Dan, Freddy a Carda bloumají Prahou a uvažují, jak získat peníze. Rozhodnou se oloupit pokladní kina, ale jsou zadrženi náhodným chodcem. Při rvačce přijde Freddy o bundu, ale nakonec všichni tři chlapci utečou. Freddy má strach z návratu domů a ukryje se v přístavu. Policie zjistí jeho totožnost z dokladů nalezených v bundě. V přístavu se Freddy setká s celnicí Tonkou a vzbudí její lítost smyšlenou historkou o násilnickém otci. Zpráva o smrti muže, s nímž se popral, utvrdí Freddyho v přesvědčení, že se musí dále skrývat. Policie pátrá po Freddym v továrně, kde hoši pracují. Carda se chce přiznat. Dan ho opije a vyzve k závodu na motorce. Carda havaruje a zabije se. Dan se rozhodne dostat Freddyho za hranice s pomocí svého otce. Tonka navštíví Freddyho otce, dozví se pravdu a přemluví Freddyho, aby se přihlásil na policii. Freddy odmítne Danovu pomoc a dojde ke rvačce. Freddy uteče a jde se udat. Danův otec vidí jedinou možnost záchrany svého syna v tom, že ho pošle za hranice místo Freddyho. (oficiální text distributora)

Pitryx

Zpočátku dobré, dobré, ale pak se to zasekne, jako vždy na těžkém filosofování. Přesto to má, mimo tyto pasáže poměrně i spád. Hnusná hudba na hodnocení ubírá, stejně jako hluchá místa. Napínavý konec to už nezachránil. Pro jistotu je ve tmě, takže pokud nemáte možnost zesvětlit obraz... ()

DonBraso

Jednoduchá rovina, kdy kluci přepadnou pokladnici a snaží se to ututlat a když to praskne ,tak se snaží jednoho z nich umlčet a druhého dostat do Hamburku. Do toho romance v přístavu, stará Praha hlavně honička kolem Holešovic, kino Blaník a vycházející hvězdy českého nebe. Hudební motiv doopravdy není nic moc a hudba určitě mohla být lepší, ale film mě bavil na krásných 75% ()

Saxos

Tohle nám soudruzi ať doby minulé, tak současné, moc necpali. Velká pokladní loupež tržby kina Blaník, kde v té době ticket stál tak do pěti kaček. To se kluci ve třech pěkně napakovali. Ještě je před socialistickou spravedlností měla zachránit Plavbalabskooderská. Stejně jsem se bavil. ()