8. míle

8 Mile

8. míľa

Drama / Hudební

USA / Německo, 2002, 110 min

Zajímalo by mě, co je ještě pravda a co práce scénáristy, ale každopádně je to kus docela dobrého filmu a hlavně dobrého hip hopu. 70%(21.4.2003)

Napoprve se mi 8 Mile moc libila, Eminama jsem v te dobe poslouchal a pripadal mi j"jeho" pribeh dost cool (dneska tohle slovo nesnasim). Ale podruhe uz jsem trosicku vyrostl, takze nejaky velky dojem to neudelalo, spise klisovita skoro dvouhodinka, ve ktere Eminem podava sice silny vykon, ale pribeh se mi zda dost spatny. Jedina Kim Basinger zustala stale skvelou, eroticke sceny jsou prima :)(25.6.2006)

Překvapení jako hrom. Eminema, ani žádný podobný styl jsem po tomhle poslouchat teda nezačal, ale je to poměrně poutavá procházka po drsném Detroitu a jeho rapových pajzlících. Eminem fajn po všech stránkách (opravdu jak jsem o něm věděl prd, tak mě překvapil), Brittany Murphy taky fajn, Kim Basinger se snaží v roli matky poměrně křečovitě. Slušná zábava. 75%(5.11.2012)

Ak sa vám kedysi páčil ROCKY a ešte ste z toho nevyrástli, pobavíte sa. Mne to ale prišlo trochu nudné a tupé. I keď to nie je Hansonova ani Eminemova chyba, ale chyba systému, ktorý vládne v špinavých štvrtiach amerických veľkomiest.(18.4.2003)

Rapery, tu .."hudbu"(?), křivé kšilty a tepláky ucourané po zemi ráda nemám, jednoduše mi to nic neříká a nemá to dle mého ani žádnou hloubku . A kdyby takhle někdy přišlo moje dítě domů, tak mu pořádně naflákám. Eminem ale ví co dělá, jeho tvorba mi nijak nevadí a dokonce uznám, když se mu nějaký ten song povede. Docela mě tedy zajímalo, jak se popral s tím svým částečně autobiografickým filmem a musím říct, že mě to trochu zklamalo. Nejde o žádný velký vzestup, jen kratičký úsek v (jeho?) životě týkající se jednoho nevýznamného battlu. Konec je takový nedotažený, zkrátka mám ještě plnou hlavu otázek (chci pokračování!!). Příběhově to MOHLO být silnější a zajímavější. Ale co naplat, Eminem alespoň ukázal, že i jako herec má talent..Lepší 3*.(1.3.2013)

• - Píseň „Lose Yourself“ se použila jako znělka pro seriál Lenssen & spol. (od r. 2003). (Ouwen)

• - Film byl distribuován pod krycím názvem Mars Project. (KucC)

• - V klubu Shelter, ve kterém se odehrávájí rapové soutěže, začínal skutečně i Eminem. (KucC)