8. míle

8 Mile

8. míľa

Drama / Hudební

USA / Německo, 2002, 110 min

Napoprve se mi 8 Mile moc libila, Eminama jsem v te dobe poslouchal a pripadal mi j"jeho" pribeh dost cool (dneska tohle slovo nesnasim). Ale podruhe uz jsem trosicku vyrostl, takze nejaky velky dojem to neudelalo, spise klisovita skoro dvouhodinka, ve ktere Eminem podava sice silny vykon, ale pribeh se mi zda dost spatny. Jedina Kim Basinger zustala stale skvelou, eroticke sceny jsou prima :)(25.6.2006)

• sepp

Zhovadilost s nulovym dejem - pouhy sebeoslavny paskvil spratka Eminema (a to rikam jako nekdo, kdo ho pred tim nez zblbnul rad poslouchal)(6.9.2003)

Nemám Eminema rád, ale tady mě vážně překvapil, a ač si ani po shlédnutí tohohle filmu k jeho hudbě ani textům cestu nenajdu, nebude mi dělat problém se na snímek ještě kdykoliv podívat. Tenhle film i Eminem vážně překročili moje nejlepší očekávání!(7.3.2003)

Rap není mou srdcovou záležitostí, ale tohle bylo dost dobrý. Eminem je jako herec překvapivě mimořádně přesvědčivej, prostředí je dostatečně "špinavý" a závěrečná Lose Yourself si ocenění zaslouží (i když se divím jak daleko byla jindy konzervativní Akademie ochotna při výběru písně, která získá Oscara, zajít).(25.10.2007)

Objektivně to na 5* rozhodně není, ale pro mě má 8 MILE tááák vysokou nostalgickou hodnotu a závěrečný battle patří k mým vůbec nejoblíbenějším scénám ve filmu obecně. A Marshall Mathers je dodnes jeden z mých nejoblíbenějších umělců (a navždy bude).(24.8.2011)