Hořkých sedmnáct (festivalový název)

The Edge of Seventeen

Komedie

USA, 2016, 102 min

Tú základnú kostru filmov pre mladých v tom filme badať, ale je to dobre natočené, má to počúvateľnú muziku, príjemných hercov a zabŕdne to aj do tém vážnejších. Hailee mám rada a Woody bol super spestrenie. Príjemná jednohubka.(7.2.2017)

Veškerá nejistota či neohrabanost mezilidských vztahů - a těch rodinných zvlášť - pěkně úhledně shrnutá na jednu hromádku, s neuvěřitelně přirozenou Hailee a nekompromisnim esem Woodym na čele. Protože ty jediný reálný problémy světa přece snášíme jen my, a to dočista sami, že?(29.1.2017)

Tak dobrý film som nečakal. Pre mládež, inteligentne napísaný, slušne zahraný (v rámci možností), a hlavne skutočný. Nechcem to nazývať novodobým Breakfast Clubom, ale nemá to k tomu ďaleko. Kto tvrdí, že hlavná hrdinka je blbá, asi už zabudol. Trochu to kazí ten nevtipný animák na festivale, inak čistá práca, a na debut luxus.(26.2.2017)

Jo, tak tohle mi sedlo. Zejména díky zábavné mírně nihilistické atmosféře, které dominuje sarkastická Hailee Steinfeld, a parádně hláškujícímu Woodymu Harrelsonovi. Jejich společné scény vskutku neměly chybu. Po dlouhé době hodně vtipná, přiměřeně sprostá a inteligentní teen komedie, která by byla ještě o něco lepší, kdyby se vyhnula té okaté šabloně ala závěrečné prozření. Jenže o tom prozření to vždycky je, no ne?(18.2.2017)

Obrovska skoda, ze ta nejhlavnejsi postava, o ktery to cely je (Nadine), je s prominutim uplne strasna pi_a. Dialogy, tempo, jeji kamoska a forky - vsechno super. O jeden bodik vejs to cely vyhani Woody, kterej je ten nejvetsi buh od dob Rockwella ve Way Way Back.(31.1.2017)