Danny DeVito prokázal mistrovství v žánru černé komedie již před patnácti lety snímkem Válka Roseových. Rozvádějící se manželský pár (Michael Douglas a Kathleen Turnerová) v něm svedl nelítostný zápas o to, komu po rozvodu připadne jejich společný dům. Také v jeho novém filmu Baba na zabití je předmětem sporu vytoužená nemovitost. Tentokrát se jedná o starobylý dům v Brooklynu se třemi krby, vitrážovými okny a majestátní knihovnou. Mladí manželé Alex a Nancy se do něj nastěhují v domnění, že našli svůj vysněný domov. Splněný sen má ovšem malý háček: první poschodí obývá za regulované nájemné na první pohled roztomilá stará dáma, paní Connellyová, která, jak je ujišťuje realitní agent, se netěší dobrému zdraví, takže dům bude novým majitelům brzy patřit celý. Jak záhy vyjde najevo, opak je pravdou. Paní Connellyová se rozhodně zemřít nechystá a svou ďábelskou vitalitu vynakládá zejména na vynalézání nových a nových způsobů, jak novým sousedům znepříjemnit život. Od televize puštěné na plné pecky, přes permanentní žádosti o drobnou pomoc až po pozorování jejich milostných hrátek. (Filmbox)

kinematograf

Úžasný film takhle jsem se dlouho nenasmál! Film má navíc než na 57% a myslím že každý člověk se smyslem pro humor nemůže napsat odpad! ()

ambrobene odpad!

Tuším som vo svojom strednedlhom živote ešte nič horšie nevidel. Totálny SHIT, s pomenovaním "komédia," ktorá ma skôr nasrala, ako rozosmiala. Príbeh plný absurdít a nepravdepodobných sledov udalosti, ktoré sa nikdy nestanú. Je mi zle, ešte iba pomyslím, že som zabil skoro hodinu a pol svojho života týmto "akožefilmom" ()

BR23

dosť dobrý film, ale ako sa z typu ubytovania stalo ,,Tú starú treba zabiť,, ??? mno... to ostane asi záhadou :D ()

andydufrsn

Docela milé překvapení. Ne snad, že by herci podávali nějaké extra výkony nebo že by mě děj filmu přikoval do křesla, ale líbila se mi ta neprvolánovost, kdy jsem čekal, tradiční záležitost boje a nenávisti vystřídanou smutkem a pocitem hlavních hrdinů, že jim ten nenáviděný protivník vlastně schází a že ho vlastně měli rádi. Navíc, na Drew se hezky kouká ()

Oxytocin

Úsměvná podívaná o tom, jak si páreček najde byteček svých snů. Duch místa a atmosféra je však vážně narušena přítomností staré rašple. Stará je na tomto světě již dlouho a zbytečně, tak proč ji nepomoci rychleji na onen svět (třeba tak, že B.Stiller úmyslně bude čichat a vdechovat viry od nemocných lidí v dopravním prostředku, aby se babka nakazila a pošla následně od něho) :). ()

Nellaron

Pohodová komédia aj na viac pozretí s prvkami čierneho humoru. Veľká poklona herečke Eileen Essell, ktorá stvárnila nepríjemnú susedu. Vo svojom veku zahrala svoju rolu podľa mňa bravúrne. ()