poster

O princezně, která ráčkovala (TV film)

Pohádka / Rodinný

Československo, 1986, 62 min

 • NinadeL
  *****

  Královské reggae - to je moje ;)(18.3.2009)

 • ABLABLABLA
  ****

  Co jiného si pustit večer před spaním než porno nebo pohádku ne? Má volba padla na pohádku a to nejen ledajakou, ale jednu z mých krásných dětských let, čili předestírám, že samotná pohádka kvality dosahuje tak 2-3 hvězd, ovšem účinkem na diváka a z nostalgie až těch 4-5*. Viděla jsem to po nehorázně dlouhé době, takže mě to zase slušně pobavilo. Pár faktů. Za prvé Čenský tu měl naprosto epesní super moderní modré punčocháče. Za druhé zametání v jeho podání vypadá jak kdyby hrál kriket, ale tak nějak furt sem a tam :) Za třetí trošku mu nedořešili kostým, když mu ty lacle pořád padaly. Za čtvrté se tu objevily dvě formy vznešeného "R" a to forma francouzská, kdy ho zastřeme, zachrchleme a vytvoří se v zadní části hrtanu nebo co to je - a tou mluvili všichni až na Čenského jako prince, jež si vybral formu španělskou, čili vypouštěl z úst nádherné znělé rrrrrrr. No a na závěr bych jen dodala, že královské reggae je nejlepší song na pařbu aneb umbabaum umbabaumbaumba......(26.4.2014)

 • Jeanne
  ****

  Tak moc legrační pohádka, že si člověk skoro ani nevšimne toho lepenkového pozadí. A ty příšerné kostýmy do ní vyloženě zapadají!(1.12.2003)

 • Mariin
  ****

  Velmi pěkná pohádka, barvitá, svěží a vtipná. Dobré herecké výkony: Iva Janžurová jako hypochondr, D. Patrasová jako opravdu hezká princezna, J. Krampol jako královský rádce-darebák. Muzikálně je to na vysoké úrovni - nápadité a vtipné. "Královské regé" je absolutní hit, na nějž se (nikomu to neříkejte) dívám opakovaně, když si chci zlepšit náladu. Umbaba úúú, umbaba uaúa...(25.2.2008)

 • Adam Bernau
  ****

  Ne, že bych positivně věděl, co jsou zásady dobrého scénáře, dobré režie a dramaturgie, dobré pohádky a dobrého vkusu, nicméně všechny jsou s brutální okázalostí likvidovány touto úchylnou obskurností o vítězství chůvy nad ministrem v intrikovém boji o trůn zdegenerovaného královského rodu. K tomu standardní Bohdalka, zoufalá Patrasová, honolulu Krampol v životní roli, zbytečně se snažící R. Hrušínský ml. a opět ó hrůzo zamilovaný Čenský, zpívající na kompjůtrovou hudbu nulté generace. Odpad? Ne, tohle je Královské regé! Janžurová hip!!!(19.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace