Tajemný mnich, legendární čínský mistr kung-fu, už šedesát let cestuje po světě s magickým svitkem, jenž dodává svému majiteli neomezenou sílu. Dnes musí najít svého nástupce, zodpovědného člověka, kterému by svitek mohl předat. Kar je mladý, do sebe zahleděný sanfranciský výrostek a pouliční spekulant. Když mnichovi jednoho dne zachrání život, zvolí si ho za svého následníka. To však ještě netuší, co je Kar zač a kolik práce ho bude stát naučit jej zodpovědnosti... Ve snímku plném svěžího humoru a rychlých karate mlátiček si hlavní zápornou roli kung-fu zloducha, usilujícího o magický svitek, zahrál Karel Roden, který kvůli této roli absolvoval tvrdé lekce kung-fu. (TV Prima)

HDeer

Z hercov mi bola sympatická len Jaime King, ostatní sa mi zdali neprirodzení. Príbeh neoriginálny a nudný, miestami sa človek pýta sám seba čo to vlastne pozerá. Aj keď sa nájdu pekné chvíľky, režiséra to z kaše do akej sa nakrúcaním dostal nevytiahne. ()

Hapretor

Tohle je kokotina po všech směrech. Ty vzdušný piruety a skoky - to je úplně na h . . . . ! Vypadá to naprosto debilně. Yun Tuk Čau má hlavu jak fotbalová mičuda, škoda, že mu do ní nikdo nekop. Třeba by se mu rozsvítilo a nešel by do takový debility. Seann W. Scott hraje v podobnejch hovadinách často, tomu to může bejt jedno. Ale Čaua mi bylo líto. Takže jen na zabití času. Tohle vymejšlel někdo pod vlivem LSD. Jinak to nelze obhájit. Jo, a málem bych zapomněl na Karla. Ty vole, co ten tady dělal !? Šílenost na entou. ()

MickeyStuma

Snímek natočený na základě komiksu, ve kterém se tibetský mnich stane mentorem mladíka z ulice, ze kterého učiní strážce svitku. Spojení hongkongského dvorního herce krále akčního filmu Johna Woo Chow Yun-Fata s *prcičovským* Seannem Williamem Scottem hned zpočátku dosti budilo rozpaky. Je možné vůbec tyhle dva dát dohromady? Film pracuje s legendou fantasy žánru zasazeného do současnosti a tím je svitek udržující nesmrtelnost. A vůbec nepřijde divné, že o to má zájem jeden přestárlý za války nacistický německý důstojník, kterého s vervou sobě vlastní zahrál Karel Roden. Těžko říct jak námět funguje v komiksu, ale ve filmu to skřípe ze všech směrů. Show Yun-Fat sice má svoji klasickou akční náturu, ale v amerických kulisách to prostě nějak vyznívá divně. U Seanna Williama Scotta ještě stále doznívá starý známý Stifler. Peckou není ani scénář, který má v ději až neuvěřitelné trhliny. Akční scény působí levně a vizuální efekty jsou až moc okaté. Tady byla snaha spojit americký komediální styl se stylem hongkongské akce a jak je vidět, nepovedlo se. Snad je to i dáno tím, že má snímek nízký rating přístupnosti. To u takovýchto filmů nikdy nepřineslo nic dobrého. Některé scény vypadají přímo jako parodie, což budí rozpaky ještě více. Jak ten film tedy byl myšlen? Chvílemi je to takové, chvílemi jinaké a za chvíli zase onaké. Jako celek to prostě nefunguje. však Pro obyčejného diváka neznalého průvodního komiksu se snad bude zdát snímek alespoň průměrný. Co na to znalci komiksu, těžko říct. V Česku bohužel nevyšel.  https://2.bp.blogspot.com/-Sw7DbhA6TP4/XAXXqUyf9HI/AAAAAAAASXU/sr5bB7RfrsoWu8OzmEyC6Z3dOgCMGJEEwCHMYCw/s0/RCO025.jpg ()

plagjoklas

Od tohot filmu som ockaval absolutnu blbost (co ine ocakavat od filmov so Seanom Willamom Scottom), ale ak prepacim trapny a blby pribeh dostal som dost peknu porciu kung.fu zabavy. samozrejme ze to nie je v style klasickeho cinskeho kug.fu ale je to prisposobene dementnej americkej mladezi ale kukat sa na to da. ale druhy krat to uz nemusim :) ()

Gixian

Námět trapný, scénář vyložene hrozný, dokonce i bojové scény slabé - toto snad nemůže bavit vážně nikoho. Protože jsem to ale vydržel téměr celé, nebudu zlý, a dám jednu hvězdičku (za trojici sympaťáků Chow+Scott+King). ()

Jeand´Boa

Darmo mluvit...tento nápad na příběh se mohl uchopit dobře, rozhodně lépe než takto...ale škoda, dopadlo to tak, jak dopadlo...Mimochodem: nemám rád, když český herec hraje v zahraničním filmu a pak dojde na dabing a dabuje ho někdo jiný...Karel Roden je toho příkladem - chudák... ()

Filmárik odpad!

Miešanie úctyhodnej starovekej ázijskej kultúry s moderným USA prostredím patrilo v minulosti medzi obľúbené športy amerických filmárov a väčšinou sa jednalo o katastrofy kolosálnych rozmerov čo sa po kvalitatívnej stránke týka. A keď si už človek myslí že snáď je s tým koniec tak sa v roku 2003 objaví Bulletproof Monk a posunie latku (ktorá už bola v žánri aj tak v sračkách) ešte hlbšie ako na samotné dno. Tak ako v mnohých komentároch okolo aj mňa nevýslovne mrzí že súčasťou TOHOTO musí byť aj legenda Yun-Fat Chow, ktorý púšťa z úst jednu dementnú perlu za druhou. Fakt smutné. ()

dakarin

Komedie, co se dá vidět - nečekejte velká tajemství ani hluboké myšlenky ;-) mnich je vcelku sympatický a film má spád ... ()

Solly

Nebýt tam skvělého záporáka ztvárněného K. Rodenem, tak bych si asi moc nadával za nechutně promarněný čas. Takhle si nadávám trochu míň. ()

Lord Fuck

Vcelku zajímavej námět, dobrý herci ale ta režie! to je bída. Paul Hunter se do svýho prvního velkýho filmu snažil nacpat vše co viděl v jinech úspěšnech filmech, viz. Matrix, Tygr a drak. Vůbec se mu to ale nepovedlo. Úvodní bitka na lávce vybadá hodně bídně, a to hlavně "díky" zrychlenejm záběrům. Řekl bych že tenhle film by mohl mít potenciál kdyby se scénář dotáhl do konce a hlavně kdyby to režíroval John Woo. Jo ale Karel Roden jako důchodce vypadal hodně cool! ()

MilesTeg

Viděl jsem to o víkendu v televizi a docela jsem se pobavil, možná i tam, kde jsem se bavit neměl. Škoda jen, že Roden nedaboval Rodena, protože v několika scénách, kdy řval, měl svůj vlastní hlas, mnohem lepší než dabérův. Nápad je samozřejmě pitomý a z akčních sekvencí koukají dráty, ale i proto to bylo zábavné. ()

Acrobat odpad!

Priblby SWS to ruca niekam do primitivnych vod a rezisr ani len netusi ze spojit mystiku bojovnikov a dalekej Azie s spinavym bezhodnotovym svetom este vacsmi priblbleho hlavneho hrdinu jednoducho nejde. Neda sa to spojit. Vysledkom tak moze byt len gyc, klise, nulovy dej, lacne triky, a prosto nechutnost. ()

10Domik10

S.W.Scott sa dal na dráhu akčného hrdinu ? Ja by som ho skôr videl naďalej v bujarých amerických komédiách ale vzhľadom k tomu, že ho tu má pod kontrolou výborný Yun-Fat Chow sa to dá brať ako celkom fajn komixový príbeh, pretože tu o nič iné nejde. ()

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (více)