Danny DeVito prokázal mistrovství v žánru černé komedie již před patnácti lety snímkem Válka Roseových. Rozvádějící se manželský pár (Michael Douglas a Kathleen Turnerová) v něm svedl nelítostný zápas o to, komu po rozvodu připadne jejich společný dům. Také v jeho novém filmu Baba na zabití je předmětem sporu vytoužená nemovitost. Tentokrát se jedná o starobylý dům v Brooklynu se třemi krby, vitrážovými okny a majestátní knihovnou. Mladí manželé Alex a Nancy se do něj nastěhují v domnění, že našli svůj vysněný domov. Splněný sen má ovšem malý háček: první poschodí obývá za regulované nájemné na první pohled roztomilá stará dáma, paní Connellyová, která, jak je ujišťuje realitní agent, se netěší dobrému zdraví, takže dům bude novým majitelům brzy patřit celý. Jak záhy vyjde najevo, opak je pravdou. Paní Connellyová se rozhodně zemřít nechystá a svou ďábelskou vitalitu vynakládá zejména na vynalézání nových a nových způsobů, jak novým sousedům znepříjemnit život. Od televize puštěné na plné pecky, přes permanentní žádosti o drobnou pomoc až po pozorování jejich milostných hrátek. (Filmbox)

masw

Povedená a vtipná komedie, která je místy nechutná (díky) a potěší i fajn obsazení, které podává skvělý výkon. ()

Ravi

Komedie, která mě minula už při prvním sledování. Nezdravě nadsazená, povrchní, hloupá a dlouhá. Vlastně jsem ani nevěděl, proč na to koukám. No, ale když se vypne mozek a loupou se přitom brambory nebo něco, tak se člověk celkem zabaví. Nevzpomínám si, že bych se u toho smál. Možná jsem se párkrát pousmál, ale většina vtipů mě minula zejména proto, protože byly snadno předvídatelné a to výsledek vždycky pototpí. 35% = 2/5 ()

Dagoussek

Černá komedie o manželském páru a neskutečně otravnou babkou, kterou chtě nechtě zabít :-) Není to špatná komedie na odpoledne nebo při žehlení. Haha. ()

Jaro.Krafcik

Skvelá komédia z prostredia bytoviek. Nikdy som takto nebýval ale taká stará suseda by asi aj mňa dohnala k nervom. Ben Stiller jednoducho nesklamal a znova pobavil. 4* ()

Kaja

Velmi dobrá černá komedie, která je chvílemi docela fádní a jak už všichni píší předvídatelná,ale jinak jde o velmi zdařilý kousek. Také režisér-Danny DeVitto(válka Roseových) sliboval velmi dobrou zábavu. Skvěle, jako vždy, zahrál Ben Stiller ()

P1tr

Film, o který bych se bez účasti Bena Stillera vůbec nezajímal a asi bych nebyl jediný. Pokud se na film ale podíváte, nedočkáte se nezastavitelných záchvatů smíchu,ale nudit se také nebudete. Po celkem pomalém začátku film nabere tempo a nehodami se to jen hemží! ()

jenik71

Nenáročná a občas i zábavná komedie. Zasmál jsem se totiž jen málo. Stiller a Barrymoreová mi ale nějak nepasovali k sobě, i když se celkem snažili. Prostě průměrný film, u něhož mě zaujala především pointa celého příběhu... A také se budu muset nejspíš trochu držet, protože pod náma bydlí přímo ježibaba. Ta ve filmu je proti ní přímo pohádková babička... :-) ()

spikey1

něco mi na tom příběhu příjde zvláštně známého babička co je tak otravná až z ní pár zešílí a ona sebere kauci pro komplice... úplně jsem nadšen nebyl, ale Stiller i Drew herecky čarují:) ()

tommy187

Skvelá komédia a prívlastok čoerna mi k tomuto akosi nejde ;-). Je to rodinná komédia, so skvelými vtipmi. Podľa mňa je film životnou úlohou Bena Stillera. Jednoducho skvelé!, ale na ***** to nemá (***** je len pre vybranú elitu) ()

sedm.1

Neobvykle mdlý Ben Stiller,jako vždy otravná Drew Barrymore(jak já tu herečku nesnášim!!!...tedy až na Vřískot,tam se mi její výkon moooc líbil :)) a dva,tři povedené vtípky v jinak dost nudné komedii.Navíc ani nevím,proč je Baba na zabití zařazována do ranku černých komedií,nic morbidního ani černohumorného jsem tu neshledal ani náznakem.Je to bída. ()

Rousse

Ano - po shlédnutí tohoto filmu (prej komedie psali) je mi jasné, co už si víckrát nepustím. Trapas za trapasem a postupem času vršící se kopa blábolů, stupidních scén a naprosté vymaštěnosti. Pokud se u tohohle někdo bavil, tak já jsem to rozhodně nebyla. Takže děkuji, už víckrát ne. ()

LadyVader

Konečná pointa filmu mě docela překapila, jinak pro mě průměrná komedie co neurazí. Mít takovou sousedku já, tak už je pod drnem davno :)) ()

ranp

Poměrně vtipný film, na druhou stranu to ale má velice jednoduchý a celkem předvídatelný děj. Konec je ale překvapivý. ()

MiaMoonlight

Já bych tu **** ******** musela *********, ***** ********. Jestli to byl účel, tak to se jim fakt povedlo. Na tohle se prostě nedá koukat. jestli jsou Ameriané vážně takhle retardovaní tak to mě pos*. Tohle vážně není film pro mě, děkuji. ()

rozbris

Není jednoduchí najít byt, ale nakonec jej najdou, ale začne jim peklo. V sousedctví mají babku, která by fakt jednu zasloužila:-) ()