Trabantem z Austrálie do Asie

• Slovensko Trabantom z Austrálie do Ázie
TV spot

Epizody(12)

Dvanáctidílný seriál Dana Přibáně popisuje doposud nejnáročnější půlroční expedici tohoto cestovatele. Vzdálenost z australského Perthu přes Východní Timor, Indonésii, Malajsii a Thajsko překonal devítičlenný tým ve dvou žlutých trabantech, polském fiatu, neboli maluchovi, na staré čezetě, jawě a dvou invalidních vozících. Přibáňův tým na své zatím poslední filmové cestě urazil během půl roku 15 291 kilometrů. (Česká televize)

Recenze uživatele Pepinec k tomuto seriálu (4)

Trabantem z Austrálie do Asie (2016)

Pokud se Žlutému cirkusu povedlo něco opravdu dokonale, tak přiblížit zážitek z jízdy v trabantu, protože tak jako se oni protrápili Austrálií a Asií, tak jsem se já protrápil seriálem. Nebylo říct co a postupem času už ani jak, konec bez konce jenom potvrdil hořký fakt, že ne vždy se daří těm, kterým fandíte. Pár epizod, ze kterých dýchal stejný život jako z čundru Latinskou Amerikou se sice našlo, ale to byly spíš výjimky potvrzující pravidlo, že dobrodružství a snaha udělat dvanáct dílů za každou cenu pro mě není ta pravá symbióza. Ve finále tak u mě určitě vyhrává na koleni uplácaný sestřih z jízdy Hedvábnou stezkou, kde jsem cítil ryzí cestovatelskou radost, a ne touhu svézt se na zavedené značce a nepřidat nic svého, jako v případě tohoto technicky vymazleného seriálu. Ale mluvím za sebe, jak to vnímám já. Pořád je to o lidech, kteří se nebojí zvednout prdel a dělat co je baví a kterým nakonec může být nějaký Pepincův komentář volný jako kolo u Malucha. ()

O pár koleček víc (2016) (E01)

Je fajn, že se cirkusu daří a že se rozrůstá. Upřímně mu fandím a těším se na další tóčo. Jenže ona je někdy lepší komořina než symfoňák. Je tady spousta věcí, který nejsou potřeba vidět a spousta řečí, který nejsou potřeba slyšet. Okay, tak kdo byl za život jednou u Mácháče a jednou na Slapech, tomu třeba pětiminutovka věnovaná očkování přijde zajímavá, ale trošku mně přijde, že cirkusáci měli při týhle expedici kameru s mikrofonem u huby i na záchodě. A to mě osobně tak úplně neba, protože jak to vypadá na záchodě moc dobře vím i bez Road movie. ()

Nejdelší zkratka (2016) (E05)

Sorry, trabanti, jsem váš fanoušek, ale Austrálie mi nesedí. Nic pořádnýho se neděje a o kolik je vás víc než jindy, o tolik víc je to vidět. Zpracování dokumentu bezchybný, profi, tam se nenajde chyba stejně jako se v trabantu nenajde motor. Ovšem obsah dílů je rovněž totožnej s obsahem bakelitový jízdy. Za mě jste si tentokrát postavili zbytečně velký šapitó, ono víc a víc neznamená vždycky nejvíc. Takže tak jako bylo u Jižní Ameriky lepší podívat se na seriál, bude tady myslím bohatě stačit pustit si film. ()

Spanilá jízda (2016) (E12)