Vše nechali za sebou a uprchli, aby nalezli to jediné, po čem celý život skutečně toužili. Zemi dost velkou pro jejich sny... V Irsku roku 1892 se rolník Joseph Donelly (T. Cruise) vydává zabít bohatého statkáře Christieho kvůli bídě, v níž se on i desítky dalších ocitli jeho přičiněním. Právě v Christieho sídle se setkává s jeho vzpurnou dcerou Shannon (N. Kidmanová), otrávenou svazujícími společenskými konvencemi. Tyto rozdílné povahy spojí dohromady stejný sen po nové půdě, která se má rozdávat zájemcům v americké Oklahomě. Společně prchají za oceán, ale brzy po připlutí k americkým břehům se svými plány narazí a jsou nuceni přežívat v nuzných podmínkách bostonské chudinské čtvrti. Odkázáni jeden na druhého překonávají spoustu zkoušek, ale svého snu se nevzdávají… (Česká televize)

ifa

Není to vyloženě film, který strhne, ale je to film s pěknými obrázky a krásnou hudbou. Ta čtvrtá * je hlavně za tu hudbu, skvělý Williams. ()

tomtomtoma

Jeden z těch typických romanticko-patetických velkofilmů, jehož sledování působí spíše újmu, nežli potěšení, či zábavu, o nějaké intelektuální stravě ani nemluvě. Je to rozvleklé, kýčovité, nevěrohodné, zbytečně melancholické se všemi atributy špatně provedené adaptace romantického bezduchého velkopříběhu o chudém mladíkovi, který si se svou vyvolenou splní svůj sen o vlastním domově a půdě v daleké cizí zemi. Navzdory daným společenským rozdílnostem, navzdory nejednoduchému plnění snu, navzdory všem překážkám, navzdory osudu. Dávný rodinný tradiční sen o své vlastní půdě byl pro Iry na konci 19. století splnitelný pouze v daleké Americe, zemi velkých nadějí, i drsné reality. A tak chudý rváč Joseph Donnelly (Tom Cruise) a dcera bohatého velkostatkáře Shannon Christie (Nicole Kidman) bolestivě a strastiplně směřují za svým společným snem a spojeným životem. Z dalších rolí: Shannonin původní snoubenec Stephen Chase (Thomas Gibson), Shannonini rodiče Daniel (Robert Prosky) a Nora Christie (Barbara Babcock), či velké bostonské zvíře Danty Duff (Cyril Cusack). Velkolepé, monumentální, rozpínavé, únavné, nevěrohodné, až slaboduché. ()

carly

mne sa Tom a Nicole ako pár veľmi páčia. a pre Írov som mala vždy slabosť. a ešte zbožňujem romantické filmy. až na tú krv tu nie je nič, čo by sa mi nepáčilo. ()

Juto

Vidno ako naozaj medzi Tomom a Nicole je vášeň. Veľmi ľahko sa mi na tento film pozeral. Výborné hlášky a múdra len tak frkajú a mne sa to páči. 10/10 ()

emo

Krásny epický príbeh dvoch ľudí z rozdielnych vrstiev spoločnosti, ktorý riskovali všetko aby mašli vytúžený domov. Tom a Nicol sú skvelí a tá chémia s proste nedá napodobniť... ()

c.tucker

Ron Howard zde ukázal své kvality, perfektní film s výborným Tomem Cruisem a ještě lepší Nicole Kidman. Je sice pravda, že je trochu rozpačitě kýčovitý, ale to zde není zase tak na škodu. ()

pankreminek

Tejden mi trčelo v hlavě, že 4 jsou za Navždy a daleko málo, tak to čert vem, že to neni nic světobornýho dávám pět. Irské scenérie a Williamsova hudba odvede své, navíc mi Nicole a Tom jako dáma z lepší společnosti s chudým synem farmáře, co spolu utečou do Ameriky přišli strašně sympatický. ()

tom88

Veľmi pekný príbeh, dobre natočený s dobrými hercami. Je trošičku dlhší, ale vďaka dobrému deju nenudí až na niektoré dlhšie scénky, ktorých je tam veľmi málo. Tom a Nicole spolu ladia ako nikde inde. 80% ()

kubin.

Nebýt dvou momentů filmu, které jsem nedokázal překousnout, mohlo to být klidně i za pět hvězd, protože zbytek filmu se mi líbil a byly tam některé opravdu povedené momenty. Ovšem celkový dojem mi zkazil hlavně konec, přesněji znovu oživnutí Toma a také bitka s Italem, kterou prohrál kvůli Nicole. Prostě scénář typu všechno vychází, než to holka posere už mě vážně nudí a je pěkně ohraný. Jinak hudba od Johna Williamse jak je jeho dobrým zvykem vlice chytlavá a dá se říct, že poměrně dobrý film. Škoda, mohlo to být i mnohem lepší. ()

daEmoNickY

Je to proste limonada, ve ktere dva ruzni (chudej a bohata) lidi spolu resi prakticky veci. Do poloviny docela v pohode. Pote uz to je mene expresivni http://encyclopediadramatica.com/Face_palm . ---===Upozorneni===--- Pokud nemate "muzo" http://www.csfd.cz/film/15739-austin-powers-spion-ktery-me-vojel-austin-powers-the-spy-who-shagged-me, tak muzete prestat cist dalsi odstavec. ---===Dam ci nedam filmu pro damy odpad prohnany===--- ---===[-]===--- Nechapu proc ji parkrat neojel a nezotrocil jako kazdej "normalni chlap" http://www.csfd.cz/film/15575-zalesak-trap-the/ [ hrdina je spis spanily princ nez zkuseny vidlak ] ... ... Ve scene "chci bejt tvoje cuba" [ scena, kdy skoro reknou "miluju te", zenska vzechne a kdyz vzdechne aji jeji chlap tak ho zenska prasti ] Nikolka jak cubka vypada (double strike). Pote nasleduje scena s marinadovou krvi a rudymi rty kurvicek (triple strike). ... ... ... V nasledujici scene "laska nebo kariera" [ jak boxuje ] jde film do "riadnych sracek" http://www.youtube.com/watch?v=wvsboPUjrGc ... Pak tam zustava ... Dale pokracuje jednou "chybou v Matrixu" za druhou ( = deja vu ) http://galeon.hispavista.com/cinerama/actu2/matrixdarkcity.htm (Matrix byl sam taky chybou v Matrixu). ---===Motivy===--- Vzkriseni (otce, syna ...). Prijimani (bohata divka zapada do chudych pomeru). Krest (Tomik po hadce hodi Nikolku do vany - "klesne az na dno" - a stane se kurvickou; Monika by mi neodpustila jedine polknuti, kdybych nerekl ze to dno je obrazne. To dno je obrazne!). ... Myti pradla. Souboj. ... K cemu jsou ty motivy dobry? Jo rekni nam to, kdyz tady s nema furt otravujes Pro to, aby divak, co se na film kouka 2 hodiny, mohl rict "reziser je genialni" a zhodnotit tak praci scenaristy, ktery na "jeste ne film" kouka 2 tydny [ odhadem, tipuju ze prvni verze musi byt rychle hotova a pak se moc neupravuje ]. ---===[=]===--- Ten film se maskuje Krestanstvim, ale nakonec se preci jen vyjevi jako Zidovske dilo (velky nos Toma Cruise, Tomova lacnost po penezich http://www.youtube.com/watch?v=tGvHNNOLnCk , jeden z Zidovskych vynalezu = vzkriseni). Je docela prijemne videt jine filmove dilo o Zidech nez neco od Barbry Streisandove http://www.csfd.cz/film/8768-jentl-yentl/ a Holokaust http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Holocaust . Priznat barvu (zlutou http://www.imdb.com/title/tt0104231/business ) by nevadilo, mmch uspech Holokaustu vyronil slzu u nejednoho Nezida http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Acne, ale kdo by v Americe na takovy film pak sel, ze http://answers.yahoo.com/question/index?q20071002025638AA65984 ? ---===Muzika===--- ---===[+]===--- Enya! Skoda ze tam neni radsi nejaky videoklip http://www.youtube.com/results?search_query=enya . ---===Shrnuti===--- Jestli chces napsat limonadu, tak se na to koukni. Je tam nekolik situaci a Deus Exu http://cs.wikipedia.org/wiki/Deus_ex_machina [ milec se rozhoduje mezi milkou a svym snem, byvali milec divky vyzve mladika na souboj na smrt, divka s milcem utikaji, milec pouziva zdedenou Zidovskou superschopnost "vzkriseni" ... ], ktere je dobre promyslet. Napriklad tady, aspon pro me, moc nefunguji, takze je videt ze "nahoda sice devka je, ale ani bohatym [ filmarum ] dat nemusi". Nicmene musis mit na pameti, ze to, ze to nefungovalo, muze byt zpusobene napriklad tim, ze pri sledovani romantickych filmu delam neco jineho v jinych oknech http://www.youtube.com/results?search_query=mother+of+all+demos [ Pouceni? Duveruj ale proveruj http://www.dbskeptic.com/wp-content/uploads/2008/03/the-scientific-method.jpg ]. ... Na filmu je pekne videt prvoplanovost; ktera v pribezich proste je, jenom si to divaci nechteji pripustit. Ne ze by prvoplanovost byla spatna, jenom pocet carek u objektivne negativniho OMG http://encyclopediadramatica.com/OMG "nesmi" prevysit pocet carek u subjektivne pozitivniho WTF http://encyclopediadramatica.com/OMG. Aha http://encyclopediadramatica.com/Facepalm ! () (méně) (více)

otík

Dlouho jsem se tomuto filmu bránil, ale manželka nakonec zavelela a já to musel shlédnout. A nelituji. Je to hezký příběh mladých lidí v těžké době s až téměř pár pohádkovými scénami včetně pohádkového konce. No ale budiž. I život někdy přináší pohádkové zážitky, proč by je tedy neměli zažít i Cruise s Kidman za tónu skvělé Williamsovy hudby? Jen ta minutáž! ()

andrii

Tam vytrvale kráčí ten nejmladší. Z ostrovních míst, která se bortí, přes zákoutí, do těch, kde se rodí, ve slunečním oparu... Vítězoslavně vytryskne fontána fantazie, realita domovů. Přitom nezastaví (se), ruce, srdce. Náplně niter. Majitel věčného jitra kvetoucích zahrad, zelených, vzdušných dvorků. Vlajková duše pozemků, nastavená  "Novému svět(l)u." ()

Vraccas

Dobrá podívaná, která Vám umožní podívat se na 19. století v době osidlování Severní Ameriky(Oklahomy). Zbytečně dlouhé akorát. Jedna z Cruisových dobrých rolí. U mě také ubral "nadpřirozený prvek" zmrtvýchvstání. ()

danoo

Po Da Vinciho kóde je to môj najneobľúnenejší film môjho neobľúbeného režiséra Rona Howarda. Ide o gýčovú romancu s dokonale juvenilným Tomom a dekoratívnou figúrkou Nicol, toho času ešte pani Cruisovov. N. Kidmanovej rozvod po všetkých stránkach jednoznačne prospel. ()

Mishqo

honba za americkým snom...no hej film je trošku patetický a občas otravný ale ponúka aj dobré momenty...hlavne ústredné duo funguje tak jak má a fantastická hudba 75-80% ()

JohnSmith

Nebylo to tak špatný jak jsem čekal. Mělo to spád, nechyběl humor a mezi Cruisem a Kidman to pěkně jiskřilo. A té romantiky tam taky nebylo tolik. ()

EvaM

Romanticko dobrodružný film, který poutavě popisuje život a útrapy irských přistěhovalců a jejich boj o americkou půdu. Skvělý výkon obou hlavních představitelů, zákulisí boxerských zápasů, prostředí nevěstinců a nakonec závod o půdu dodává filmu diváckou atraktivitu. ()