Mladičký a mimořádně talentovaný závodník Jimmy Bly (Kip Pardue) jen těžko odolává tlaku, který s sebou nese oslnivá kariéra nového favorita velkých cen. Majitel závodního týmu (Burt Reynolds) proto povolává zpět do kokpitu zkušeného Joea Tanta (Sylvester Stallone), který má být mladému kolegovi oporou, krýt mu na okruhu záda a dovést ho k titulu mistra světa. Jejich hlavním soupeřem je šampión Beau Brandenburg (Til Schweiger). Jimmy Bly mu nebezpečně šlape na paty a navíc začal chodit s jeho bývalou dívkou. S Tantem má Brandenburg nevyřízené účty v podobě dávné nehody. Film se natáčel osm měsíců na devíti velkých cenách v pěti zemích světa. Kromě pohnutých osudů hrdinů a dramatických situací na závodních okruzích nabízí i jedinečné záběry z pohledu pilota, řítícího se cílovou rovinkou rychlostí 380 km/h. (oficiální text distributora)

KubaST

Jsem velký fanda F1 (přes 15 let), ale tohle opravdu ne a ne. To z toho Sly chtěl udělat parodii?!? Příběh by jakžtakž ušel, spíš mohl být lépe dotažen a některé trapné, rádoby výchovné dialogy vyházet resp. značně upravit. Efekty jsou sice fajn, ale F1čky se zde chovají zcela nerealisticky, zkrátka tvůrci byli moc divocí. Kdo F1 sleduje resp ji hraje, tak ví, že jisté situace (bouračky) jsou nesmyslné. A závěrem, co pilot, to hora svalů včetně Sylvestera, s takovými rozměry by se do běžných F1 nevešli, resp by jim inženýr nebyl schopen ideálně vyvážit auto :D To je první věc, která v počátku poukáže na skutečné pojetí filmu, tj. jedeme hlavně na efekty, logiku nechme doma ()

pqj1971 odpad!

PROBOHA!!! Nechápu, že tohle nedokázal Bernie Eccelstone zastavit!!! Jestli si Američané udělali takový obrázek o Formuli 1, tak je mi jich líto. Příběh o ničem! Prohánějící se formule ulicemi města, které zvedají víka od kanálů, no to chce hodně silný žaludek vydržet těch 108 minut... Jen z úcty k Slymu nedávám „Odpad".... ()

denny001 odpad!

Sra*ka! A po zhlédnutí filmu Rush nebývá než opakovat - sra*ka! Myslím že Sly neviděl závody ani z ponorky při kalné vodě. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Ubližuješ mi, protože tě to těší nebo to děláš automaticky?" Film plný rychlosti a bouraček? Jako ano, ale ty závody a havárie vypadají jako z nějaké špatné počítačové hry. Navíc kdyby tady nehrál Sylvester Stallone, tak by mě ani nenapadlo zkouknout to. Sylvester Stallone bez zbraní a prostředí automobilových závodů. - 40%. ()

Wineeee odpad!

Tohle je sra*ka... Nevím koho napadlo udělat film s béčkovými herci (pokud nepočítáme Stallona) o "formuli"?? Název je úplně špatně, tohle o formuli není, je to kopírka Indycar, takže ne formule. Závody jsou dobré, dokud nezačne ta akce, nereálné bouračky jsou všude! Bouračka do řeky, kde ještě jim teče olej a mladej jezdec neumí řídit tak mu musí pomoct nějaký "profesionál". Ve filmu se tváří jako profesionál, ale je tak maximálně Mazepin. Láska tam musí být, to Holywoodu patří a nereálné honičky mezi sebou a problémy se šéfem, které by měl být šéf a ne jezdec... Je to vše přeholywoodované a nakonec to skončí šťastně? Fanoušek formule, který viděl tohle, už by nechtěl vidět žádný závodní film, tak odporně nudný film s mnoha klišé... 0% ()

jindrak

Film ... to byla pořádná smršť, ale ne tak úplně ve správným slova smyslu. A to ne proto, že Formule 1 by měla být o smrštích, ale protože tenhle film byl tak trochu, no, trochu zklamání. Začněme tím, co se mi na filmu líbilo. Pár záběrů ze závodů bylo fakt solidních, to musím uznat. Adrenalín, rychlost, to všechno tam bylo, jak má být. A když už mluvím o rychlosti, tak Sylvester Stallone (jo, ten Rocky) si v tom filmu odvedl slušnou práci. Trošku teda jeho role vzpomínala na Rockyho, ale co už. Ale teď k těm věcem, co mi na filmu vadily. Prvním a asi největším problémem bylo to, že scénář byl fakt k ničemu. Dialogy byly jak odvar ze sádla, a to je ještě slabý výraz. Herecký výkon Kipu Pardueovi, co hrál hlavního jezdce, byl takový fádní a nevýrazný, že by se v něm dalo vařit nudle. A co ta režie, kamarádi? Renny Harlin, což je ten chlápek, co natočil třeba "Die Hard 2", nám tady servíroval dost roztříštěný a nepřehledný film. Některé závody byly tak zmatený, že jsem nevěděl, co se tam vlastně děje. Celkově řečeno, "Driven" byl trochu zklamání. Měl potenciál stát se dobrým motorsportovým filmem, ale nevyužil ho. Dostane ode mě dva z pěti. Sylvester Stallone může hrát lepší role a my z brna víme, že Formule 1 (mimochodem královská disciplína - tady je to potvrzeno :) je víc než jenom smršť na trati. ()

milunech

A mně se to líbilo. Scénář nebyl kdoví jaký, ale tak co chcete vymyslet? Závody a závodníci mají holky a občas si je prohodí. Ale záběry bouraček byly opravdové a ani jsem nedýchala. Nečekejte hluboko psychologické drama, ale film jede dopředu jako formule a ani se nenadějete a je cíl. :) ()