O princezně, která ráčkovala (TV film)

Pohádka / Rodinný

Československo, 1986, 62 min

Slušná studiová pohádka z poloviny 80. let, která utkví v paměti díky komediální nadsázce scénáře, několika chytlavým písničkám a hereckému obsazení v čele s Ivou Janžurovou a intrikujícím Jiřím Krampolem coby rádcem. Hlavní hudební motiv zpívaný protagonisty příběhu se dostal do všeobecného povědomí - písnička Královské reggae nejspíš zůstane i v budoucnu evergreenem. Celkový dojem: 60 %.(25.5.2008)

"..a kdo nemá r, je amatér.." Písnička z tohoto filmu dlouho byla připomínána v Magionu jako jedna z nejlepších - a právem. Skvělá pohádka s výbornou Janžurovou. "..Královské reggae, umbabaum.."(8.2.2003)

Těžko říct, jestli to je tak dobré nebo tak špatné, že si to pamatujete ať chcete nebo nechcete, každopádně, kdo to viděl, tomu by k zapomnění pomohla tak lobotomie, možná spíše dekapitace. Když se pivo víno a zábava rozproudí, často dojde na uuum baba uuum, uuum baba ... (a já až teď zjišťuji, jak blbě to vypadá napsané).(4.9.2010)

Moudrrý krrál, krrálovnin brratrranec, když vdával svých 5 dcerr...:-)))))(3.6.2008)

Pár herců, pár kulis a to vše stačí k vytvoření perfektního díla.(5.7.2011)