poster

Mune - Strážce měsíce

 • Francie

  Mune, le gardien de la lune

 • slovenský

  Muno: Strážca mesiaca

 • český

  Mune

  (festivalový název)

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Francie, 2015, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  ****

  Příběh je v tomhle případě až krutě tradiční a nemá žádné neočekávané zákruty, až je to smutné a to hlavně proto, že vizuální stránka je prostě nádherná. Nejen ta hlavní, 3D animace, ale ty ta epizodní, která se zde objevuje. Opravdu mě bavilo se na to dívat, hlavně na některé grafické návrhy. Tady si někdo s postavami vyhrál.(18.3.2016)

 • MikyAff
  ****

  Nudné? Divné? Ale kdepak! Neskutečně kouzelné, jen pro to musíte mít cit. Vzhled světů a postav, obzvláště pak těch měsíčních, je neskutečně krásný a často i roztomilý. Já být malý dítě, tak si to pouštím asi pořád dokola, jak bylo mým zvykem. I dospělák si zde najde něco, čemu se zaměje, nebo aspoň ušklíbne. Pokud ne, tak je mi to opravdu líto. Začínám zjišťovat že evropské animáky mají v něčem mnohem větší kouzlo, než ty americké.(27.2.2016)

 • venalce
  *****

  Zapomeňte na to, že příběh je prostinký právě tak, aby ho děti skously, tohle je prostě nádhera. Fantazii se meze nekladou a tenhle svět je tak víc než kouzelný. Možná je ho až škoda pro takový dětský příběh, tohle by si zasloužilo přinejmenším Pixar a nějakou tu silnější nosnou linku. Nápadů je tu na rozdávání, tenhle svět má neskutečný potenciál, každý zdejší tvor by si zasloužil vlastní příběh. Už dlouho jsem neviděla něco tak krásného a překypujícího fantazií.(2.3.2016)

 • SonGokussj
  ****

  Někdo udělal animovaného Ori and the Blind Forrest byla první úvaha poté, co jsem uviděl modrého Muneho. A jakmile planinu zaplavilo slunce, připomenulo mi to Godus. A musím uznat, že jsem se vísostně bavil. Příběh byl vcelku jednoduchý, avšak tak nádherně zpracované s takovými kouzelnými zvraty, že jsem od toho nemohl odtrhnout oči. Roztomilé, zábavné, rychlé, originální, nádherné, nápadité. 85%(13.3.2016)

 • juta
  ***

  Mune je celkem fajnový animák, který nepotřebuje Hollywood, aby dokázal udělat něco dobrého. Grafickým zpracováním dokáže konkurovat, jen ty postavičky se mohly trochu dodělat. Asi inspirace od Picassa. :D Ale jinak chválím snahu frantíků, že i u nás na starém kontinentě se dokáže udělat dobrej animák, který má své kouzlo.(17.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace