poster

El Dorado

 • USA

  El Dorado

 • slovenský

  El Dorado

Western

USA, 1966, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Visáč
  *****

  Ešte lepšie ako Rio Bravo! Hawks je naposledy vo forme a herecké obsadenie vskutku lahôdkové. Duke je tu ešte stále Duke (a nie Fat Old Duke ako v Rio Lobo o pár rokov neskôr) a sidekickov mu robia exkluzívny ožran Mitchum s hláškujúcim Caanom (+ upilovaná brokárna)... A je to tiež zábavnejšie a o 20 minút kratšie jak RB.(9.11.2013)

 • petaspur
  *****

  Starý dobrý kovbojský příběh o souboji dobra se zlem, chlapské cti, nutnosti pomáhat slabším a to vše je dochucené špetkou trefného humoru. Opilecký šerif J. P. Hara (bývalé střelecké eso) se svým pomocníkem by ve městě nikdy nenastolili pořádek, kdyby na pomoc nepřijel bývalý kamarád Thorton (stárnoucí střelecká jednička) se svým učněm Mississippim, který sice s obtížemi trefí stodolu zevnitř, ale nadšení pro cokoliv mu rozhodně nechybí. Ve čtyřech se to lépe táhne, nějaká ta láska se taky objeví, trocha střelby s originální fintou nesmí chybět a hrdinský závěrečný pochod tvrďáků podepřených berlemi klidným městem je vždy doprovázen mým spokojeným úsměvem.(19.5.2009)

 • Rob Roy
  ****

  Rio Bravo 2. Stejné prostředí včetně svícení ( typické westernové městečko - šerifská stanice, saloon ), stejné peprné humorné dialogy, podobné motivy, více akce ( James Caan s "luparou" nemá chybu ). Jen tu chybí šťavnatá ženská role jako byla Angie Dickinsonová v RB. -- Howard Hawks netočil drsné, špinavé, nebo realistické westerny, kde by jste se vážně obávali o život hlavních postav, je to spíše humorná a značně konverzační zábava...(20.1.2006)

 • Orlau32
  *****

  Co bych zde měla chválit ? Všechny westerny ve kterých dříve hrál John Wayne byly perfektní. Náměty totiž ještě nebyly tak ohrané a též to byly po válce kasovní trháky.(5.10.2007)

 • MrCreosote
  ****

  Příběhově prakticky totožné jako Rio Bravo (jedná se vlastně o remake) až na to, že zde došlo k výraznému posunu vpřed. Obsazení je mnohem přesnější a pestřejší - sice zůstal John Wayne, ale působí mnohem uvolněněji než v původní verzi, Robert Mitchum a James Caan jsou pak o třídu lepší než "originály". Ubylo zbytečných řečí a opakujících se dialogů a nastoupila ta pravá westernová podívaná ve své nejčistší podobě. Za to vřelé díky.(12.6.2010)

 • - Báseň, kterou recituje Mississippi, je skutečná báseň "Eldorado" od Edgara Allana Poea. (džanik)

 • - John Wayne během natáčení moc dobře nevycházel s liberálním hercem Edwardem Asnerem. Pravidelně ho oslovoval "ty, newyorský herče“. (džanik)

 • - James Caan si dal s Johnem Waynem v pauze partičku šachů. Došlo však k hádce, protože Caan obvinil Waynea z podvádění, a zasáhnout musel Robert Mitchum. (džanik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace