poster

Mune - Strážce měsíce

 • Francie

  Mune, le gardien de la lune

 • slovenský

  Muno: Strážca mesiaca

 • český

  Mune

  (festivalový název)

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Francie, 2015, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hapretor
  *

  Ono to je opravdu divné, nudné a nevtipné. Animace je svým způsobem zajímavá a pár vychytávek se tu dá najít, ale je jich málo, ... nemá to šmrnc ... a tou kreslenou snovou dimenzí to zabili totálně !!! - nepobavilo, zklamalo. (... IMHO ... ve světě, kde jsou děti i dospělí rozmazlení Pixarem, toto nemá šanci).(14.10.2015)

 • LiVentura
  ****

  Fantasticky krásné a ojedinělé. :-)(21.3.2016)

 • juta
  ***

  Mune je celkem fajnový animák, který nepotřebuje Hollywood, aby dokázal udělat něco dobrého. Grafickým zpracováním dokáže konkurovat, jen ty postavičky se mohly trochu dodělat. Asi inspirace od Picassa. :D Ale jinak chválím snahu frantíků, že i u nás na starém kontinentě se dokáže udělat dobrej animák, který má své kouzlo.(17.7.2016)

 • MikyAff
  ****

  Nudné? Divné? Ale kdepak! Neskutečně kouzelné, jen pro to musíte mít cit. Vzhled světů a postav, obzvláště pak těch měsíčních, je neskutečně krásný a často i roztomilý. Já být malý dítě, tak si to pouštím asi pořád dokola, jak bylo mým zvykem. I dospělák si zde najde něco, čemu se zaměje, nebo aspoň ušklíbne. Pokud ne, tak je mi to opravdu líto. Začínám zjišťovat že evropské animáky mají v něčem mnohem větší kouzlo, než ty americké.(27.2.2016)

 • Jirka_Šč
  ***

  Dávám 4*, ale myslím si, že aktuálních 67% je tu fajn. Má to "jinou" animaci, zajímavý svět (měsíc tažený pavučinami "snovým velbloudem", zaharpunované slunce, dvourozměrné sny), není to legrační, dějově prosté. Určitě nedoporučuju 3D. Z nedostatku času jsme byli. Minimální přidaná hodnota a s brýlemi je zbytečně tmavší. Budu chtít koupit DVD. ■ S odstupem a když s rovnám s jinými věcmi, kterým jsem dal 4* (např. Song Of The Sea), hodnocení snižuji.(26.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace