8. míle

8 Mile

8. míľa

Drama / Hudební

USA / Německo, 2002, 110 min

Příběh nejlepšího bělošského rapera v době jeho začátků v ulicíh Detroitu. Každého by jistě zajímalo, co je pravda a co ne, ale já si myslím, že se tomu dá věřit. Slušně natočeno i solidně zahráno. Pár svěžích hip-hop songů a týpek "bílej na povrchu a černej uvnitř" v autobiografické roli. Pak nezapomeňte mrknout na celkem povedenou parodii nejen na tento film, Scary Movie 3. 65%(22.12.2007)

Velké, velké překvapení. Eminem vůbec nebyl špatnej a navíc, miluju písničku Lose Yourself(15.11.2009)

Nemám Eminema rád, ale tady mě vážně překvapil, a ač si ani po shlédnutí tohohle filmu k jeho hudbě ani textům cestu nenajdu, nebude mi dělat problém se na snímek ještě kdykoliv podívat. Tenhle film i Eminem vážně překročili moje nejlepší očekávání!(7.3.2003)

Eminem vypraví, rapuje a především fantasticky odehrává svůj životní příběh a strhává diváka do nuzného Detroitu, daleko za osmou míli, která připomíná demilitarizovanou zónu a kde se bílá barva při rapování příliš nenosí. Story o rapu, životní filozofii a trnité cestě Eminema za jeho současnou slávou, by vás měla chytit za srdce, ať už si o tomhle svérázném zpěvákovi myslíte cokoliv... a to snad mluví za vše...(6.2.2003)

Oscar 1 : Píseň - "Lose Yourself"(8.3.2004)