Tajemný mnich, legendární čínský mistr kung-fu, už šedesát let cestuje po světě s magickým svitkem, jenž dodává svému majiteli neomezenou sílu. Dnes musí najít svého nástupce, zodpovědného člověka, kterému by svitek mohl předat. Kar je mladý, do sebe zahleděný sanfranciský výrostek a pouliční spekulant. Když mnichovi jednoho dne zachrání život, zvolí si ho za svého následníka. To však ještě netuší, co je Kar zač a kolik práce ho bude stát naučit jej zodpovědnosti... Ve snímku plném svěžího humoru a rychlých karate mlátiček si hlavní zápornou roli kung-fu zloducha, usilujícího o magický svitek, zahrál Karel Roden, který kvůli této roli absolvoval tvrdé lekce kung-fu. (TV Prima)

Colonist

Karlu Rodenovi role nacisty docela sedla. Některé akční scény byly povedené. To je asi tak vše ke kladům tohoto filmu. Digitální efekty jsou neuvěřitelně "umělé" a působí poměrně lacině. Film se tváří jako vážně míněný, ale na mě to i díky Seannu Williamu Scottovi působí spíše jako komedie. Dialogy jsou také poměrně k smíchu. Tak jako název. ()

SOLOM.

Úsměvná akční komedie, která se v žádném případě nesmí brát vážně, protože ani ona sama se vážně nebere. Pokud přistoupíte na onu naivní hru, kterou s námi tvůrci rozehrají, dá se u toho i pobavit. Příběh samotný je kýčovitý až hanba, ale zas na druhou stranu se dá u toho slušně relaxovat. Akční pasáže ala hopsání na provázku a záběry točené „pozpátku“ sice nejsou můj šálek čaje, ale některé choreografie se mi líbily. Stejně jako půvabná Jaime King. Yun-fat Chow si nevedl zas až tak špatně, jak je tady mnohými presentován, ale u mě to na plné čáře vyhrál jeho parťák S.W. Scott (alias Stifler) – tohohle chlapíka já prostě můžu a ty jeho grimasy vysloveně žeru. Své role si vyloženě užívá. Takže já nemůžu jinak, než dát alespoň průměrné hodnocení. ()

Terva

CITÁT - Příštích šedesát let bude pro tebe velice zajímavých............ Vůbec nechápu, proč nemohl Karel Roden nadabovat sám sebe. Scénka, kdy zaťuká na dveře kláštera a zeptá se - CITUJI - Je někdo doma ?........... dokáže rozesmát a divák ihned pochopí, že tohle je prostě Rodenův humor. Zapamatujte si větu - ...a porazí armádu nepřátel a nad hlavou mu budou létat jeřáby... - je to klíčová věta příběhu a až uslyšíte její aplikaci rozesmějete se, já tedy řval smíchy. V současnosti, ve které se příběh odehrává se setká celkem povedená dvojice. Jsou sympaťáci a kupodivu i jejich humor je nevtíravý a úsměvný. DIALOG : MNICH (Chou Yun-Fat) - Udržovat tělo čisté, znamená nezabíjet živé bytosti. (Mluví o hod-dogách) KAR (Seann William Scott) - Já nic nezabil, já to chci jen sníst......... A když ve filmu přestanete věřit na zemskou přitažlivost, určitě si tento dobrodružně akční snímek užijete. Finální souboj je skvělej a přiznám se, měl jsem problém komu vlastně fandit. Karel Roden si tu zahrál postavu Strukera. ()

JFL

Akční blbinka pro děcka ala hrané Želvy ninja - včetně směšného přístupu k asijským prvkům, floutkovské rozvernosti a proměny undergroundové komiksové předlohy do uslintané hollywoodské triviality. Nicméně zdejší absurdní roubovačka hollywoodského finále s ustanovením heterosexuálního páru na módní exotickou mystiku nemá ve své tvrdošíjnosti obdoby. ()

Eldrick

Paul Hunter je samozřejmě klipař - režíroval klip "Back To School (Mini Maggit)" pro skupinu Deftones, který miluju...a režíroval spoustu dalších, ať už pro popový sračkáře...nebo pro rockový bandy, ale tímhle filmem mě trochu zklamal - nečekal sem zázraky, ale tohle?! Radši měl ještě pár let trénovat jako asistent režiséra apod. ()

• Vizuální efekty pro tento film jsou ovládané společností "Boy Wonder Visual Effects", v jejímž čele stojí americký televizní herec Burt Ward, známý jako Dick Grayson/Robin ze seriálu Batman. (Stocki)

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (více)