poster

O princezně, která ráčkovala (TV film)

Pohádka / Rodinný

Československo, 1986, 62 min

 • Anglie
  ****

  "..a kdo nemá r, je amatér.." Písnička z tohoto filmu dlouho byla připomínána v Magionu jako jedna z nejlepších - a právem. Skvělá pohádka s výbornou Janžurovou. "..Královské reggae, umbabaum.."(8.2.2003)

 • Oskar
  *****

  "Ten rrarrach pude za katrr!" Když mi bylo asi pět, moje babička usoudila, že špatně vyslovuju r a ř. Dodnes si myslím, že se mýlila a mohl jsem být ušetřen toho, co následovalo. Vzala mě ke své známé, devádesátileté logopedce v důchodu. Byla skoro hluchá a měla profesionální deformaci - všechno vyslovovala tak pečlivě a hlasitě, že si div nevyvrátila sanice. Totéž chtěla po mně. Měl jsem třeba dokola opakovat jakýsi banální příběh o třech stech třiatřiceti stříbrných křepelkách, které přeletěly stejný počet střech. Tak jsem to suše oddeklamoval, ale logopedka nebyla s mou interpretací spokojená a trvala na tom, že TŘŘISTATŘŘIATŘŘICET střříbrrných atd. V hrůze z jejích mocných čelistí jsem na to přistoupil a od té doby všechno říkal tímto způsobem, aby mě tam babička probůh nevzala zas. Horší je, že mi to už zůstalo. :-) Ne že bych přímo ráčkoval, ale řekněme, že moje r je poněkud drnčivější a ř řinčivější, než je v kraji zvykem. Myslím, že by se mohl založit nějaký Svaz Krákorajících Jedinců. Naší hymnou by samozřejmě bylo Krrálovské rreggae a vyšli bychom do ulic s transparenty "Kdo nemá errr, je amatérr!" :-) 100%(12.5.2006)

 • AngelAngie
  ****

  Iva v roli princezny, kterou musí znát snad každý...(10.8.2008)

 • Omnibus
  ****

  Nejdrnčivější pohádka všech dob. Logopedii zdarrr!     Jo, jo, ve svém původním komentáři "O jáčkující pjincezně" jsem byl třeskutě vtipný. Pánbůh mě za to potrestal. Dnes si sypu popel na hlavu a s naším synem, předškoláčkem, doma procvičuju slova s "R", přesně dle podivného (doufám, že ne z prrrstu vycucaného) návodu paní logopedky: "Tdáva, tdumpeta, Patdasová, Kdampol..." Nejradši bych se na to vyptdnul. Do ptdele s er!(10.1.2015)

 • Bonaparte.
  ***

  Krrrálovské Rrrreeggae !(1.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace