Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

boshke odpad!

Princeznu Mononoke jsem do konce přetrpěl, cestu do Miyazakiho fantazie jsem ukončil cirka po pětadvaceti minutách, jelikož to, co jsem v jeho choré hlavě uviděl, se mi nelíbilo ani za mák... 0% ()

Mia...

Tohle je nepopiratelne nejlepsi Animovy film, co jsem kdy mela cest videt. Dokonala fantazie a myslenka, nadherna japonska animace. Krasne emocne nabite s uzasnou doprovodnou hudbou. Tady se neda nic vytknout, je to sperk mezi sperky. ()

AGAMENON

Bohužel musím dát je 4, protože jsem byl extrémně natěšenej a během filmu jsem se trochu(jen trošku nudil). Princezna Mononoke se mi líbila více. ()

nash.

Nádherný animák, který chytne a nepustí. Okouzlí nádherným příběhem, skvělou animací, nekonečnou fantazií, která se neprojevuje zdaleka jen množstvím bizarních postaviček, nádhernou hudbou a mnoha vypiplanými detaily v příběhu i zpracování. Bravo! ()

PetrPan

Kouzelný svět ničím neomezené fantazie a pohlazení po duši. Chtěl bych vidět všechny z 8 milionů bohů..:) ()

Slarque

Cesta do fantazie Hajaa Mijazakiho stojí pokaždé za to. Tentokrát sedí český název perfektně a zkrácené jméno hlavní hrdinky Sen dostává u nás další rozměr. Lahůdka, na kterou nejspíš budu ještě několikrát koukat stejně fascinovaně jako poprvé. ()

Tomco

velmi pekne, velmi dobre, ma to myslienku, vykreslene charaktery a je to proste vhodne aj pre dospelejsie publikum.. miyazaki si ma koniec koncov ziskal uz davno. ()

Pedestrian

Cesta do fantazie je celá o vyprávění, bez samotného příběhu, ale naštěstí v tomto případě vyprávění poutavém. Tudíž jsem se nezačal už po 15 minutách nudit a celkem si užíval všechny ty báječné figurky (beztváře nejlepší). 3,5*, anime ale na chuť asi stejně nikdy nepřijdu. ()

Arsenal83

Japoncov mám rád, ale ich animáky... No neviem, ale toto má oscara za čo? Veď to má animáciu ako z leporela. Aj to takého už potrhaného, vybraného z koša. Navyše rozprávka pôsobí skôr ako horor než ako fantázia pre deti. ()

FrodoF

Nádherný příběh od mistra anime filmů Miyazakiho, který mě tak dostal už svou Princeznou Mononoke. Jeho světy jsou tak překypující city, mystikou a skvělými nápady, že z toho zůstává rozum stát. Naprosto se liší od dysneyovských taškařic a dokazuje, že animované filmy můžou být pro dospělé a přitom nemusí parodovat jiné filmy (Shrek). A animace je také opravdu nádherná a okouzlující. V dnešní době, kdy studia ruší výrobu 2D animovaných filmů, Cesta do fantazie dokazuje, že je jedno jestli je animace 2D nebo 3D, ale v první řadě jde o námět a ten je v tomto případě skvělý. ()

Chrustyn

Nevím co říct. Začnu tím, že japonským animákům jsem se vyhýbal obrovským obloukem a tudíž ani tento mě vůbec nelákal. Avšak dnes se ke mně tento film dostal a jsem uchvácen. Film mě opravdu dostal snad úplně vším. Je zde krásná animace, hudba ale hlavně z filmu srší originalita. Každou minutu objevujete něco nového v tom nádherném, neuvěřitelném světě. Jsou zde originální postavy, budovy, krajina a prostě vše (bylo by nadlouho kdybych měl jmenovat úplně vše). Celé dvě hodiny jsem nevěřícně zíral a bavil se od začátku do konce a vůbec se mi z této cesty nechtělo vracet do nudné reality normálního života. Ale bohužel všechno krásné musí jednou skončit. Tohle se prostě musí vidět. Avšak i když to je prezentováno jako pohádka nevěřím tomu, že bude bavit děti a diváky, kteří jsou rozmazlení ze všech těch dnešních počítačových animáků. Tohle je prostě jiný a tím myslím krásný, originální a rozhodně nezapomenutelný. Opravdová CESTA DO FANTAZIE.... ()

klerik

Úžasný film. Ale tak ako mi už pri MONONOKE miestami vadila premrštená vizualizácia, tu ma miestami až omračovala... Subjektívna výčitka, viem, ale nepomôžem si. Film plný posolstiev, z ktorého sa fantastickosť a divoká predstavivosť len tak leje... ()

iamek

První Japonský animák, který nebyl nudný a u kterého jsem neusnul po pár minutách. Celé je to krásně nakresleno do nejmenších detailů a Hayao Miyazaki má opravdu skvělou fantazii. ()

Jirka_Šč

Výborná animace, výborná hudba Joe Hisaishiho. Film o rozmalené holčičce, která musí expresně dospět, pokud chce přežít. Bylo to naše první DVD a od té doby jsme ho pouštěli tak často, až jsme museli koupit druhé :). Něco jsem napsal tady http://scobak.blog.sme.sk/c/116808/Cesta-do-fantazie.html. Díky Cestě do fantazie koupili i Zámek v oblacích, v angličtině Kikinu doručovací službu a Porco Rosso. Další čtyři filmy od Miyazakiho jsou objednané a doufám na cestě. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz