Prokletí domu slunečnic 2

• USA Messengers 2: The Scarecrow (více)

Farmář John Rollins (Norman Reedus) je obtěžkán celou řadou problémů - nedostatkem času na rodinu, dluhy a také vranami, požírajícími jeho nepříliš zdařilou úlohu. Kvůli nim vytáhne ze stodoly starého strašáka, který ho vran rychle zbaví, ale v jehož okolí také začnou umírat Johnovi nepřátelé. Samotný John se s každou takovou událostí také pomalu mění a ve chvíli, kdy se rozhodne strašáka zničit, je už možná příliš pozdě. (Elegnor)

lennyd

Do staré kukuřičné farmy se nastěhuje farmář John Rollins se svojí rodinou. Jenže nic nejde tak dobře, jak by si představoval. Pole sužuje nesnesitelné sucho, zbytky úrody pojídají vrány, manželka je až příliš vlídná na jednoho ze sousedů, a na dveře klepe bankovní exekutor. Ve chvíli, kdy ale John najde ve stodole starého strašáka, začíná se karta obracet. Vrány jsou odehnány, úroda se zdá být zachráněna, a exekutor i soused jsou nalezeni mrtví. Až příliš pozdě si John uvědomuje, že strašák by také mohl zničit jeho rodinu ... Po celý film jsem se musel pochechtávat, jak dobře vyje*ali autoři tohoto filmu s českým distributorem. První díl si český distributor přejmenoval na Prokletí domu slunečnic, a tak v druhém díle nechali farmáře natruc pěstovat kukuřici. Jenže to je asi tak všechno, čím je tento film zajímavý - oproti prvnímu dílu, kde byla aspoň sympatická Kristen Stewart, zde není vůbec nic (až na toho správně ošklivého strašáka). ()

Jigsaw88

Celkem se na to nechalo dívat, ale jediné mě zaráželo, že ačkoliv se film jmenuje prokletí domu slunečnic, tak ve filmu žádnou slunečnici nevidim. Farmář má pole s kukuřicí, což si docela protiřečí, proto mě vcelku zaráží ten název. No nic, asi si tu slunečnici budu muset domyslet ()

Wally

Prokletí domu slunečnic bez jediné slunečnice...za to s polem plným kukuřice... Fakt blbost a jako horror už vůbec ne. ()

Hanys_

Strašák byl sice sympaťák, ale ani on nezvládne utáhnout film, když navíc většinu času pouze visí v poli. Další plus bych viděl v hot Darcy Fowers. Taková ochotná sousedka, to je snad sen každého chlapa :) Jinak docela bída. Hodně předvídatelný "horror" (který se díky tomu chvílemi nechtěně stával docela fain humornou záležitostí - ale to je nehodnotitelná kategorie), minimum lekaček a ten závěr...Na zaplácnutí času v pracovní době - dobrý. Jinak nebrat. 2/10 ()

Holina

Je to jeden z těch filmů, u kterých netřeba přemýšlet. A to je fajn. Pro relaxační večer je toto, jinak zcela zbytečné, pokračování jako dělané. Pár chvilek napětí, několik lekanců a něco krvavých scén. Jo a ten strašák do zelí se povedl, já bych si ho na zahradu nedal ani kdybych nějakou měl. ()

Corpsegrinder

Nejzábavnější je na filmu asi Livingův komentář kde je celej namrdanej z toho že to neni prequel k jedničce aby v následující větě napsal že je to prequel k jedničce. ()

Teardown

Jedním slovem tragédie. A to v plné parádě. Horentní fraška protkaná snad všemi klišé, úmorně nudnými minutami a scénáristickou impotencí toho nejhrubšího zrna. Snímek absolutně bez nápadu, jiskry, dynamiky a nadšení. Ukázkový produkt bezhlavé pásové výroby. ()

ViktorEl

Veľký pokles smerom nadol oproti prvej časti. Síce ani jednotka nebola najlepšia, ale tam to zachraňovali aspoň slušné efekty a Kristen Stewart. Tento film už je nezaujímavý, bez žiadneho nápadu ani pointy, aká bola napr. v prvej časti. A vôbec okrem kukurice táto časť s jednotkou nemá nič spoločné. Slabý nudný horor.35% ()

Matli

Nejhorší je komentovat béčkový film po 14ti dnech, když už vlastně nevím o čem to bylo :-) Jen vím, že tam hrál Deryl z Walking Dead. Každopádně proč sakra slunečnice, když je tam kukuřice, tu českou produkci bych někdy přizabil. Jinak nic zvláštního, před 30ti lety by to asi byla pecka :-) 28% ()

mala_kea odpad!

Jedničku jsem neviděl, takže nelze srovnávat, ale po shlédnutí této stupidity ani snad nelituji. Film byl ještě jakštakš podprůměrný, ale jakmile strašák oživne stane se z díla céčko jako prase. Není snad nic, čím bych mohl alespon hodnocení trochu vylepšit, protože otázky, které jsou třeba zodpovědět ke konci rapidně vroste a divák se jen marně snaží alespon část rozluštit podle vlastní fantazie. Ruce pryč od tohoto, naprostá ztráta času, která nesahá ani na hranice céčkových filmů ()

Deratizer

Dávám 3 a půl hvězdičky, protože to vůbec není špatný. Je to pěkně natočený, pěknej obraz, nenudí to a dívá se na to příjemně. Slunečnice, který jsou v názvu filmu, jsem tam nikde neviděl, ale to je fuk. Mělo se to česky jmenovat Prokletí domu kukuřic. Film se mi líbil o to víc, že jsem se na něj díval hned po dokoukání filmu Varování a jak mě odpadový Varování otrávilo tak mě toto potěšilo. Logiku v příběhu má film taky, takže to vůbec není špatný jak se tu hodnotí. ()

Junys

Mě to přišlo takový natahovaný. Prostředí farmy pěkné. + Herec z The Walking Dead. Prostředí 10/10 Herci 8/10 Atmosféra 5/10 Příběh 5/10 ()

Rathalos

Ja si neviem pomoct,ale mne sa to lubilo,je to o nieco slabsie ako jednotka,ale aj tak fajn hororik,opat dobra atmosfera,napatie,sympaticki herci a strasiak bol odpudzujuci,za 4 hviezdicky mojimi ocami...:-) ()

Johny M.

Pole, kukuřice (žádný slunečnice!), vrány, strašák, kukuřice (stále žádný slunečnice!!!), běhání v kukuřici... S pangovic Massengers to nemá společnýho vůbec nic (ani ty posr*** slunečnice) a ty 2* sou asi fakt jen za závěrečný 2 minuty filmu (každá * za 1 minutu :) ). Radši zkusim nový Kukuřičný děti... ()

helraiser

No tak abych pravdu řekl naprostá ztráta času, naprosto nudné, nezajímavé. Snad jediné co za něco stálo tak byl strašák ten byl opravdu pěknej a jedině díky němu tahleta příšernost dostane jednu hvězdičku. ()