8. míle

8 Mile

8. míľa

Drama / Hudební

USA / Německo, 2002, 110 min

Moje pubertalni sestricka mi pomohla odhalit Eminema - je dobrej!(24.10.2003)

Napoprve se mi 8 Mile moc libila, Eminama jsem v te dobe poslouchal a pripadal mi j"jeho" pribeh dost cool (dneska tohle slovo nesnasim). Ale podruhe uz jsem trosicku vyrostl, takze nejaky velky dojem to neudelalo, spise klisovita skoro dvouhodinka, ve ktere Eminem podava sice silny vykon, ale pribeh se mi zda dost spatny. Jedina Kim Basinger zustala stale skvelou, eroticke sceny jsou prima :)(25.6.2006)

Tak trochu z lásky k Eminemovi a Kim Basinger. Nejlepší scény odehrávající se na koncertu (freestyle battle) a v karavanu (domov Eminema) všechny ostatní složky: Musical background is the famous structure of 8 mile.(7.12.2012)

Na to, že je celý film v podstatě o ničem (vše tvoří obehrané klišé) se na to překvapivě velice dobře kouká. Skvělá režie, perfektní texty písní (poklona tvůrci titulků) a překvapivě slušně hrající Eminem. Celkový verdikt je spíš tři a půl, ale čtyři nedám. Jsou i lepší filmy (a navíc mi tak trochu vadí, že jsem si po celou dobu vybavoval - díky stavbě příběhu - Rockyho)...(23.3.2003)

Značně autobiografický snímek, který pořádně ocení především Eminemovi fanoušci. Pro ty ostatní to bude jen banální příběh s rapujícími černochy a jedním bělochem. Jelikož patřím k těm, kteří Eminema poslouchají, je mé hodnocení jednoznačně pozitivní. Samozřejmě i díky zručné režii Curtise Hansona.(28.1.2003)