8. míle

8 Mile

8. míľa

Drama / Hudební

USA / Německo, 2002, 110 min

Velké, velké překvapení. Eminem vůbec nebyl špatnej a navíc, miluju písničku Lose Yourself(15.11.2009)

Zajímalo by mě, co je ještě pravda a co práce scénáristy, ale každopádně je to kus docela dobrého filmu a hlavně dobrého hip hopu. 70%(21.4.2003)

Nemám Eminema rád, ale tady mě vážně překvapil, a ač si ani po shlédnutí tohohle filmu k jeho hudbě ani textům cestu nenajdu, nebude mi dělat problém se na snímek ještě kdykoliv podívat. Tenhle film i Eminem vážně překročili moje nejlepší očekávání!(7.3.2003)

EMINƎMa jako rappera si cením,ale bál jsem se, že se jako neherec v roli sebe sama ztrapní.To se nestalo - Em se chytil svojí "opportunity" na výbornou a dal tak vzniknout uvěřitelnému příběhu o klukovi,který bojuje s nepřízní osudu i se všemi, co mu hází klacky pod nohy, aby dosáhl svého snu a překročil onu hranici - 8.Mile.EMINƎM ji překročil...mílovým krokem...(31.8.2010)

Neskutečně banální primitivní příběh, jenž by se dal popsat několika málo slovy, není rozhodně ozdobou tohoto snímku. Přesto jde, díky zručné režii zkušeného harcovníka, o celkem koukatelnou záležitost, která se dá brát z několika úhlů. Pro někoho to může být "sebeoslavná óda" na známého rappera, pro jiného autobiografický příběh, nebo chytrý producentský tah zpeněžit toho, co právě "frčí". Pro mně osobně všechny vyjmenované možnosti dohromady, plus zvědavá návštěva kulturně a mentálně vzdáleného prostředí, ve kterém si lze respekt a úctu vybojovat v rapperském souboji, kde bohatá slovní zásoba a umně poskládaná slova nahradí kordy, či proklatě rychlé kolty u pasu :o) Na jedno (ale opravdu jenom jedno) zkouknutí ucházející počin. Resumé: dvě a půl *.(13.8.2005)