poster

O princezně, která ráčkovala (TV film)

Pohádka / Rodinný

Československo, 1986, 62 min

 • gudaulin
  ***

  Slušná studiová pohádka z poloviny 80. let, která utkví v paměti díky komediální nadsázce scénáře, několika chytlavým písničkám a hereckému obsazení v čele s Ivou Janžurovou a intrikujícím Jiřím Krampolem coby rádcem. Hlavní hudební motiv zpívaný protagonisty příběhu se dostal do všeobecného povědomí - písnička Královské reggae nejspíš zůstane i v budoucnu evergreenem. Celkový dojem: 60 %.(25.5.2008)

 • kingik
  ***

  Tahle papundeklová pohádka má něco do sebe. Je tak idiotská, až je v podstatě zábavná. Velkou podíl na tom mají herečtí představitelé v čele s Janem Čenským. Ten je ve své roli tak špatný, až je prostě super. A tak je to s celou touhle pohádkou.(30.3.2010)

 • Segrestor
  ****

  Milé děti, chcete vidět, jak si v dobách normalizace soudruzi představovali reggae? No, docela bizardně, ty vole. Vysvětlím ti to takhle: Rastafariány Bohdalovou s Janžurovou navlíkli do šíleně nepraktických hadrů, že to vypadalo jako úbor nějaké baronky ze sedmnáctýho století. Jeden z nich měl na hlavě takový nešikovně uvázaný šátek s vybledlými rasta barvami. Taneční kreace jednoho z hlavních zpěváků spočívaly v tom, že chodil dokola kolem druhého zpěváka. Ten měl zas na hlavě středověkou rytířskou helmu, patrně proto, aby zamaskovali, že vůbec nezpívá. Text komunistického reggae, vtipně převedeného do kostýmy nabité pohádky, spočíval v tom, že když někdo ráčil kráčet v brnění a měl na něm rádoby erb, a že když nebyl urozen, rychle byl prozrazen, když neříkal krásné ryčné "er". Tak ten si říkal o malér. Kdyby jen ryčné "er", dodávám.(2.11.2012)

 • Orlau32
  ***

  Záleží to na vkusu. No.... ačkoliv miluji Ivu Janžurovou v komediálních filmech, v tomto mi lezla příšerně na nervy. Měla jsem dojem, že to ráčkování přeháněla.... ale na mě nedejte, třeba se film bude někomu líbit.(7.3.2009)

 • Houdini
  ****

  Možná si někteří vzpomenete na vtip, že tato pohádka bude po roce 1989 první na indexu.(3.3.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace