Lovci dinosaurů

• USA A Sound of Thunder (více)

Dobrodružný film Lovci dinosaurů, který je založen na krátké povídce mistra sci-fi žánru Raye Bradburyho, nás zavádí do nepříliš vzdálené budoucnosti, v níž se stalo cestování časem nejen samozřejmostí, ale také výnosným byznysem. Na schopnostech moderních technologií profituje zejména majitel monopolní společnosti Time Safari Inc. Charles Hatton (Ben Kingsley), jehož cestovní kancelář pořádá pro bohaté klienty exkluzivní lovecké expedice do prehistorického věku. Účastníkům expedicí, vedených zkušeným Dr. Travisem Ryerem (Edward Burns), je během výletů do minulosti dovoleno lovit a zabíjet vybrané pravěké živočichy za předpokladu, že budou dodržovat přísná pravidla, která jim brání zasáhnout do běhu evoluce. Po návratu z jedné problémové expedice si však Travis všimne několika významných změn a začíná mít podezření, že některý z členů výpravy stanovená pravidla porušil a změnil tak vývoj dějin. To se potvrdí v okamžiku, kdy se napříč New Yorkem převalí "evoluční vlna". Začíná se měnit vegetace, mizí lidé i celé budovy, objevují se nebezpeční, nikdy nevidění predátoři. Travis vyhledá Soniu Rand (Catherine McCormack), která moderní cestování v čase vynalezla a požádá ji o pomoc při hledání příčiny strašlivých změn. Pokud se jim nepodaří najít chybu před příchodem poslední "evoluční vlny", lidstvo navždy zmizí z povrchu naší planety... (oficiální text distributora)

SOLOM.

Co se týká filmových triků musím říct, že na tu dobu, kdy byl film natočený, jsou dost podprůměrné. Samotné zpracování pravěké scény i samotného stroje času jsou dost slabé. Nejvíc mě mrzelo, že dinosaurus se vlastně objevil jen jeden. Nic méně musím uznat, že zmutovaná zvířata vprostřed děje to alespoň trochu zpravila, ale ne zas moc. Nás české fanoušky může těšit, že se to natáčelo u nás a byla tam vidět naše krásná krajina. ()

ARI50

Katastrofální efekty fakt hrozně zkažené záběry a různé scény byli i dost otřesné, příběh by byl dost super kdyby se neposralo vše okolo. Herecky fajn a na daný rok jsem moc čekal. ()

MáŠa

Paradoxně mě to svým způsobem zaujalo, i když z různých fyzikálních aspektů blbost. A tricích apod. rovnou pomlčím ()

Lacike odpad!

vegetol.mp to napisal pekne, ale obcas ked 99% ludi napise, ze je nieco imbecilna zlatanina, tak to proste je imbecilna zlatanina. A to, ze sa na nej to 1% ludi zasmeje na tom nic nezmeni. -10/10. ()

Gary odpad!

A Ben Kingsley řěkl: "Když už jsem tady, pořádně jim to přehraju." Edward Burns se ani snažit nemusel a režisérovi utekl kameraman. Musel to dodělat sám :-) ()

Tommassi3 odpad!

"Další cestu už vám nepovolím.. Přišel bych o odznak !!" - "Jestli to nespravíme, nebudete si ho mít kam připíchnout, vy idiote !!" ;) ()

Terva

Ano jsem zase jeden z mála, co tomu dává velké hodnocení, leč já jsem úchyl na časové smyčky a tato je velice dobrá z katastrofálním dopadem, hezkým pozadím, pěknou herečkou v hlavním obsazení ( Jemima ), čechem ve vedlejší roli ( Kulhavý ) a ,což musím přiznat....z velice malým rozpočtem, který, kdyby byl větší, tak ten film by byl na úrovni Jurských parků. ()

Chermy odpad!

Kdo by neslyšel o tomhle kousku, který je tak špatný, že byste ho měli vidět:-)). Je s podivem jak hluboko může režisér klesnout a Peter Hyams klesá hezky lineárně:-). Sranda to je, ale nemůžu pochopit, jak tohle vůbec někdo dokáže pustit do světa a myslet to smrtelně vážně..... ()

m.krudenc

Musím říct, že na-rozdíl od ostatních se mi tento snímek docela líbil. Ano, triky nejsou úplně to pravé ořechové a během scén, kdy se postavy jakože prochází po ulici mezi auty vám minimálně budou cukat koutky úst smíchem. Ano je to odpočinkový film v kterém žádné umění hledat nemůžete. ()

JohnCZ

Film na mě na první pohled působil jako takové to béčkové, možná trochu podhodnocené sci-fíčko se zajímavým námětem. K mému překvapení je to ale solidní sračka a srandovní (ne)efekty jsou tím posledním, co bych filmu vytýkal. Celkové provedení stojí za starou bačkoru - herci moc nehrají, děj je nevýrazný a hlavně stupidní a smysl postrádající. A dialogy též nejsou zrovna záživné. Navíc půlka filmu se odehrává ve tmě, kde absolutně není nic vidět a nechutně chaotické úhly kamery a zběsilý střih na přehlednosti rozhodně nepřidají. Film drží od sestřelení do odpadu paradoxně vizuální efekty, které jsou sice děsné, ale design onoho fiktivního města budoucnosti se mi po umělecké stránce líbil. ()

Expendable

Na tomto filmu jsem byl kdysi v kině jako 15ti letý hoch, nedávno jsem si to puštěl znovu a stále se mi to líbí.Efekty jsou na solidní úrovni Burns to skvěle odehrál, ale nejdůležitější je myšlenka filmu.Kdyby někdo opravdu měl technologii na cestování v čase a nějakým způsobem z minulosti něco propašoval do přítomnosti, tak by to mělo fatalní vliv na vývoj budoucnosti.Tady se jednalo o motýla, který měl před miliony lety opilovat stovky květin tím, že motýl zmizel k tomu nedošlo a zvířata, která se živila těmito rostlinami zemřela na nedostatek potravy, tím došlo k vymření určitého druhu, který by normálně nevymřel a to pak jedno navazuje na druhé a třeba za 100 milionů let jsou ty změny obrovské.A podle několika teoriích by se objevovaly postupně a né naráz.A těd k ději.Už od začátku je to napínavé, lovení T-Rexe, zkratování hlavního počítače, první časové vlny, zatopení metra (tady se mi to obzvlášt líbilo) a útěk v autě pronásledovanýmy Pterodaktily.Konec je trochu zvláštní, ale hlavně, že všechno dobře dopadlo.95% ()

Padme_Anakin

Měla bych se dívat častěji na špatné filmy, je to překvapivě velká zábava, takhle výživný semknutí blbostí a tuposti se jen tak nevidí. No, nejspíš nevidí vůbec! Kdyby se to netvářilo vážně, možná by pro tento druh zvrhlého humoru mělo pochopení více diváků. Brilantní scénář a vybroušené dialogy tomu všemu nasadily už jen pomyslnou korunu, teď jen nevím, čeho. Že by za tím vším byla myslící flóra s trny? ()

corpsy

To sa nedá ináč ohodnotiť ako, buď odpadom alebo 5timi *. Ja som sa rozhodol mu dať maximum. Za také prachy, až sa tomu veriť nechce. Proste bomba ako hrom. Občas zbožňujem takéto trapkoviny. ,,Krásny,, film. ()

ConanVJ

Celkem zajímavý příběh, kterému by slušely pořádné efekty. Jinak film nenudí, ale ani nenadchne. Za mě 60% :) ()

Kryton odpad!

To byla ale sra*ka dinosauřích rozměru. Není divu , že televize stejných kvalit tomu dala prostor a nálepku megafilmu. Více uvěřitelný dinosauři byly k dostaní ke krabici kukuřičných lupínku. ()

Cimr

Teda to byla blbost... Krásná ukázka toho, že když někdo neumí pracovat s motivem vracení času, dopadá to příšeným paskvilem. Spousta logických nedostatků, šílené efekty vzbuzující někdy až smích, tristní scénář... To poslední jmenované obzvlášť. Když si uděláte seznam nejotřepanějších filmových hlášek, v tomhle "díle" najdete osm z deseti. Zakopat. Zapomenout. ()

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)