Danny DeVito prokázal mistrovství v žánru černé komedie již před patnácti lety snímkem Válka Roseových. Rozvádějící se manželský pár (Michael Douglas a Kathleen Turnerová) v něm svedl nelítostný zápas o to, komu po rozvodu připadne jejich společný dům. Také v jeho novém filmu Baba na zabití je předmětem sporu vytoužená nemovitost. Tentokrát se jedná o starobylý dům v Brooklynu se třemi krby, vitrážovými okny a majestátní knihovnou. Mladí manželé Alex a Nancy se do něj nastěhují v domnění, že našli svůj vysněný domov. Splněný sen má ovšem malý háček: první poschodí obývá za regulované nájemné na první pohled roztomilá stará dáma, paní Connellyová, která, jak je ujišťuje realitní agent, se netěší dobrému zdraví, takže dům bude novým majitelům brzy patřit celý. Jak záhy vyjde najevo, opak je pravdou. Paní Connellyová se rozhodně zemřít nechystá a svou ďábelskou vitalitu vynakládá zejména na vynalézání nových a nových způsobů, jak novým sousedům znepříjemnit život. Od televize puštěné na plné pecky, přes permanentní žádosti o drobnou pomoc až po pozorování jejich milostných hrátek. (Filmbox)

adamix

Presný prípad, kedy vás repetitívne pozretie okradne o ten skvelý pocit z videnia vtipnej komédie, ktorý ste cítili pri prvých pozretiach. Potom vám príde otravný aj ten neúspešný atentát na starú domovnicu :). Hodnotením zostanem ale na 3*, pretože nemám až taký dôvod ho znižovať. ()

cinema_cz

Danny DeVito má coby režisér pro komedie černé jako uhel evidentní slabost. V Babě slouží ale manželský pár i jejich obstarožní nemesis jen coby figurky účelově vykounstruovaného děje, který je navíc tak trochu příběhem jednoho vtipu. 60 % (Ondřej Vosmík, Ci 05/2004, str. 79) ()

PlysovyMacko

To ako im stara nici zivot je sranda a hocikedy si to rada pozrem. Jasne, ze je to komedia a nemozu ju realne zabit. Aj ked keby to bola drama a staru by odstrelili a hodili do rieky, tiez by to mohol byt dobry film. ()

marek29

Klasické téma věcného břemene zpracované ve filmové podobě. Baba je nesmrtelná a novomanželé zoufalí. Vtipy křečovité a na mě moc nereálné. Ale proti gustu.. 3 hvězdy jak vyšitý ()

pOne

Trapná nudná nezábavná komedie s otřesným dabingem. Veškerý děj je dopředu předvídatelný. Ani nevím, jestli jsem se během filmu zasmál. Bez dabingu bych dal možná dvě hvězdičky, ale s dabingem je jedna odpovídající. ()

Bilky

Nie veľmi vtipná a nápaditá komédia, kde obaja protivníci (mladý pár vs. stará dáma) moc múdrosti nepobrali a ani na logike veľmi nezáleži. Ako vlastne u väčšiny komédií so SANDLERom...alebo to bol STILLER? Kto si to má pamätať - z dažďa pod odkvap :( Pointa tam síce bola,ale kým sa k nej divák dopracoval musel si pretrpieť otrepané fórky a naschvály, pár kanálových "vtípkov" a toporné diálogy. ()

sa_kra

Jeden z nejhroších Stillerových filmů. Tohle byla prostě nenápaditá nuda, na kterou jsem nebyla schopná se ani dodívat. O komedii si nechte jen zdát, nejvtipnější byly reklamy TV Nova a to už klesám opravdu hodně hluboko. ()

m.zales

Jedna z mála amerických komedií, u které jsem se upřímně zasmála... Podobnou babu bych nikdy v životě potkat nechtěla...:D:D ()

gotham

Hloupá americká komedie, kde se místy člověk možná křečovitě usměje, spíše však svraští obočí či nechápavě zakroutí hlavou. Trapných scén nepočítaně, dějová linie neuvěřitelně stupidní, sympatickou postavu jsem zde také hledal marně. 20% ()

waltosin

Jedna z nejlepších komedií s Benem Stillerem.Nedávno jsem koukal na jeho film Těsně vedle a to mě hodně zklamalo! Za to tady je to sranda, bába která pořád otravuje život to zná snad každý :D Dobrá práce Bene a Danny. :) ()

walkingdead

Průměrná komedie, která se určitě trefí do vkusu současným teenagerům, kterým na důchodcích vadí spousta věcí (třeba to, že jim zabírají místa na sedačkách v tramvajích). Bohužel to bylo takové jednotvárné, chvílemi předvídatelné. Pár dobrých vtipů by se ale našlo a samotný závěr by možná zasloužil i hvězdičku navíc. ()

elanista1

Treba uznat ze Stiller s Berrymore su skvelym a vhodnym romantickym parom do takehoto filmu.Ben Stiller je hrozne smiesny, aj ked len tak stoji a nic nerobi, ale to som uz niekde pisal, a sympaticka Drew mu robi solidneho sekundanta.Zopar skvelych forikov, zopar naozaj nechutnosti, a aj zaverecne prekvapenie. Prve dva-tri pozretia boli skvelo zabavne, ale pri desiatom caro odplavalo, ale stale sa na tom da nasmiat. ()