Mladičký a mimořádně talentovaný závodník Jimmy Bly (Kip Pardue) jen těžko odolává tlaku, který s sebou nese oslnivá kariéra nového favorita velkých cen. Majitel závodního týmu (Burt Reynolds) proto povolává zpět do kokpitu zkušeného Joea Tanta (Sylvester Stallone), který má být mladému kolegovi oporou, krýt mu na okruhu záda a dovést ho k titulu mistra světa. Jejich hlavním soupeřem je šampión Beau Brandenburg (Til Schweiger). Jimmy Bly mu nebezpečně šlape na paty a navíc začal chodit s jeho bývalou dívkou. S Tantem má Brandenburg nevyřízené účty v podobě dávné nehody. Film se natáčel osm měsíců na devíti velkých cenách v pěti zemích světa. Kromě pohnutých osudů hrdinů a dramatických situací na závodních okruzích nabízí i jedinečné záběry z pohledu pilota, řítícího se cílovou rovinkou rychlostí 380 km/h. (oficiální text distributora)

choze

Jak se někomu nemůže líbit to, co dělá Sly se sportovním žánrem? Po více než deseti letech, které uplynuly od posledního Rockyho se Sly opět vrací ke sportovní tématice, v příběhu střiženého podle osvědčené, ale už poněkud vyčichlé staré receptury. Soupeření o jeho realizaci s konkurenčním projektem Rennyho Harlina nakonec skončilo jejich sloučením a Harlin natočil Stallonův scénář. Výsledkem je film plochý jako závodní dráha, po které se v něm závratnou rychlostí prohání jednotlivá nadupaná vozítka s ušlechtile správnými hrdiny, aby se čas od času srazila v okatě počítačových záběrech. Ale zábava je to slušná a honička městem a následná havárka na okruhu výborné. Varování: slabším povahám hrozí předávkování patosem! P.S.: Všimli jste si Harlinova camea? ()

Gilmour93

Tady někde přišel ten zlom, kdy Sly přestal rozdávat olovo a rány pěstí a začal to nahrazovat mentorujícím blábolením. Měla to být paralela s hereckým chlebíčkem, kdy nemůžete být věčně na špičce, ale můžete nasměrovat svou energii a zkušenosti na podporu druhých, nicméně vyšel z toho jen mizerný motoristický film, který působil stejně uměle jako opálení Burta Reynoldse. CGI efekty k popukání, kvůli některým hereckým výkonům by měl na trať vyjet Safety car.. ()

genetique

Ja by som tento film až tak odpadovo nevidel. Miestami slušná akcia s pár peknými pretekárskymi zábermi a aj miesta mimo dráhu sú dialógovo a pútavo na slušnej úrovni. Niekedy sa však dramatická línia prelína s nudou. Bolo ale jasne vidno, že o nijaký prevrat sa tvorcovia nepokúšajú a ani Stallone to nedával najavo. A bolo to cítiť. 55%. ()

sniper18

Je to úplne priemerný športový film so Sylvestrom Stallonom, ktorý patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má ničím zaujímavý príbeh o bývalom pretekárovi, ktorý je povolaný späť, aby pomohol svojmu mladšiemu kolegovi k úspechu. So spracovaním som celkom spokojný, síce kvôli tejto tématike ma film ani raz nedokázal výraznejšie zaujať, ale aspoň sa dokázal vyhnúť úplne nudným miestam a tak sa dá bez problémov dopozerať až do konca. Ale chýba mi tu tá pravá súťaživá atmosféra, za čo môže hlavne absencia záporáka. To by malo byť v tomto type filmu samozrejmosťou. Čo sa týka akcie, tak sa tu nájdu iba naháňačky a až na jednu výnimku iba na športovom okruhu, inak tu už nie je nič. Týchto pretekov je tu pomerne dosť, od reality majú veľmi ďaleko, ale sú celkom dobre natočené a s niekoľkými dobrými zrážkami, takže počas filmu celkom dokážu uspokojiť. A najzaujímavejšia je asi naháňačka cez mesto. Herecké obsadenie je výborné, hlavne Sylvester Stallone, Burt Reynolds a Til Schweiger. Réžia je na tom dobre, čo ani u Harlina neprekvapuje a technická stránka je až na niektoré efekty tiež slušná. Formula nie je zlý film, raz sa pozrieť dá, ale príde mi úplne zbytočný. Toho obsadenia, réžie a aj rozpočtu je pre takýto film škoda. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči mne na 52%. ()

Hakha

Je fajn, že se Renny Harlin pustil k natočení Formule, ale co je mu to platný když je film o ničem a nic nedrží pohromadě. Nejen, že závody jsou přehnané, ale to bych mu odpustil, že se snažil o zábavnost, ale co mu neodpustím, že to zábavné nebylo:) Zápletka úplně o ničem, předvídatelnost a neslanost co film provázel si víc jak 2 hvězdičky nezaslouží, i když Stalloneho mám rád:) ()

kitano

Z pribehu a scenara mi obcas stavali vlasy dupkom, avsak film ma kvalitnu reziu, skvelu vypravu, BOMBASTICKE buracky a Joeho "Stalloneho" Tanta, ktory ked si zacne spievat, stane sa z neho pretekarsky boh :) Odpojte mozog a o slusnu jednorazovu zabavu mate postarane. (6/10) ()

castor

Sly tuhle zběsilou jízdu náležitě pro dnešního diváka přikrášlil (explozivní kolize jsou úsměvné, ale i dostatečně úderné), do týmu přibral celou plejádu hvězd nižší svítivosti (Reynolds, Gershon, Schweiger) a v dosti spektakulárních karambolech rozjel nablýskané monoposty na smrtících závodních okruzích, které mu posloužily k tomu, aby napsal jeden ze svých nejlepších scénářů pro jednu ze svých nejvíce podceňovaných pecek. Občas sice pobaví (noční honička v ulicích Chicaga) a klišoidní repliky z pusy vypouští směle dál, nicméně slušné drama je na světě!! 50%. ()

MM_Ramone

Sly Stallone je borec. Je stálym členom medzi mojimi obľúbenými hercami. Jeho kariera je ako húpačka. Raz hore, raz dole. Film "Formula!" patrí bohužiaľ zrovna do obdobia, kedy tento hollywoodsky svalovec točil veľmi nepodarené projekty. Ako boli napríklad "Sudca Dredd", "Denne svetlo", "D-Tox" a aj "Formula!". Všetko to boli neúspešné prepadáky. Scénaristicky totálne béčkové filmy, v ktorých mala zahviezdiť vyhasínajúca, akčná superstar Stallone. Veľmi som sa potešil, keď sa prebral z tohoto útlmu a povstal zo svojho vlastného popola ako legendárny Fénix . Stalo sa to vtedy, keď oživil Rockyho a Ramba a neskôr dal dokopy "Postrádateľných". Sylvester Stallone je borec, ale"Formula!" nestojí za veľa. ** ()

Wacoslav1

Nebyl bych k tomu tak striktní jako Laco. Já nejsem zrovna fanda formule mám radši rallye, ale nehodnotím tenhle film ani tak z odbornýho hlediska, jako z hlediska obyčejnýho diváka a je fakt, že na tom filmu není nic extra. Závody jsou divně natočený, herci nic moc a scénář totéž, takže spíš podprůměr.35% ()

gogo76

Zručné, ale cez to všetko stále priemerné remeslo od R. Harlina, ktorý má už tie lepšie časy za sebou. Prial by som mu po tých neúspechoch čosi, čím by si napravil reputáciu. Predsa je to režisér, ktorý nám daroval pár slušných filmov. S. Stallone je iba jedna z hlavných postáv a preto ani zďaleka na seba nestrháva najviac pozornosti, ale do kolektívu zapadol slušne. Film 60%. ()

Xmilden

Ještě že o pár let později vznikli špičkoví Rivalové. Tyhle vítězství o centimetr nebo když jedním předjížděcím manévrem dokáží dva jezdci předjet zhruba 6 vozů vypadají dost nereálně. Nevím proč Stallone k tomuhle poskytoval scénář. Asi se musel dost nudit. 45% ()

Hrabka

Stallona nemám příliš v lásce a do tohoto filmu se moc nehodí. Celkově mě film nudil a nikterak mě neoslovil. 20% ()

paascha odpad!

Nejvíc mě pobavilo, jak Sly skočil do formule, nastartoval a vydal se na deklyrvoucí honičku po městě:-)))) ()

Fiftis

Filmov z prostredia automobilových pretekov je pomerne málo (tých kvalitných ešte menej) preto som sa na túto snímku celkom tešil. Bohužiaľ som bol sklamaný. Nie tým, že film absolútne postráda realitu, ale skôr tým, že som sa jednoducho nudil. Nereálne búračky, také veľmi pritiahnuté za vlasy. Priemerný film. Oveľa lepšie sú skutočné preteky formulí a oveľa lepšie sú aj iné Slyove filmy. Závodov tu podľa mňa bolo menej ako by si taký film zaslúžil. ()

Shakers

Sly sa mi moc ako pretekár do formule nehodí, za to jeho rola mentora mu sadla, to je niečo čo dokáže zahrať. Problém je len v tom, že je tu tak trošku na vedľajšej koľaji, kedže Til Schweiger a nevýrazný Kip Pardue to majú viac priestoru. Dalo sa na to pozerať, ale kto čaká, že si pozrie film od Slye bude sklamaný, kedže on tu veľa priestoru nemá, napriek tomu tu bol on to najlepšie s filmu. A možno par soundtrackov ešte. 50% - 2* ()

DaliX

Tento film fakticky žeriem. Navyše ak tam hrajú borci ako Sly Stallone alebo Til Schweiger a scenárista (Sly) si okrem zaujímavého príbehu z prostredia závodných pretekov formulí dal aj práce s charaktermi hlavných postáv. Mne sa to páčilo, akcie nemali chybu, skvelé. ()

Boogeyman

Našlapaný a dechberoucí film, který nám představuje skupinku pilotů Formule 1 (je to nějaká ta americká obdoba, ale měla to být pravá F1) jako partičku šablonovitých samorostů soupeřících o prvenství (teda jenom tři z nich, ostatní jsou nevýrazné pozadí vhodné k vedlejším karambolům). Film je to naprosto primitivní a předvídatelný, často trapný a naivní, přesto extrémně zábavný! Nejhorší je, když si po shlédnutí tohoto snímku plného zběsilých soubojů na trati a divokých karambolů pustíte skutečné závody F1, kde dvě hodiny zíráte jak Schumacher vyhraje stylem start cíl a jediné předjetí je jezdce s porouchaným vozem o kolo. ()

Ruut

Stejně nudné jako reálné závody formulí. Ale ty bouračky v závodech v druhé půlce jsou sakra kulervoucí. Bych klidně uvěřil že je točil Bay. ()