu zabila svou trvalou pozorností a péčí. Za mne 65%. ()

Vodny

Nevím čím to je, snad Stillerem, Drew nebo tou šílenou bábou co by mě dohnala do Bohnic, ale tahle komedie je v pohodě. Ještě víc si ji užijete s partou kamarádů - každý si na tomhle snímku něco najde. Situace do kterých se ti dva chudáci dostanou jsou šílené, ale ne nepravděpodobné. Ne málo z nás bude přemýšlet nad tím, jak se té protivné, staré babky zbavit. Když už selže i ten poslední normální nápad, přijde na řadu konečné řešení. Jde ale o komedii, takže vše dopadne dobře a já si mohu do filmového deníčku zapsat poznámku - Baba na zabití - dobrá komedie. ()