• slovenský

Western

USA, 1966, 122 min

Môj najobľúbenejší film s Johnom Wayneom (ešte o kus lepší ako mierne precenené Rio Bravo) a jeden z najlepších amerických westernov vôbec. Caanove "príhody s brokovnicou" nikdy nesklamú.(30.8.2008)

Western, který se nebere tak příšerně vážně, což je jen pro dobro věci. Všichni ti chlapíci si tam dělají srandu jeden z druhého a divák se parádně baví.(23.10.2008)

Něco nevídaného v rámci žánru - western, který je mužný, akční, vtipný i lidský. Všeho vyváženě.(26.12.2016)

Nejklasičtější možný western od nejklasičtějšího možného režiséra s nejklasičtějším možným hercem v čele... prostě klasa. Vadí mi, jako u Hawkse ne poprvé, že se bojí svým hrdinům ublížit a vůbec celé jeho pojetí westernu je taková rozjuchaná pohádka - Na druhou stranu jsem od Hawkse nic lepšího než westerny neviděl...(16.6.2012)

Příjemný western s hvězdným obsazením.(2.10.2003)

• - Během úvodních titulků vidíme také obrázky ze života kovbojů. Jejich autor, Olaf Wieghorst, si ve filmu zahrál puškaře Swedeho Larsena. (džanik)

• - Harry Brown si nepřál, aby byl jeho román "The Stars in their Courses" uveden v titulcích, protože film z knihy převzal jen málo. (džanik)

• - Báseň, kterou recituje Mississippi, je skutečná báseň "Eldorado" od Edgara Allana Poea. (džanik)