O princezně, která ráčkovala (TV film)

Pohádka / Rodinný

Československo, 1986, 62 min

Myslím si, že tato pohádka nepostrádá nápad a genilní písničku, která zboří hitparády. Jo kdybych já soutěžil v superstar, zazpíval bych umbaba úúúú --umbaba úúú a bylo by po prdeli.(7.11.2006)

Rotacismus jako symbol aristokracie, Jan Čenský v kovbojských botách, ve kterých vypadá jak vlk z Jen počkej, zajíci, Jiří Krampol jako totální záporák, dokonalé písničky s dokonalými texty a spousta ulítlého humoru... Nevím ani proč, ale tahle pohádka si mě vždycky nějak dokázala strhnout:-)(12.7.2007)

Milé děti, chcete vidět, jak si v dobách normalizace soudruzi představovali reggae? No, docela bizardně, ty vole. Vysvětlím ti to takhle: Rastafariány Bohdalovou s Janžurovou navlíkli do šíleně nepraktických hadrů, že to vypadalo jako úbor nějaké baronky ze sedmnáctýho století. Jeden z nich měl na hlavě takový nešikovně uvázaný šátek s vybledlými rasta barvami. Taneční kreace jednoho z hlavních zpěváků spočívaly v tom, že chodil dokola kolem druhého zpěváka. Ten měl zas na hlavě středověkou rytířskou helmu, patrně proto, aby zamaskovali, že vůbec nezpívá. Text komunistického reggae, vtipně převedeného do kostýmy nabité pohádky, spočíval v tom, že když někdo ráčil kráčet v brnění a měl na něm rádoby erb, a že když nebyl urozen, rychle byl prozrazen, když neříkal krásné ryčné "er". Tak ten si říkal o malér. Kdyby jen ryčné "er", dodávám.(2.11.2012)

Hodně dlouho po shlédnutí jsem štvala rodiče ráčkováním... naštěstí mi to nezůstalo... doufám...(17.10.2009)

Skvělá vtipná pohádka. Hodnocení: 75%(14.8.2008)