O princezně, která ráčkovala (TV film)

Pohádka / Rodinný

Československo, 1986, 62 min

Jako dítě jsem tuhle pohádku zbožňovala a dala bych jí 95%, jako dospělák bych hodnotila maximálně 60% (a to ještě kdoví jestli). Střeleně veselá pohádka s písničkami, na jejichž melodii i slova si člověk vzpomene i po tolika letech. Výsledné kompromisní hodnocení: 72%(2.3.2009)

je vidět, že i studiová pohádka umí bejt kvalitní, stačí dobří (nebo dobře vedení) herci, scénář a pár písniček. Navíc mi jako malé šišlavé ploutvi tahle pohádka dokázala zlepšit náladu(25.12.2012)

Hlavně díky královskému reggae je tato pohádka nezapomenutelná.(19.3.2011)

Řřřřek to dál nesnesu a prrrrchnul do lesů nikdo nemá sprrrrávné rrrr :-DDD(30.3.2010)

Ne, že bych positivně věděl, co jsou zásady dobrého scénáře, dobré režie a dramaturgie, dobré pohádky a dobrého vkusu, nicméně všechny jsou s brutální okázalostí likvidovány touto úchylnou obskurností o vítězství chůvy nad ministrem v intrikovém boji o trůn zdegenerovaného královského rodu. K tomu standardní Bohdalka, zoufalá Patrasová, honolulu Krampol v životní roli, zbytečně se snažící R. Hrušínský ml. a opět ó hrůzo zamilovaný Čenský, zpívající na kompjůtrovou hudbu nulté generace. Odpad? Ne, tohle je Královské regé! Janžurová hip!!!(19.6.2012)