Tajemný mnich, legendární čínský mistr kung-fu, už šedesát let cestuje po světě s magickým svitkem, jenž dodává svému majiteli neomezenou sílu. Dnes musí najít svého nástupce, zodpovědného člověka, kterému by svitek mohl předat. Kar je mladý, do sebe zahleděný sanfranciský výrostek a pouliční spekulant. Když mnichovi jednoho dne zachrání život, zvolí si ho za svého následníka. To však ještě netuší, co je Kar zač a kolik práce ho bude stát naučit jej zodpovědnosti... Ve snímku plném svěžího humoru a rychlých karate mlátiček si hlavní zápornou roli kung-fu zloducha, usilujícího o magický svitek, zahrál Karel Roden, který kvůli této roli absolvoval tvrdé lekce kung-fu. (TV Prima)

d-corso

Milí bratři mniši: kdyby bývalo nebylo Karla Rodena jakožto velitele německého komanda, které v úvodu přepadne klášter a skutečnosti, že ve filmu hraje můj oblíbený Chow Yun-Fat, tak by to bývalo bylo, přes veškerou neprůstřelnost, jednoznačně na odstřel. ()

SOLOM.

Úsměvná akční komedie, která se v žádném případě nesmí brát vážně, protože ani ona sama se vážně nebere. Pokud přistoupíte na onu naivní hru, kterou s námi tvůrci rozehrají, dá se u toho i pobavit. Příběh samotný je kýčovitý až hanba, ale zas na druhou stranu se dá u toho slušně relaxovat. Akční pasáže ala hopsání na provázku a záběry točené „pozpátku“ sice nejsou můj šálek čaje, ale některé choreografie se mi líbily. Stejně jako půvabná Jaime King. Yun-fat Chow si nevedl zas až tak špatně, jak je tady mnohými presentován, ale u mě to na plné čáře vyhrál jeho parťák S.W. Scott (alias Stifler) – tohohle chlapíka já prostě můžu a ty jeho grimasy vysloveně žeru. Své role si vyloženě užívá. Takže já nemůžu jinak, než dát alespoň průměrné hodnocení. ()

ARI50

Neseděli mi herci v tomhle příběhu, nesedělo mi více věci a proto mě film vůbec nezaujal. Příště vyvoleného hledat jinde. ()

prome

prumerny film u ktereho jsem se dobre bavil, a pekne odpocinul, sice se mi zdal obcas trochu chaoticky ale to uz u takovych filmu byva a kdyz se to prekousne tak se aspon odpocine. ()

Mordenroth

Za film dávam s prižmúrenými očami jednu*, je to neskutočná hlúposť a ešte k tomu veľmi zle natočená. No, a druhá* patrí samozrejme Rodenovi, ktorý keby tam nehral, tak by ma asi nikto nepresvedčil, aby som si to pozrel... ()

Tommassi3

"Možná se mi to bude hodit, až budu potřebovat novej držák na hajzlpapír !!" ;) Osobně řadím Chow Yun-Fata, Seanna Williama Scotta a především Karla Rodena mezi své nejoblíbenější herce, nicméně právě tohle trio bohužel zůstává jedním z mála kladů a taháků téhle učebnicové hollywoodské slátaniny, kterou sice kdykoliv moc rád zhlédnu znovu, docela mě totiž baví, ač si vlastně ani neumím dost dobře odpovědět proč !! Příběh tak naivní a pitomý, až to bolí, aby jeden pohledal, stejně jako nácka Struckera v podání Karla Rodena, který prakticky celou stopáž čeká na svůj kousek prostoru, aby ukázal, co umí, přičemž až ho dostane, veškerá jeho snaha i charisma tak nějak vyšumí do ztracena.. Scott obstarává veškeru komickou stránku filmu, tvůrci však jeho potenciálem ztvárnit neskutečně vtipné hovado trestuhodně mrhají, a tak se však v těch 100 minutách tak nějak utopí, opět si vysloužil dost bizarní roli, když hraje kapsáře Kara, který se učí bojové umění z filmů, což sice hodně zajímavě zní, nicméně filmová realita je úplně jiná.. Režisér Paul Hunter možná patří k těm lepším tvůrcům klipů, leč celovečerák pro něj znamená příliš velké sousto, což však zde natolik bije do očí, že to nezachrání ani spousta akce, která však i navzdory snaze výborného Němce Stefana Czapskyho s jeho kamerou, dík špatnému střihu i choreografii nedokáže zaujmout !! Stále totiž snímek jako kamínek v botě tlačí nedostatek nadhledu, scénáristická rádoby komiksová stylizace hraničící se silnou křečí, zde jednoduše duo scénáristů Ethan Reiff a Cyrus Voris, které má na svědomí třeba i nového Robina Hooda, šláplo vedle, a především CGI z dílny Boy Wonder Visual Effects seriálového Robina Burta Wrda slabé natolik, že by neobstály ani při promítání pro slepce, a tak mě prostě mrzí, že MGM nenabídli režii tohohle kousku právě Hunterovi, který potenciálně zajímavému příběhu nakopal prdel.. ()

bouncer

Čekal jsem slátataninu, ale doufal jsem, že to bude aspoň zajímavé, akční a vtipné. Bohužel snímek postrádá všechny vyjmenované aspekty a působí jako nudný mix nudných scén z jiných nudných filmů... ()

Terva

CITÁT - Příštích šedesát let bude pro tebe velice zajímavých............ Vůbec nechápu, proč nemohl Karel Roden nadabovat sám sebe. Scénka, kdy zaťuká na dveře kláštera a zeptá se - CITUJI - Je někdo doma ?........... dokáže rozesmát a divák ihned pochopí, že tohle je prostě Rodenův humor. Zapamatujte si větu - ...a porazí armádu nepřátel a nad hlavou mu budou létat jeřáby... - je to klíčová věta příběhu a až uslyšíte její aplikaci rozesmějete se, já tedy řval smíchy. V současnosti, ve které se příběh odehrává se setká celkem povedená dvojice. Jsou sympaťáci a kupodivu i jejich humor je nevtíravý a úsměvný. DIALOG : MNICH (Chou Yun-Fat) - Udržovat tělo čisté, znamená nezabíjet živé bytosti. (Mluví o hod-dogách) KAR (Seann William Scott) - Já nic nezabil, já to chci jen sníst......... A když ve filmu přestanete věřit na zemskou přitažlivost, určitě si tento dobrodružně akční snímek užijete. Finální souboj je skvělej a přiznám se, měl jsem problém komu vlastně fandit. Karel Roden si tu zahrál postavu Strukera. ()

JohnCZ

Totální oddychovka, která si na nic nehraje a místama baví (pošťuchování postav), místama trochu nudí (nic moc akce), ale jako výplach neurazí. Přehrávající Karel Roden jako nácek s mrtě českým přízvukem je správně cringe. ()

svik

Jo docela různorodá hodnocení , ale na tom nesejde není to špatný je tam pár pěkných momentů a pár zajímavých záběrů , ale chybí dost naléhavosti moc všechno trvalo a to na lehký kung-fu film bylo dost slabí viděl bych to tak mezi dvema az trema hvezdickama. ()

Marek1991

Moderne a zároveň aj mierne historicky ladené sci-fi s neobyčajným obsadením a príbehom. Má veľa nezabudnuteľných scén ako šplhanie sa, scény v ďalekej Ázii, či záverečné boje. Karel Roden predviedol jednu zo svojich naozaj podarených rolí. Že niekomu nesadla táto akčná sci-fi môj problém nie je, je to síce šialené, ale má to myšlienku a je to zaujímavé. ()

Torision

Dost trapárna. Seann William Scotta mam hodně rád, ale tahle role mu dost nesedla, když krad v metru peněženky, to bylo jako OK, ale když tam ladil u nějakýho asijskýho filmu to kung-fu, tak to bylo fakt na mě moc, Cow Yun-Fat v tradiční roli Tibetskýho mnicha a mistra všeho, co nejspíš sežral všechnu moudrost světa a tradičně hlásí perly typu "Dobře pohnojená půda dokáže nakrmit miliony." a Roden jako záporák.....no dejme tomu. To především scénárista tohodle filmu je fakt zralej na ránu sekerou do hlavy, protože napsal takovýhle dialogy a zápletku už hraničí s demencí. Moc to ani nezachrání akčí scény, na kterejch se dost podepsal nízkej rozpočet. Ale jako koukat se na to dá. :) ()

corpsy

Na velkorysú hollywoodsku produkciu lacno vyzerajúce s nevýraznou a neoriginálnou réžiou. O hereckých výkonoch ani nehovoriac. 3 stars za Rodena a zopár vtipných scén. ()

DDT

Chow-Yun Fat i S.W. Scott jsou sice sympatičtí, ale zasloužili by si mnohem lepší film. Tenhle není ani vážný, ani komiksový, spíš nechtěně komický. ()

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (více)