Mune - Strážce měsíce

• Francie

Mune, le gardien de la lune

• slovenský

Muno: Strážca mesiaca

• český

Mune

(festivalový název)

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Francie, 2015, 85 min

Nepochopím tak nízké hodnocení, naprosto nádherné dobrodružství <3(28.3.2016)

• Hapretor

Ono to je opravdu divné, nudné a nevtipné. Animace je svým způsobem zajímavá a pár vychytávek se tu dá najít, ale je jich málo, ... nemá to šmrnc ... a tou kreslenou snovou dimenzí to zabili totálně !!! - nepobavilo, zklamalo. (... IMHO ... ve světě, kde jsou děti i dospělí rozmazlení Pixarem, toto nemá šanci).(14.10.2015)

Dávám 4*, ale myslím si, že aktuálních 67% je tu fajn. Má to "jinou" animaci, zajímavý svět (měsíc tažený pavučinami "snovým velbloudem", zaharpunované slunce, dvourozměrné sny), není to legrační, dějově prosté. Určitě nedoporučuju 3D. Z nedostatku času jsme byli. Minimální přidaná hodnota a s brýlemi je zbytečně tmavší. Budu chtít koupit DVD. ■ S odstupem a když s rovnám s jinými věcmi, kterým jsem dal 4* (např. Song Of The Sea), hodnocení snižuji.(26.9.2015)

Fantasticky krásné a ojedinělé. :-)(21.3.2016)

Někdo udělal animovaného Ori and the Blind Forrest byla první úvaha poté, co jsem uviděl modrého Muneho. A jakmile planinu zaplavilo slunce, připomenulo mi to Godus. A musím uznat, že jsem se vísostně bavil. Příběh byl vcelku jednoduchý, avšak tak nádherně zpracované s takovými kouzelnými zvraty, že jsem od toho nemohl odtrhnout oči. Roztomilé, zábavné, rychlé, originální, nádherné, nápadité. 85%(13.3.2016)