8. míle

8. míľa

Drama / Hudební

USA / Německo, 2002, 110 min

• gouryella

Pokud jde o hereckýn výkon Eminema nemám prakticky žádných výhrad, ale jinak film nenabízí nic - jen tuctový příběh a navíc poslouchat 2 hodiny rap taky nemusím.(15.5.2003)

Nějak tam mi uniklo, co tím chtěl kdo říct. Že Emminem je cool? Pokud tohle, tak docela neúspěšně. Nudil jsem se, nechytlo mě to. Naštěstí si to umí pohlídat samo sebe, takže hned několik působivějších pasáží tu je, ale jako celek jen na jedno zkouknutí.(11.12.2009)

Tak trochu z lásky k Eminemovi a Kim Basinger. Nejlepší scény odehrávající se na koncertu (freestyle battle) a v karavanu (domov Eminema) všechny ostatní složky: Musical background is the famous structure of 8 mile.(7.12.2012)

|| Scenár: Scott Silver | Hudba: Eminem | Produkcia: Curtis Hanson, Brian Grazer, Jimmy Lovine | Distribúcia: Universal | Štúdio: Imagine | Rozpočet: 41 miliónov $ | Tržby: 242,875,078 $ || V Detroite nemajú ani na chleba, ale toto si určite nenechal ujsť v kinách ani jeden z parťákov Eminema z ulice. Ten film je prekvapivo funkčný, jeho jediným problémom je obsah. Obsah, ktorý nám ukazuje, akým jediným spôsobom sa dá z týchto giet preraziť: Urážaním druhých. Týmto som Emov problém pochopil. Ľutujem, súcítím, ale z tejto kultúry si už viac neprosím. Ejmén. 50% | Blu-Ray, HU DTS |(14.9.2013)

• Radyo

Eminema beru jako rapera, bavím se u jeho provokací, ale jako herec mi příliš nesedl, byť ta jeho role byla velmi úzce provázaná s tím co umí nejlíp, s rapováním. Příběh jako takový asi většinu zdejšího pubilka neosloví, mentalita lidí, jež si z rapu udělali životní styl (o ně jde ve filmu především), je nám poměrně hodně vzdálená, nicméně já ten příběh beru jako jistou exkurzi do mně neznámého "exotického" prostředí, do světa, který neznám a do nějž se asi nikdy nedostanu. Jediné, co se dá vyzdvihnout, jsou raperské "souboje", v nichž jde o zesměšnění soupeře rýmovaným textem v určitém časovém limitu. Nicméně to je asi tak vše, co ve filmu stojí za výraznější zmínku.(17.11.2003)

• - Future (Mekhi Phifer) byl ve skutečnosti Eminemův nejlepší přítel Proof, který si ve filmu zahrál roli Lil Tica. Proof je ve skutečnosti acronym slov "I'll (P)unish (R)abbit (O)r (O)bsolete (F)uture." (Element2)

• - Eminem měl na natáčení k dispozici 3 karavany. Jeden sloužil k nahrávání hudby k filmu, druhý na posilování a ve třetím se učil text. (Bauer)

• - Filmový plakát ukazuje Eminema, který si cosi píše na ruku. Když se člověk dobře zadívá, objeví úvodní text písně „Lose Yourself“, který vyhrála Oscara. (KucC)