Lovci dinosaurů

• USA A Sound of Thunder (více)

Dobrodružný film Lovci dinosaurů, který je založen na krátké povídce mistra sci-fi žánru Raye Bradburyho, nás zavádí do nepříliš vzdálené budoucnosti, v níž se stalo cestování časem nejen samozřejmostí, ale také výnosným byznysem. Na schopnostech moderních technologií profituje zejména majitel monopolní společnosti Time Safari Inc. Charles Hatton (Ben Kingsley), jehož cestovní kancelář pořádá pro bohaté klienty exkluzivní lovecké expedice do prehistorického věku. Účastníkům expedicí, vedených zkušeným Dr. Travisem Ryerem (Edward Burns), je během výletů do minulosti dovoleno lovit a zabíjet vybrané pravěké živočichy za předpokladu, že budou dodržovat přísná pravidla, která jim brání zasáhnout do běhu evoluce. Po návratu z jedné problémové expedice si však Travis všimne několika významných změn a začíná mít podezření, že některý z členů výpravy stanovená pravidla porušil a změnil tak vývoj dějin. To se potvrdí v okamžiku, kdy se napříč New Yorkem převalí "evoluční vlna". Začíná se měnit vegetace, mizí lidé i celé budovy, objevují se nebezpeční, nikdy nevidění predátoři. Travis vyhledá Soniu Rand (Catherine McCormack), která moderní cestování v čase vynalezla a požádá ji o pomoc při hledání příčiny strašlivých změn. Pokud se jim nepodaří najít chybu před příchodem poslední "evoluční vlny", lidstvo navždy zmizí z povrchu naší planety... (oficiální text distributora)

x_ander

No co na tohle říct? Je to hrozné béčko, ale někde na hypotéku Ben Kingsley brát musí. Jako vážně, tenhle film je blbina jak mraky, má to hrozné efekty, zápletku, postavy... ale z nějakého důvodu jsem to dokoukal do konce. Takže tu 1* si to asi zaslouží. Ale každopádně nebrat. ()

Voloda odpad!

Kde sme???Vratil som sa o zopar dost rokov dozadu??Efekty horsie nez v Jurskom parku.Dnes je 2005,ale to zjavne niekto zabudol....!!!!! ()

Nerajohn

Hodně, hodně nepovedéná kombinace Hvězdné brány, Jurských parků a Zítra vstanu a opařím se čajem. Film je s postupujícími minutami čím dál horší. A ten mutant, který je vrcholem evoluce. Lol. ()

LilDevil

Graficke spracovanie sice stalo za ... ale pointa filmu je velmi pekna.. Podla mna, to nie je uplne zabitie casu, ked si to pozriete.. ()

prener odpad!

Stejně jako je možné zahrát koncert od Mozarta příšerně a úplně ho zprznit, je možné zfilmovat povídku od Raye Bradburyho tak špatně jako v tomto případě. Pokud bych skvělou předlohu neznal, řekl bych, že se film poměrně hloupě dotýká běžných modelů jako cestování v čase, dinosauři a záchrana světa. Každý jediný z těchto prvků, pokud není zvládnut, přitom může odsoudit snímek do propadliště dějin. O to hůře, když nejsou zvládnuty všechny tyto prvky dohromady a několik dalších. Jiné hloupé a bezduché filmy mají alespoň triky, které je možné obdivovat. Zde takové nejsou. ()

david666

Na rozdíl od všech ostatních (jak se tak dívám) mě film bavil. Ano, triky jsou strašné - třeba projíždějící auta v pozadí vypadají jak hračky. Ale jakmile se začnou valit časové vlny a mění se evoluce tak to mělo něco do sebe. Líbil se mi třeba humanoid, který by vznilkl místo člověka. Celkově však skvělý námět Bradburyho zůstal nevyužit. ()

Trinculo odpad!

Hrozný film. Cestování v čase je vděčné téma, zde ale v čase cestoval nejspíš realizační štáb a to dopředu i dozadu zároveň. Povedlo se mu oživit Grindhousový žánr před tím, než ho oživil Tarantino a filmovými prostředky se navrátit kamsi do minulosti. Scény z ulic futuristického New Yorku připomínají staré filmy, kde herci hráli před plátnem na kterém byl puštěný jiný film a to se celé snímalo kamerou. Občas na nás z tohoto filmu tak dýchne jakýsi retro závan. No a do toho nějací ti dinosauři, letající opico-ještěři ze špatných fantasy filmů. Potěší taky Vítězný oblouk z Dvojčat. Když jsem to viděl, tak jsem si řekl, že to asi postavili proto, aby volným prostorem toho oblouku mohli lítat letadla. No každopádně pěkný guláš s trochou dinosauřího masa navrch a ozdobený motýlími křídly. Přidal bych ještě KingKonga a Godzillu - ti dva by určitě dokázali dotvořit Béčkovou atmosféru filmu k úplné dokonalosti. ()

marco69h

bolia síce z toho oči, hlavne kulisy a celé prevedenie filmu absolútne odfláknuté... 2°° len preto, že je to zaujimavá myšlienka.... snáď to niekto iný využije ku kvalitnejšiemu prevedeniu. ()

jjjerry

1 * a to jen za to že mám rád sci-fi. Povídková předloha je super ale tohle je na mě moc. Spíš mně to přijde jak sestříháné videosekvence z pc hry- animace tomu odpovídá. Zlatá Cesta do pravěku, to byl děj a dialogy, a šlo to i bez digitálních efektů a lépe. ()

brasek odpad!

Katastrofa! Slaboduchý dej, postavy prešlapujúce na mieste a za nimi projekcia mesta - "úžasné", animovaný dementný jašter, nelogické chovanie sa postáv - technik opraví pušku a miesto toho aby už on strieľal tak ju ešte hodí hlavnému hrdinovi... a pod. Zbytočne prehajdákaných 80 mil USD. ()

Soumin6

Už jenom hlavní zápletka je tak špatně vymyšlená, že to krásně podtrhuje celý film. Lidé cestují časem, aby na konci druhohor mohli opakovaně zastřelit velkého dinosaura. Aby nezměnily budoucnost, zabíjí zvíře které je v blízkosti vybuchující sopky, takže by zemřelo tak či tak že jo. Jenže během jednoho takového výletu, zašlápne člen skupiny lidí pravěkého motýla a tím drasticky změní celou budoucnost. Zvláštní je, že zahubený motýl se v blízkosti sopky nachází taky. Neumřel by náhodou stejně jako ten dinosaurus, kdyby ho ten tupec nezašlápl? Nebo mají motýlové nějaké zázračné schopnosti o kterých nevím? ()

springboks odpad!

Úplná sračka, normálně mi filmy, který sou špatný nevaděj, například sledovat Herkules 3D je vysloveně zábava (ačkoli zvrácená), ale todle je neskutečný. Neni tam nic dobrýho, neustálý používání ohavný animace místo jakýhokoli reálnýho prostoru, ať se už jedná o exteriér nebo interiér bylo však vrcholem, úplně mě z toho bolely oči. Hercům jejich výkony vůbec nevěřim, výběr hlavní postavy, která má bejt jakejsi tvrďák je velice špatný. Sledovat tendle film je čirý utrpení, který bych nikomu nepřál. Jako poslední vypíchnu jak ten Edward Burns nechá ty graficky odporně ztvárněný gorily zmasakrovat toho černocha, místo toho, aby mu dopřál rychlou smrt zastřelením. Ptal sem se sám sebe, co za lidi může todle dovolit. Vysvětlení přišlo záhy v podobě titulků, kde sem se dozvěděl, že se na natáčení nemalou měrou podíleli Češi. Chudák Ray Bradbury se musí otáčet v hrobě. ()

Muf911

Já jsem se tedy dobře bavil. Nechápu zdejší nízká hodnocení. Líbily se mi opičkoještěrky i ta obludka, která se ukázala skoro až na konci. Přišel mi zajímavý ten nápad s těmi změnami přicházejícími ve vlnách po té, co se udál ten efekt motýlích křídel. Pak se mi taky líbilo to, že město budoucnosti bylo, v žánru sci-fi vcelku vzácně, slunečné a optimistické. Autíčka v budoucnosti zdá se, budou sice trochu uskákaná a kodrcavá, ale můžeme se těšit na krásná futuristická města a i za padesát let budem chodit po ulicích pěšky. A ani za tu dobu se nezbavíme zpětné projekce, ne o noc dokonalejší, než za časů Hitchcocka. Že by na Barrandově neuměli modernější triky? ()

TesterX odpad!

Me by zajimalo, co stalo tech 80 micu - na triky delane v ms paint asi ne, takze to nejspis museli vrazit Kingsleymu, aby se uvolil v takove sracce vystupovat a to radsi s parukou, aby ho nikdo nepoznal. ()

easypete

Ono to v konečnom dôsledku nie je vobec blby film. Samozrejme treba zaťať zuby a prekusnúť Béčkové efekty a miestami úsmevné herecké výkony. Z toho filmu ale sálala taká zvlátna sci fi atmosféra, ktorá ma nútila ho dopozerať. ()

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)