Lovci dinosaurů

• USA A Sound of Thunder (více)

Dobrodružný film Lovci dinosaurů, který je založen na krátké povídce mistra sci-fi žánru Raye Bradburyho, nás zavádí do nepříliš vzdálené budoucnosti, v níž se stalo cestování časem nejen samozřejmostí, ale také výnosným byznysem. Na schopnostech moderních technologií profituje zejména majitel monopolní společnosti Time Safari Inc. Charles Hatton (Ben Kingsley), jehož cestovní kancelář pořádá pro bohaté klienty exkluzivní lovecké expedice do prehistorického věku. Účastníkům expedicí, vedených zkušeným Dr. Travisem Ryerem (Edward Burns), je během výletů do minulosti dovoleno lovit a zabíjet vybrané pravěké živočichy za předpokladu, že budou dodržovat přísná pravidla, která jim brání zasáhnout do běhu evoluce. Po návratu z jedné problémové expedice si však Travis všimne několika významných změn a začíná mít podezření, že některý z členů výpravy stanovená pravidla porušil a změnil tak vývoj dějin. To se potvrdí v okamžiku, kdy se napříč New Yorkem převalí "evoluční vlna". Začíná se měnit vegetace, mizí lidé i celé budovy, objevují se nebezpeční, nikdy nevidění predátoři. Travis vyhledá Soniu Rand (Catherine McCormack), která moderní cestování v čase vynalezla a požádá ji o pomoc při hledání příčiny strašlivých změn. Pokud se jim nepodaří najít chybu před příchodem poslední "evoluční vlny", lidstvo navždy zmizí z povrchu naší planety... (oficiální text distributora)

erpe odpad!

Za zprznění mého oblíbeného díla Raye Bradburyho nemůžu dát nic než odpad :-( Víc se k tomu nehodlám vyjadřovat, hanba tvůrcům :-( ()

veverysiak odpad!

Je to hrozné, od námetu, cez scenár, kameru, réžiu, efekty, nerozumiem niektorým vcelku dobrým a úspešným aktérom, že zobrali takéto party v totálnej kravine, a asi najviac ma ranila moja obľúbenkyňa Kata. ()

meda2016

Velice dobrý námět (vždyť Bradbury) se čtyřmi známými tvářemi lze natočit špatně nebo snad směšně. Třeba ten pád hrdinů do větvoví. Ale vydržel jsem do konce. Motivační pasáže jsou poučné. Heike Makatsch (neuvedena) má zdobit, Ben Kingley kotvit. Jemima Rooper mne odpuzuje. Blbý - nevnímat postavy ale protagonisty. Co asi sledoval producent nahlížející střihačce přes ramínko? Ty hloupé trikové exteriéry asi ne. ()

Listy

NO, byla to docela sranda... Efekty nic moc, herci nic moc, námět ušel,ale scénář děs a hrůza.... Ale líbily se mi ty opicoidní ještěři.... ()

Luke55

Jedna hvězda za odvahu a druhá za to že jsem se na pár vteřin i neuvěřitelně pobavil.Natočit takový brak ve 21.století to je opravdu hnus ()

cz.arlie

Když jsem si ve videopůjčovně tenhle film půjčoval, tušil jsem, že to nebude žádný skvost, ale tohle jsem opravdu nečekal.. Pominu-li dějovou linii, její časové vlny a herecké "výkony", zbyde mi tristní povzdech nad tím, co z mých oblíbených dinosaurů udělali - ještěrky s hlavou paviána, co spí hlavou dolů ze stropu.. O speciálních efektech mluvit nebudu, protože to by film napřed nějaké musel mít (za speciální trik nepovažuji nic, co lze udělat na domácím PC s dobrým grafickým programem). Proč tedy ta jedna hvězdička? Mohl jsem u toho vypnout mozek a..usnout:) ()

Arren odpad!

Povídku se stejným názvem jsem četl. Stejně jako film ve mě zanechala hluboký dojem. Film se však zařadil na místo spodní, zatímco povídka na místo horní. Byla totiž dokonalá a krásně si hrála s teorií cesty časem na vědecké úrovni. Film naopak pokopal, poplival a ještě celou řadu mnohem horších věcí udělal tomuto nebohému žánru. Pointa filmu se krčí v koutě a zvrací. Nic, vůbec nic na něm nemohu pochválit. Možná to trochu napravil konec, který jsem již neviděl, ale silně o tom pochybuji. Propadák, který by v inteligentních rukách mohl být i kvalitním sci-fi filmem. ()

Blitzkrieg odpad!

Zajmalo by mě proč. Proč to tvůrci filmu neutnou, když už v polovině natáčení musí vidět co z toho filmu nakonec vyleze, proč neušetří 40 milionů dolaru a neinvestují je do něčeho jiného... ()

LordMalak

A naschvál dám 4*. Proč? Protože je to tak úžasně praštěný, až se mi to líbilo. A navíc. Jako cca desetiletý jsem si po shlédnutí Jurského parku vymyslel téma na (nerealizovanou) povídku o cestování časem za dinosaury z důvodu hledání léku na rakovinu.:-) Tady je alespoň cestování za dinosaury. Ale vážně. Je to stupidita. Asi jako kdybych tenrát "rozpracoval" svůj námět a teď podle něj někdo natočil film. Absolutně o ničem. Když změny v čase, tak o rok starší Osudový dotek (The Butterfly Effect) s Ashtonem Kutcherem. ()

pavont

Poprravde tento snimok by sa dal lahko oznacit za odpad ale ja ako fanusik sci - fi a casovych paradoxov nevynimajuc sa musim na to pozriet aj inac. To ze z niektorych scen krici zalene platno je o nicom, naopak vsak v niektorych sa da na efekty pozerat a dokonca by som povedal ze su nadpriemerne. Scenar a dialogy su strasne ale pokial to vezmeme ako nenarocne becko, az tak to snad nevadi. Musim povedat ze film mal spad hoci skor az v druhej polke. Nakoniec by som to tak tragicky nevidel. Je tam sice uzasne mnozstvo filmovych kotrmelcov ale na vsedny vecer to hadam aj staci. Tak Peter, nabuduce skus nieco na styl Kozoroha. ()

Beawish

Ed Wood jednadvacátého století. Není snad nic, čím by tenhle film běžného diváka neurážel... a není snad nic, čím by mě nefascinoval. Viděno již třikrát, pokaždé s větším nadšením. ()

jincer

1/10 Jsou filmy, které jsou tak blbé, až to člověka urazí. Pak jsou filmy, které jsou tak blbé, až jsou vlastně neuvěřitelně zábavné. A tací jsou i Lovci dinosaurů. Je to blbé. Je to nesmírně blbé. Dovolil bych si parafrázovat dopis Ladislava Stroupežnického J.Cimrmanovi: "Váš filmový pokus jsem bohužel viděl, a nevím, co Vám mám vytknout dříve, zda chatrný děj, mátožnost postav, či veškeré prohřešky proti zákonům filmu, jichž jste se stačil dopustit již během prvních deseti minut." Nejhorší na tom je, že je to vlastně neuvěřitelně zábavné. Ach jo. Komu není film určen? Ehm, spíš mě nenapadá, komu je film určen. ()

M+M

Sice jsem se musel několikrát zasmát co mi to v tom filmu chtějí nakukat za kraviny, ale viděl jsem už daleko větší blbosti. Dám jednu ať nežeru, některé momenty byly pro mně docela dobré a možná se na to ještě jednou podívám. ()

tchuck

Vzdávám se. Tohle je na mě moc. I kdybych zavrhl veškeré přírodní zákonitosti, tento film absolutně nedává smysl. Pro každého, kdo někdy jen zdáli zaslechl slůvko „fyzika,“ musí být tento snímek utrpením. ()

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)