Po dosiahnutí veku trinásť rokov nastáva pre deti zásadný zlom, pretože sa začína bezstarostný život tínedžerov, ktorý mnohí ľudia nazývajú najkrajším obdobím života. Pre Maddie však znamenal vek 13 rokov úplne niečo iné. Prestala rozprávať a ohluchla. V dospelosti je pre takýchto ľudí veľmi ťažké nájsť zamestnanie, takže sa Maddie uchýlila na samotu a stala sa spisovateľkou. V blízkosti žijú jej priatelia John a Sarah, ktorí sa s ňou občas stretávajú. Po jednom obyčajnom stretnutí so Sarah sa však pred jej dverami objaví neočakávaný hosť. Neznámy muž s maskou na tvári a kušou v ruke sa snaží dostať do jej domu, pričom je jasné, že sa nejedná o žiadnu priateľskú návštevu. (Marceloo)

kaylin

V hororu „Hush“ najdete to, co očekáváte. Hluchá hrdinka, která musí bojovat o život. To je prostě dobré téma a to téma není vůbec špatně zpracováno. Jasně, není to nic vyloženě jedinečného, to ani omylem, ale s rozdanými kartami hraje film dobře. Je to celkem syrové, nepříjemné, klaustrofobní a má to atmosféru. Co víc byste od podobného filmu chtěli? V konečném důsledku tedy spokojenost. ()

Sludger

Hluchonemá spisovateľka žije osamote v lese a stretáva sa len so susedkou. Jednej noci zabije jej susedku vrah v maske a so spisovateľkou sa začne hrať na mačku a myš. Originálny námet v slasher/home invasion horore, kde sa slušne narába s napätím a atmosférou, no je mi ľúto, že nápadom s hluchonemou nešli hlbšie. Mohli to poňať z jej pohľadu a my by sme počuli stále len ticho a nejaký šum. To by mohlo byť zaujímavé. Trošku mi vadilo, že hlúpejšiemu vrahovi režisér držal palce a občas mu pomáhal nad mieru jeho schopností (zbytočne veľa náhodných scén). Slušný kúsok, ale u mňa nefungoval na plno. Povedzme, na takých 60%. ()

Cappuccino

Keď opomeniem nelogičnosť chovania postáv, hlavne tej kľúčovej, čo ale býva veľmi často kameňom úrazu pri hororoch, bol som s filmom veľmi spokojný. Nespomínam si na žiadne hluché miesto a muž v maske bol dosť creepy hajzlík. Možno len škoda, že s odhalením tváre sa prišlo moc skoro. Podobná alternatíva - The Strangers (2008). ()

Pilda17

Tak trošku nechápu, co na tom hororovým znalcům tady na CSFD vadí. Vyvražďovačka kterou svým způsobem mohu zařadit hodně vysoko. Hlavní postava hluchá, což je docela průser, když si na ní dělá zálusk maniak s maskou. S maskou samozřejmě s menším nadhledem, má jí prvních pár minut. A proč to tolika lidem sakra vadí? Ano maska měla své kouzlo ze začátku a scéna, kdy maník vraždí její kamarádku a ona si spokojeně trajdá v kuchyni neměla chybu! Za chvilku masku sundá a začne hlavní představení, hlavní postava dokáže odezírat ze rtů a kdyby maník nesundal masku nebylo by to pravé psycho. Nejsem fanoušek "home invasion" hororů, ale tento je zcela výjimečně na vysoké úrovni. Vše potřebné k mé spokojenosti splňuje. Výborná atmosféra, hudba, brutální scény, chvilkové ticho a napětí co se dá krájet. Je toho opravdu hodně, také najdu i zápory, ale těm se chci protentokrát vyhnout. Samým závěrem Flanagenovi tleskám, protože tohle se fakt povedlo a pokud jde jen o výplň nudy než vznikl Before I Wake, tak klobouk dolu, protože Hush je větší zážitek .. 8/10 = 85% ()

Dexter1

Tak dlho som odkladal tvorbu Mike Flanagana, až som sa dopustil chyby pri výbere prvého filmu, ktorý si od neho pustím. Hush nebolo to pravé orechové - hororové. Hra na mačku a myš bez akýchkoľvek vysvetlovačiek nemá našťastie prestrelenú stopáž a pomerne rýchlo to ubehne. Ale ak je jedinou kvalitou filmu jeho krátkosť, tak je niečo zle. Hush ma nechytil a verím, že to bol len môj prvotný zlý výber, lebo Flanaganovu tvorbu chcem zrejme sledovať ďalej (režijne to bolo zvládnuté dobre). Ešte chcem poznamenať, že Kate Siegel je zaujímavý zjav. ()

• V scéne, keď Maddie pripája svoj notebook na nabíjačku, si môžeme všimnúť knihu „Mr. Mercedes“, od jedného z najvýznamnejších hororových spisovateľov, Stephena Kinga. (Marceloo)
  • Režísér filmu Mike Flanagan a herečka Kate Siegel jsou ve skutečnosti pár. Nápad na tento film dostali během rande v roce 2014. O dva roky později se vzali. (MeanWhile)
  • Film obsahuje méně než 15 minut dialogu. To znamená, že přes 70 minut nepadne ve filmu ani slovo. (MeanWhile)