Lovci dinosaurů

• USA A Sound of Thunder (více)

Dobrodružný film Lovci dinosaurů, který je založen na krátké povídce mistra sci-fi žánru Raye Bradburyho, nás zavádí do nepříliš vzdálené budoucnosti, v níž se stalo cestování časem nejen samozřejmostí, ale také výnosným byznysem. Na schopnostech moderních technologií profituje zejména majitel monopolní společnosti Time Safari Inc. Charles Hatton (Ben Kingsley), jehož cestovní kancelář pořádá pro bohaté klienty exkluzivní lovecké expedice do prehistorického věku. Účastníkům expedicí, vedených zkušeným Dr. Travisem Ryerem (Edward Burns), je během výletů do minulosti dovoleno lovit a zabíjet vybrané pravěké živočichy za předpokladu, že budou dodržovat přísná pravidla, která jim brání zasáhnout do běhu evoluce. Po návratu z jedné problémové expedice si však Travis všimne několika významných změn a začíná mít podezření, že některý z členů výpravy stanovená pravidla porušil a změnil tak vývoj dějin. To se potvrdí v okamžiku, kdy se napříč New Yorkem převalí "evoluční vlna". Začíná se měnit vegetace, mizí lidé i celé budovy, objevují se nebezpeční, nikdy nevidění predátoři. Travis vyhledá Soniu Rand (Catherine McCormack), která moderní cestování v čase vynalezla a požádá ji o pomoc při hledání příčiny strašlivých změn. Pokud se jim nepodaří najít chybu před příchodem poslední "evoluční vlny", lidstvo navždy zmizí z povrchu naší planety... (oficiální text distributora)

Jossie

Nápad to nebyl špatný, cestování časem mám vyloženě ráda, zmutovaná doktorka mě vyloženě pobavila, nenudila jsem se (dokonce to bylo sem tam i napínavé), takže škoda, že to kazily příšerné triky a vůbec, to by mohl být tak dobrý film, natočit to někdo úplně jiný. ()

pan Hnědý

Čistokrevný céčko s áčkovými herci. Scénář (pokud nějaký tento film má) je tupý, triky laciné a všechno dohromady velké klišé. Peter Hyams je Ed Wood mezi hollywoodskými režiséry. ()

EdaS odpad!

Hyams dosud točil vždycky aspoň řemeslně spolehlivě. Lovci dinosaurů se opravdu nedají popsat, ti se musí zažít. Chápu, že kulisy zničila velká voda, chápu, že produkční společnost zbankrotovala, ale na IMDB je uveden rozpočet 52 mil. dolarů, zatímco já viděl triky horší než z dvacet let starého televizního seriálu (už ten úvodní dinosaurus připomínající umělohmotnou figurku mi vyrazil dech). Celý příběh zoufale parazitující na Bradburyho povídce (bylo to asi první sci-fi, co jsem četl, takže budu nemilosrdný) je naprosto šíleně špatný (časové vlny, evoluce) - když jsem viděl nedávno Alone In The Dark, myslel jsem si, že tohle nikdo trumfnout nemůže - a vida, oni to pak dokonce dají do našich kin! Nejdřív jsem nevěřícně zíral, pak se smál, nakonec mi bylo stydno za všechny zůčastněné, nejvíc asi za Bena Kingsleyho. Lovci dinosaurů jsou tak špatní, že horší to asi být nemůže. Pobavit ale leckoho svou špatností můžou... ()

Skejpr

Ono by to v zásadě nebylo až tak špatné. Scénář sice pokulhává (místy docela fest), ale prvotní myšlenku se zničit nepodařilo a v některých momentech je cítit i určitá řemeslná zručnost, kterou Hyamsovi odepřít prostě nelze. V kombinaci s katastrofickým technickým zpracováním se ale z Lovců stává patlanina nejhrubšího zrna a koho už pak zajímá, že za to tvůrci dost možná ani pořádně nemůžou. Nakonec tedy ne zvrhle zábavné, ale spíše tak nějak podivně smutně bezradné... ()

Pumiiix odpad!

Nečekaně zábavné – svojí stupiditou, což ale určitě nebyl záměr, nulový herci a triky které by překonaly i mnohem starší filmy, nechápu jak film o dinosaurech a jejich lovení, kde je předpoklad hodně triků, akce, může mít tak nepovedený vizuál?! Kdyby byl aspoň blbý příběh, scénář, herci.........což je, ale to vše by bylo vyváženo povedenou akcí a dobrými triky - ale to nehrozí. Ztráta času, s čistým svědomím dávám odpad! Uwe Boll má doopravdy konkurenci ;-) ()

flanker.27 odpad!

Ohlasy pro jednou nelhaly. Kdyby to bylo béčko za pár šupů prosím, ale tohle je zcela vážně míněný velkorozpočtový film. Naprostá neschopnost vymáčknout ze scén jakékoli napětí přímo bije do očí a není to jenom o tricích, o stupidních dialozích, o logických děrách nemluvě. Bradburyho jsem si sice nikdy příliš neoblíbil, ale tohle si nezaslouží. I když chápu, že se při natáčení podělalo snad všechno co mohlo, kvalita scénáře by se nezlepšila ani za příhodnějších podmínek. Na druhou stranu právě kombinací pitomého scénáře a úchvatně špatné vizuální stránky může film dosáhnout takřka kultovního významu. ()

choze

"ZNÁTE BYROKRATY. KDYŽ VYPADNOU Z OKNA, TRVÁ JIM TÝDEN NEŽ DOPADNOU." Jasně, za ty prachy je to hodně tristní, vlastně úplně šílené (už ty ultralaciné plakáty), ale já se docela bavil. Nejvíc když to auto ve skoku zasáhla časová vlna, to celé samozřejmě hezky zpomaleně. ()

Segrestor odpad!

Starý pán Ráj Bradbury se otáčel na posteli a povídku o zašlápnutém motýlkovi už desetkrát zmuchlal a v suchých ústech rozhryzal, přecedil a štěnicím rozdal napospas. "That was bullshit" bylo tlumeně slyšet po premiéře zpoza peřiny. Dlužno dodat, že povídka sama, ačkoliv zajímavá, stojí literárně taky za pěknej bulšit. ()

Gilmour93

How to Bury Ray Bradbury.. Hyams uchopil do svých nenechavých pracek povídku z Kaleidoskopu, během úvodních dvaceti minut ji zprasil k obrazu svému a pak, jako přídavek pro masochistické fajnšmekry hltající produkty kanálu Syfy, přidal vědeckofantastickou nadstavbu, kterou nelze označit jinak, než Defekt motýlích křídel. Kdyby se autor Kozoroha 1 ocitl na sklonku devadesátých let rozmáčklý na něčí zablácené podrážce, evoluci kinematografie by to jistě nepoznamenalo.. Pane Kingsley, co mi to děláte? Že vy jste si před kývnutím na roli vzpomněl na citát muže, kterého jste kdysi ztvárnil? („Víra je určitým druhem šestého smyslu, který začne působit tehdy, když selže rozum.“).. ()

Tuxedo

Pobavil jsem se slušně, ale není to úplně Hyamsova vina, že je tenhle film hroznej. Jen mu tentokrát štěstí nepřálo a na film neměl peníze. ()

Ainy

Film jsem už párkrát viděla a až dnes se dostávám k hodnocení. Je to sci-fi a jako takové ho hodnotím a proto nepřemýšlím nad nesmysly, ale snažím se najít pozitivní myšlenky. Knihu jsem nečetla, avšak film není tak špatný jak ho tady mnozí vidí. Bylo to celkem fajn pokoukání, nic závratného co vás doslova omráčí a po zhlédnutí paralyzuje tak, že se snažíte vrátit zpět do reality ... ne, nic takového, ale taky to určitě nebyl odpad, nene. ()

3DD!3

Špatně zfilmovaný "zajímavý" nápad s hroznými efekty. Když už nic jiného tak se u LOVCŮ DINOSAURŮ zasmějete a to nejen kvůli béčkovému názvu. Nejvíc to ale odnesl nebohý Ray Bradbury jehož krákou povídku dokázali tvůrci filmu úplně zničit. Peter Hyams je babrák. ()

Hitman_47

No sakra :) Nejít na to do kina a sledovat to (nedej bože) doma na DVD, tak si myslím, že jsem si zapl nějaký starší seriál. Dyť ty triky byly o třídu níž než ty v Totall recall (imho ta autíčka sprostě okopírovali). A o super CGI monstrech a efektech už ani nemluvim. Když na něčem chci film "postavitm," tak se alespoň trošku snažim....je to opravdu hrůza. Ale zase, když to vezmu z té druhé stránky, tak jsem se skvěle pobavil na účet tvůrců...protože tohle pustit do kin v roce 2005... ()

Lavran

Opoještěři! Jupí! Po Bojišti Země další novodobá klasika, o které mohu s hrdostí prohlásit, že v bezbolestném válcování logiky zašla tak daleko, že definovala autonomní pokřivenou dimenzi plnou špatného (srandovního) a špatného (srandovního) a špatného (srandovního) a Bena Kingsleyho s velmi atypickým účesem (extra srandovního). Ani se mi nechce věřit, že něco takového natočil režisér mého oblíbeného Kozoroha 1! Must see! // Dávám jednu hvězdičku jako signum dobré zábavy, ale co si budeme nalhávat, jsem v pokušení dát plnou palbu! :) ()

akisha odpad!

Dát Lovcům odpad! je značně neoriginální, já vím, obzvlášť když jsem se tak dobře bavila, ale nějak dnes nemám náladu rozdávat pětihvězdí z recese. Zato mám chuť strefovat se do mrzáčka... Jedno je jistý - v životě jsem asi neviděla horší triky a horší zasazení herců do počítačovýho prostředí, který kolem nich ubíhá tak zvláštním způsobem, jako by snad jeli na nějakejch pásech. No hned jsem měla strach, že je ten dinosaurus sežere, bylo to tak živý! Ten Ben Kingsley snad vůbec netušil, do čeho jde, s tím hárem vypadá jak šmoula a hraje jak nadopovanej skřet. Bože, a co teprve varanopavián a gorilonetopýr. Plus auta novýho kosmickýho věku vypadaj jak pojízdný kontejnery na šrot. Přidávám se k názoru, že máte-li aspoň trochu smysl pro humor, neměli byste Lovce dinosaurů moc dlouho odkládat. Vedle Rituálu nejlepší guilty pleasure posledních let. ()

castor

Tohle se jen tak nevidí. Nikdy zvlášť zručný Peter Hyams (Timecop, Konec světa) podle všeho nadobro ztratil soudnost. O to víc zabolí účast Bena Kingsleyho, mimo jiné držitele Oscara a tří dalších nominací. I když roli si náležitě užívá!! No, a vy to ve zdraví přežijte.. ()

Rex Mundi

Len 28%? Tentoraz budem vyčnievať nesprávnym smerom, ale mňa to celkom chytilo :-) No hej, efekty sú príšerné (scéna prechádzky po futuristickej ulici bola umelejšia než všetky počítačové zvieratá), dialógy des, herecké výkony nič moc a Ben Kingsley mal strašne smiešne vlasy... ale pozerať sa to dalo. Určite nie na odpad - poznám hromadu filmov, ktoré by si zaslúžili oveľa horšie hodnotenie a majú nad 60%. Ak beriem Lovcov dinosaurov ako televízne scifíčko pre nenáročných, je úplne v norme a nič mu nechýba. Ruku na srdce - niektoré blokbastery majú aj tupšie scenáre a toľko isto logických dier - ale všetci ich žeriete, lebo je to megalomanská produkcia, ktorá efektami zakryje iné chyby ;-) ()

MM_Ramone

V roku 2055 bola objavená technológia umožňujúca cestovanie v čase. Podnikateľ Charles Hatton ju využil na to aby usporiadaval pre bohatých klientov lovecké výpravy do praveku. Organizuje dinosaurie time safari. Jedna z týcho misií však zapríčiní devastujúcu zmenu budúcnosti. Je nevyhnutné to zasa dať na poriadok a vrátiť čas do pôvodných koľají. Nízkorozpočtový sci-fi dobrodružný snímok "Lovci dinosaurov" bol natočený podľa literárnej predlohy amerického spisovateľa Raya Bradburyho. ** ()

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)