Danny DeVito prokázal mistrovství v žánru černé komedie již před patnácti lety snímkem Válka Roseových. Rozvádějící se manželský pár (Michael Douglas a Kathleen Turnerová) v něm svedl nelítostný zápas o to, komu po rozvodu připadne jejich společný dům. Také v jeho novém filmu Baba na zabití je předmětem sporu vytoužená nemovitost. Tentokrát se jedná o starobylý dům v Brooklynu se třemi krby, vitrážovými okny a majestátní knihovnou. Mladí manželé Alex a Nancy se do něj nastěhují v domnění, že našli svůj vysněný domov. Splněný sen má ovšem malý háček: první poschodí obývá za regulované nájemné na první pohled roztomilá stará dáma, paní Connellyová, která, jak je ujišťuje realitní agent, se netěší dobrému zdraví, takže dům bude novým majitelům brzy patřit celý. Jak záhy vyjde najevo, opak je pravdou. Paní Connellyová se rozhodně zemřít nechystá a svou ďábelskou vitalitu vynakládá zejména na vynalézání nových a nových způsobů, jak novým sousedům znepříjemnit život. Od televize puštěné na plné pecky, přes permanentní žádosti o drobnou pomoc až po pozorování jejich milostných hrátek. (Filmbox)

svik

No 3 no víc z toho nevimáčknu byla sice skvělá zálpetaka , ale bohužel mizerný a celkem očekávatelný konec , ale jinak jsem se zasmál takže v pohodě. ()

corpsy

Tak priznám sa, nepokladám to len za obyčajný priemer. Dosť som sa na tom zasmial a to je to, čo by mali komédie v prvom rade dokázať. ()

zablaga

Dá sa to skuknúť a dokonca po prvom videní, som sa aj celkom smiala. Ale keďže to naše telky majú tak radi a osud mi doprial, poznám tento film skoro naspamäť. Môžem dodať, len Tú starú fakt treba zabiť! A hodnotenie sa z priemerných 3* dostalo na podpriemerné 2 ()

Marek1991

DeVito natočil hlúpu a nechutnú komédiu, vlastne podľa mňa pseudokomédiu, ktorá s tými prdmi, zvratkami, pošmyknutiami na ľade, špinou z odtoku, sopľami, popáleninami, zasiahnutím elektrinou, či umelým dýchaním mi pripomínala detský film Sám doma spojený s nejakým o hovnách, proste niečo nechutné. Mám podobnú babku, akurát že ona to nerobí pre peniaze, najlepšie je ju ignorovať, nechať na pokoji a byť čo najďalej. Človek by chcel sa s babkou rozprávať o jej zážitkoch a podobne, mať proste nejakú ako z filmu Babička, no nie všetky babky sa podaria a to s tou vraždou bola hlúposť. Tiež ako to s tým výbuchom a zasiahnutím elektrinou. Ja som sa nebavil, Stillera a Barrymore nemám rád a aj tie ďalšie postavy boli hrozné, no tá babka sa na tú rolu hodila. Tento film nemám rád, ozaj nie, je mi nepríjemný. ()

Torision

Zápletka je slibná a leckteré gagy vydařené,navíc způsoby, jak si znepřátelené strany škodí, jsou fakt vynalézavý.Supr černohumorná záležitost ()

liquido26

No asi jako většina těchto komedií - celkem vtipný ústřední nápad, občas nějaká hodně povedená scénka, občas nějaká úplně přestřelená scénka daleko za hranicí vkusu a celkově pocit, že ten film mohl dopadnout líp a že já bych rozhodně na tu bábu vyzrál :-D ()

Kryton

Na zabití se budete cítit vy. Vy co tento film zkouknete v naději dobré zábavy. Jména už uspěch nezaručí. Né ve filmu, který je jak horší díl čundr country show. ()

Turiec

Podpriemerná komédia s Benom Stillerom, ktorý predviedol rovnako slabý herecký výkon ako v podobných iných filmoch. Aj čierna komédia sa dá natočiť vtipným spôsobom. Autorom sa to však nepodarilo. Snažili sa byť vtipní príliš nasilu. Okrem nelogického správania hlavných postáv nie je núdza ani o nechutnosti (napr. čistenie výlevky). ()

Paxxx.cz

Tak Ben Stiller je v současnosti mým nejoblíbenějším bavičem, ale ani tohle nemůže zachranit jasně podprůměrný film, byť na konci byl zvrat, který mě vážně překvapil. ()

blackrain

Ben Stiller a Drew Barrymore si mysleli, že konečně našli pravé hnízdečko lasky, krásný a velký dům. Má to však háček, v domě je ještě jedna nájemnice, taková milá, stará dáma, která jim pěkně zatopí. Hezky vydařená oddychovka. ()

Bat55

Prečo som dal 4?Pretože je to proste srandovná komédia a tá stará babka mi tam taktiež liezla na nervy,ale zahratá bola skvelo,to sa musí uznať.Hlavnou dvojkou v tomto filme bude Ben Stiller a Drew Barrymore ako nováčci v jednom dome,kde bude žiť stará babka,no a život im nijako neuľahčí./75%/ ()

K.I.N.G.

Je třeba si přiznat, že tento počin je trotlovské nic. Na druhou stranu je tu něco co ho zachranuje, něco jako Drew, ale ani ta nedokázala vytáhnout tento film, klesající ke dnu hromady sraček a udělat z něj důstojnou komedii, bohužel. Kdyby za nic, tak tu třetí hvězničku jsem musel zabít za to, že to s tou hnusnou babkou neskoncovali hned, i kdyby měl být snímek třeba o hodinu kratší, a ještě jí posluhovali jak smyslů zbaveni. ()

vanadium

Skvěle zahraná, neskutečně otravná baba, která začala lézt na nervy i mně. Velmi zajímavá pointa, díky které nakonec nelituju, že jsem se na to podíval. Ale to je asi tak vše. ()

Aleee89

Tak koukání na tuhle komedii jsem odkládala hodně dlouho... Vůbec se mi do toho nechtělo. No sice pod pojmem komedie si představuju trochu něco jiného, ale i tak se mi tenhle film docela líbil. Zprvu nesympatičtí manželé mi pak připadali sympatičtí, jejich herečtí představitelé taky. Babka to zahrála skvěle, ale jako sousedka je fakt na zabití. Srovnávat s Válkou Roseových nemůžu, to jsem neviděla. No jinak to mělo hustý konec a bylo to pro mě docela příjemné zpestření po tom, co jsem se dívala na filmy se závažnějšími tématy. Taková příjemná oddechovka... ()

kajas

Ve dnech, kdy přijdete totálně vyšťavení z práce a doma vás naštve každá maličkost, není nic lepšího než sebou plácnout k televizi a sledovat Bena s Drew, jak se snaží zbavit té nejnesnesitelnější báby na světě. Až na pár větších nechutností, které si mohli tvůrci odpustit, jsem se královsky bavila. ()