Vlak do Pusanu

• Jižní Korea Boosanhaeng (více)

Rozvedený Seok Woo (Yoo Gong) je workoholikem tělem i duší. Své malé dcery Soo-an (Soo-an Kim) si tak příliš neužije. Nyní má Soo-an narozeniny a za každou cenu si přeje navštívit maminku. Seok Woo souhlasí a společně se tak vydávají rychlovlakem ze Soulu do Busanu. Vlak je téměř připraven k odjezdu, jenže na poslední chvíli do něho naskočí nezdravě vypadající dívka. Stačí jedno kousnutí a následkem domino efektu během pár minut většina pasažérů zmutuje v krvežíznivé zombies. Pro ty zbývající právě začíná holý boj o přežití. (Psychor)

TERRORDROME

Kórea zažíva zombie apokalypsu a vlak s našimi hrdinami sa snaží dostať do cieľa. Tentokrát budú mať fatálne meškanie, ale už zrejme neostal nikto kto by za to strojvedúceho zvozil. Film nanešťastie a podobne ako Svetová Vojna Z ktorej je nápadne podobný neponúka žiadne gore efekty, urvané údy či vyplazené črevá a jeho najväčšou vizuálnou devízou sú efektné zábery na rôzne pokrútených bežiacich nemŕtvych ktorí sa valia jeden cez druhého, visia hromadne za vlakom a hádžu sa z výšky na zem. Tempo je dosť vysoké, akurát že je to stále len o utekaní a schovávaní, s nejakou tou solídnou wrestlingovou vložkou. V druhej polovici samozrejme nechýbajú poriadne tlačené ázijské emócie, plačúce ksichty, niekoľkonásobné sebeobetovanie a až nezmyselne odporný kravaťácky zbabelec záporák bez zábran. Mňa najviac srala scéna kde sú hrdinovia týmto paznechtom ( naviac po tom čo kvôli nemu pár ľudí umrie ) obvinený z nakazenia a za mohutného pokrikovania vykázaný od ostatných, čo je blbosť lebo infekcia sa prejavuje tak do minúty od uhryznutia. Záver je už na hranici emočného zvracania, našťastie to zachránia titulky. Výsledok je teda taký priemer, lepší než mnohé zombícke srágory, ale dosť málo nápaditý. ()

Warle

Nebýt předvídatelného děje (hlavně natahovaného kýčovitého závěru) a celkově té emocionální ždímačky, tak je to za plnej. Takhle je to jen poctivá zombie řežba a já asi budu muset začít dohánět Korejskou tvorbu, protože mě to bavilo podstatně více než třeba taková dost přeceňovaná a nudná WWZ. 75%. PS: určitě bych se nebránil nějakému sequelu nebo tak.. ()

Magika82

Bloody, já Tě už vážně kousnu :o) Třetí snímek, kde jsi mi vzal vítr z plachet, či spíše slova z úst. Nicméně, jedna věc pro mne vždy zůstane u těchto snímků záhadou: Jaký druh viru, ač vniklého v laboratoři, za pár vteřin (!) zničí imunitní systém, vyřadí veškerou aktivitu orgánů, a de facto tzv. "Vyresetuje" mozek na úroveň - nula? Navíc tomuto viru není znám přírodní zákon o posmrtné ztuhlosti, tedy Rigor Mortis. Mrtvoly tak "zvesela" dokonce běhají, za neustálého cvakání čelistmi. Nevím, zřejmě, ač milovnici hororů, zůstane tato oblast zařazena ve složce "Nelogické". Z tohoto důvodu musím u hodnocení snímku vymazat zombie, a bez nich hodnotit herecké výkony, exteriéry, a především scénář... Za těchto podmínek mohu udělit 80%, a tedy 4 hvězdy... Pozn.: Pakliže bych si ony zombíky neodmyslela, hodnocení by spadlo téměř na 0%... ()

Mimomisu

Vlastne proc ne, snaha se ceni, ale ve vysledku by me asi americkej remake bavil vic. K zanru to totiz nic specificky korejskeho nepridalo, krom prehravani a priserny hudby ()

ProgLaney

Perfektní žánrovka, dle mýho s přehledem nechá řadu možná známějších titulů se zombie tématikou daleko za sebou. Výborná akce, klaustrofobický prostředí vlaku, napětí až za roh, zajímavý a dobře vykreslený postavy, záporák, kterýho fakt nenávidíte do posledního momentu a naprosto úžasná Soo-an Kim. Vynikající! ()

Zombi

Parádní zombie flák, kterej se rozjede, spolu s ústředním vlakem, a až do konce se nezastaví. Atmosféra hutná, ale ne srašidelná, slušné tempo, fajn triky, závěr vyždíme i nějaké emoce. Slušné 4 hvězdy. ()

geimz

World War Z v exotickom, ázijskom prevedení s lákavým vizuálom. Bohužiaľ, napriek tomu, že filmografia z tejto oblasti vie byť značne originálna a svojská, si šlape Vlak do Busanu po hollywoodskych koľajách a západného diváka, mimo prostredia a jazyku, nemá čím ohúriť. Taktiež tomu nepomáhajú všemožné žánrové klišé, ktorých je tu ako maku, a pridlhá stopáž. ()

bobstock

Američané mají Světovou válku Z, Angličané 28 dní poté, Španělé REC a Korejci mají svůj Vlak do Pusanu. My máme zatím Choking Hazard a po tomhle překvapivě intenzivním zážitku se za něj docela stydím. Jasně ta naše verze je praštěná komedie, ale dokážeme skutečně udělat i vážnou verzi se zombie tématikou? Kdyby jo, tak už ji máme! Klasické klišé úniku jakéhosi viru z laboratoře odpustím za dramatickou složku, počáteční chaos až po procítěný vztah dcery, otce a matky, kdy jsou naznačeny rádoby malicherné problémy mezi rodiči a jeho následný společenský dopad na chování v krizových situacích. Herci přirození, použití digi technologií akorát a ta hudba, ta mi chvílemi vyrážela bubínky z uší. Nepříjemné znepokojení o tom, jak blízko můžeme být takové zkáze. 80% ()

mosnak

Zvláštní, jiné ovšem docela zábavné. Nemám rád asijské filmy, ale tohle byla tak šílená jízda, že musím dát alespoň 3 hvězdy. Poměrně zajímavý počin - 58% ()

Klajnik odpad!

Na tomhle filmu se vychvaluje hlavně osobnostní vývoj hlavního hrdiny. Ani ten však za moc nestojí. Jednak je předvídatelné, že k tomu dojde (samotná jeho malinkatá dcerka mu tak vyspěle nastavuje zrcadlo tím, jak mu promlouvá do duše: "Tak proto tě maminka nechala. Staráš se jenom sám o sebe." - nevěrohodné) a druhak ten samotný průběh povahové změny není příliš interesantní. Všechny ostatní aspekty považuji za obdobně neuspokojivé. Nenacházím nic působivého v obsahu ani formě. Nebyla to zábava a myšlenkově to též bylo prázdné. Respektive tou myšlenkou je, že když si budeme pomáhat, držet při sobě a občas se někdo obětuje, tak máme mnohem větší šanci na přežití. Takhle mi to však zní lépe, než to akcentované v ději. Výsledkem byla ztráta času - proto odpad. ()

Furmi

KONEČNE !!! Po takom dlhom čase, po toľkých brakoch a sklamaniach, stále túžiac a dúfajúc že sa Zombie témy ujme niekto schopný kto žáner posunie o úroveň vyššie som sa dočkal. Samozrejme ako každý, i Train to Busan malo svoje chyby (napr. osobne by som zvolil iný OST), nejaký ten strih, niektoré scény neboli veľmi tiptop. Ale tomuto nervy drásajúcemu nanajvýš negativistickému filmu pri ktorom človek prežíva kvantá emócií a úzkosť som to odpustil. Dokázali To Južný Kórejci. Stále som čakal že to bude Amerika ale asi to takto malo byť. Strhujúci hlavný dej, hordy zombie, nekončiaca akcia, kopa hlavných postáv ktoré miznú tak rýchlo ako pribúdajú a k tomu ešte vedľajšia téma na zamyslenie sa, odražajúca luďský egoizmus, strach a silná otázka toho ako sa v podobnej situácii zachovať, spolupracovať ? ísť na vlastnú päsť ? nebodaj riskovať ? Niekedy všetko dokopy. 88% ()

Illy

Slušná zombárna. Jen mi ti žlutí zombivci přišli místy směšní a toho melodramatu tam bylo zbytečně moc. Nu což...holt Korea. ()

TheSpearCZ

Dobrý a hlavně slibný začátek filmu nabudí na pořádnou jízdu, kde až do poloviny opravdu všechno vypadá dobře, ale poté kdy se to mění na lidi proti lidem, přichází opravdové zklamání. (---SPOILER---) A přeměna hlavního hrdiny na konci stála opravdu za nic. (---KONEC SPOILERU---) Hodnotím čistým průměrem, ale mělo to teda na víc. Čisté 3* ()

JM87

Naprostá pecka! Postapo mám všeobecně rád a zombiarny samozřejmě taky. Tohle mělo navíc perfektní akci a celkem logickej děj. Jediný co mě mrzí je, že jsme se nedozvěděli moc o té apokalypse. Za mě 9/10 :) ()

cskomando

Jižní Korea také nechce být pozádu se Zombie masakrem a tak udělali zombie trhák po Korejsku. Jistý podobnosti to má opravdu s World War Z a dějem, který se odehrává ve vlaku i Snowpiercerovi. Chvíli jsem přemýšlel zda dát 3,4 nebo 5 hvězd. No Sang-ho Yeon to měl trošku propočítané podle mého, protože přeci jen těch zombiáren bylo už dost ( i když děj vymyslel originálně do vlaku), takže aby to nebylo pořád dokola zachraňoval určité pasáže pomocí dramatických situací včetně smutné táhnoucí se hudby, která člověka celkem složí na zem. První chvíle nastaly po půlce filmu a gradovalo to až do posledních 3 nenakažených (pozůstálá slečna + dcerka a její otec), kde ovšem došlo i na nucené sebeobětování otce aby zachránil děvčata. K tomu všemu dodával hudbu, která opravdu hrála na nervy v dramatických situacích až to člověka tím smutkem téměř složilo. Menší + za hyperaktivní zombie (skákání a běhání rychlejší než Usain Bolt snad). ()

Hernycztek

Předem musím zdůraznit, že jsem do této doby neviděl žádný film z asijských zemí. Nemám rád, když se mi všichni pletou, protože si jsou moc podobní a to nemluvím o jménech. Tady jsem udělal vyjímku díky pozitivním ohlasům místních hororových nadšenců, a výsledek? Od teď už se nebudu filmům z těchto zemí vyhýbat jako čert kříži, protože Train to Busan/Boosanhaeng je ultimátně nejlepší zombie horor, jaký jsem kdy viděl. - Začnu ,,negativním'' pocitem, protože je jen jeden. U zombie bych očekával brutální gore v podobě litrů krve, utrhaných končetin a podobně, toho jsem se tu však nedočkal a možná proto je to pro mě TOP v subžánru, výše zmíněné je zkrátka už okoukané. Tahle absence tak dala prostor pro mnoho jiných důležitých faktorů, které vyvolávají větší pocit strachu, než pomalí zombie, jako třeba v seriálu TWD. To, co dělá tuhle pecku tím, čím je, jsou masky a způsob, jakým se zombie pohybují, ihned po kousnutí dojde na přeměnu a z infikovaných se stanou agresivní rychlé bestie. Mnohdy decentní make-up, udělal více než zakrvácené ksichty, které jsou vidět v každém zombie hororu. Důležitou stránkou jsou pro mě také hlavně herci, což mě překvapilo ze všeho nejvíc. Ke všem postavám si vytvoříte citový vztah a bude vám líto, když někdo z nich zemře. Ať je to mladý baseballista, rváč, který chce za každou cenu ochránit svou těhotnou manželku, bezdomovec nebo i obyčejný strojvedoucí, který má všeho všude 5 minut prostoru. A věřte, že tvůrci si nebrali servítky vůbec s nikým a nejedno oko tak nezůstane suché. Prostory vlaku tomu dodaly úplně jiný rozměr pro zombie podívanou jaká tu zkrátka ještě nebyla. A také je to důkazem, že výborný horor jde natočit i s minimem vizuálních efektů. Kamera úchvatná a soundtrack zdařilý + dodávám, že za celé 2 hodiny hodiny není sebemenší skulinka pro nudu. Nekompromisně nejlepší horor roku! ()

kluk z Na

Peněz v tom bylo dost, koukat se na to dalo. Bohužel přes zvědavost a očekávání jsem byl zklamán. Bylo to klišé za klišém bez špetky inovace. Patetické výlevy po celou dobu a takové ty korejské vtipy, které dělají i ze seriózního filmu šaškárnu. Asi nikdy nepochopim proč asijské filmy často skončí jako groteska. Škoda, to mohl být film pro mně. ()

arcticsky

Masážní vlaková jízda s blahodárně rychlými (i když i na poměry podobných filmů dost blbými) zombíky. Tu a tam vadilo pokňourávání a blbé řeči a takové ty tupounské vsuvky, kdy místo utíkání hrdinové čumí až do poslední chvíle, aby se pak s kousavci natahovali o dveře...a také je mírně přepálená stopáž. Nicméně za 75% je to v pohodě za častou razantní, zábavnou akci... ()

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix