Tajemný mnich, legendární čínský mistr kung-fu, už šedesát let cestuje po světě s magickým svitkem, jenž dodává svému majiteli neomezenou sílu. Dnes musí najít svého nástupce, zodpovědného člověka, kterému by svitek mohl předat. Kar je mladý, do sebe zahleděný sanfranciský výrostek a pouliční spekulant. Když mnichovi jednoho dne zachrání život, zvolí si ho za svého následníka. To však ještě netuší, co je Kar zač a kolik práce ho bude stát naučit jej zodpovědnosti... Ve snímku plném svěžího humoru a rychlých karate mlátiček si hlavní zápornou roli kung-fu zloducha, usilujícího o magický svitek, zahrál Karel Roden, který kvůli této roli absolvoval tvrdé lekce kung-fu. (TV Prima)

Trixi

Tři hvězdy jsou jen za Karla Rodena.....ten svým ztvárněním nácka drží tenhle film nad vodou. Jinak nic moc. ()

bono22vox

Kdyby se pejsek s kočičkou místo pečení dortů pustili do natáčení filmů, dopadlo by to přesně takhle. Ale co na tom, když je to místy taková zábava... ()

Likan7

Naprostá kravina, která má strašný triky, hrozný scénář, nudnýho Fata (bože proč) a od odpadu to zachraňuje asi jen béčková produkce. ()

Hellknight12

Včera pozreté po rokoch. Zaujímavý film so zaujímavým hereckým obsadením. Ja osobne mám tento film rád. Príbeh je síce trochu pritiahnutý za vlasy a jednoduchý ale nevadí. Charaktery postáv sú dosť slabo napísané. S dĺžkou 100 min sa ani nečudujem. Celý príbeh mi prišiel spravený skratkovito. Vedel by som si predstavoviť aj dlhší film. Raz za čas si ho pozrieť. Prečo nie? Film môžem odporučiť len ako oddychovú záležitosť. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. ()

rublik05

Neprůstřelného mnicha jsem viděl naposledy ještě jako malý kluk, tenkrát se mi hodně líbila akce, ale také určitá pohodová atmosféra. Po letech už to popravdě zas až takový zážitek není, i když musím uznat, že se stále jedná o zajímavou, ve své podstatě šílenou a nelogickou podívanou. Příběh vesměs sází na jisté a ověřené postupy, má stále vcelku příjemnou atmosféru a svižné tempo. Vizuál je zejména na začátku dost umělý, naštěstí se děj přesune do San Francisca. Z herců zaujme především Karel Roden v roli hlavního záporáka, charismatický je ale i Yun-fat Chow. Akčních scén je tak akorát, díky zvláštní choreografii působí většina z nich strašně vtipně až vyloženě parodicky, těžko říct, jestli to byl záměr či nikoliv. Můj dojem je tak nějak půl na půl. Jako parodie by snímek fungoval asi mnohem víc, akční stránka je silně podprůměrná, s humorem to také není nic extra. Jako jednorázovka asi fajn, nenadchne, neurazí. 4/10. ()

art

napadlo me, k cemu vlastne ten svitek slouzi? Krome toho ze svemu ochranci propujcuje nesmrtelnost nema zadny jiny efekt. kdyby ho spalili, tak by ho nikdo nemohl chtit. No a cely film je plny takovychto slabomyslnosti... ()

fallanga

Roden, S.W.Scott a pan Chow v jednom filmu? Jo, to beru. Z neznámého důvodu se mi tento film líbil. Není nijak kvalitně zpracován, nemá dobrou hudbu, nemá dobré herecké výkony, nemá dobré efekty a má průměrný příběh, ale i přesto se mi hodně líbil a hodně mě nadchl. ()

Anopheles89

Neskutečně pitomá hovadina plná těch nejtrapnějších a nejdementnějších klišé, stupidních keců, absurdních situací, nesympatických postav a navíc příšerně nudná. Odporná deformace východního čehosi. No a ten konec. Mám se smát, brečet, nebo blejt? ()

Scraffy

Akčná blbina, ktorá nemusela nikdy vzniknúť. Príbeh a aj samotné herecké výkony nie sú moc dobre. Pozeral som sa na to len kvôli Karelovi Rodenovi. ()

Krčma odpad!

Přišel jsem, viděl jsem, zvracel jsem. Tak na tomto filmu nebylo dobré snad nic. Scénář příšerný, přeplněn nelogičnostmi, o kterých si i můj pes myslí své. Triky mizerné, už první scéna na mostě vypadá spíše jak z české televizní produkce 80. let. Herecké výkony žádné, Chow Yun-Fat vyloženě trapný, Scott celkem sympatický. A Karel Roden? Ani tady nebudu moc lichotivý. Většinu filmu tak zamaskovaný, že by ho ani Chýlková nepoznala a zbytek filmu se snaží vypadat zle, což mu místy sice docela jde, ale jinak z něj mám spíše rozpačitý dojem. ()

Burrows

Je to tak na pomezí dvou až tří hvězd .. Neprůstřelný mnich není kvalitní, není ani dobrý, je to šeď průměru. Je to asi týden zpátky, co jsem měl tu čest a už matně pátrám o čem to všechno bylo: S. W. Scott (Stifler) jako kapesní zlodějíček nalézající zálibu v bojovým umění, dále mnich střežící nějaké tajemství vs. Karel Roden jako poněkud seschlý nácek, který překvapivě prahne po tom svitku (což je vlastně recept na nudlovou polévku :) ()

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (více)