Grinch

• Portugalsko Grinch (více)

Raději se mějte na pozoru! Je zelený... Je lakomý... A nenávidí Vánoce! Grinch je věčně špatně naladěný zelený chlupáč, který žije v jeskyni na vrcholu hory s výhledem na vesnici Kdovice. A zrovna v době, kdy se Kdovíci z Kdovic horečně připravují na oslavy nadcházejících svátků, Grinch přichází se závažným rozhodnutím. Skončí Vánoce jednou provždy a ukradne vesničanům všechny jejich dárky i ozdoby. Nakonec ale i on pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a nových hračkách. Role Grinche se v půvabné komedii, která vznikla na motivy osobité a oblíbené knihy Theodora Seusse Geisela, ujal geniální komik Jim Carrey. (Bontonfilm)

Marrty3

No jako je to kravina. Koukatelná, ale pořád kravina. Amíci jsou vážně hrozně omezení pokud je tohle jejich vánoční klasika. Opět film, který stojí pouze na Jimovi. Škoda jen, že veškeré ty masky (ať jsou sebelepší) zakrývají ten komický Carreyovský ksicht. Jelikož ten je opravdové kouzlo. Tady si musíme vystačit hlavně s jeho pohyby bez "facegrimas". Nicméně i to dokáže pobavit. Ale co mě rozhodně nebavilo byl český dabing, který je otřesný a vypravěčský hlas Z. Svěráka mi těžce lezl krkem. Slabší 3*** . Nejhorší Jimův film, ale hodně dělá téma a děj. Jemu se nedá nic vytknout, mě prostě baví, aťje kdekoliv !!! Jim Carrey Rulez ! ()

Lefty86

Jim Carrey je neuvěřitelný , přehlídka jeho kreací a gagů v zeleném převleku. Grinch je výborný vánoční snímek, americký klasický snímek s jejich klasickou postavičkou. ()

evil_ryu

Hovadina to vlastne je a veľká, ale určité vianočné čaro to má, dokonca aj zopár dobrých hlášok. Vekovú hranicu odporúčam tak 8-12 rokov. Tých by to mohlo zaujať, no pre nás ostatných to zostane asi vždy vianočnou zlátaninou. ()

Angie91

Nic jsem od toho nečekala a možná to bylo dobře... film mě proto uspokojil a nebyla jsem nák naštvaná. Jim Carrey odvedl dobrou práci... nebylo to sice Oscarové dílo, ale nenašla jsem ani žádné podstatné chyby... proto je to silnéjší průměr. ()

Yardie

Lepších 50%. Na můj vkus strašně moc přeplácané, barevné a uhulákané. Na druhou stranu se tam najde pár dobrých hlášek a situací. Jim Carrey byl vynikající. Ty role v zelených maskách mu fakt sedí. :-) Takže solidní zábava, ale ta přeplácanost mi tam dost vadí. Howgh! ()

Pompaj

Ujeté kostýmy, ujeté dialogy, ujeté všechno, my češi to asi špatně chápeme. Ale za oceánem je to normálka. Zabaví to, ale na podruhé už ani nepobaví. 50% ()

Ollie235

Milá vánoční pohádka s ne tak milou zelenou potvorou. Velmi pěkný příběh byl precisně zpracován a do titulní role dobře dosazen Jim Carrey, který film posunul o level výš. Nedivím se, že se taková pohádka Američanům líbí, mě se vlastně docela líbí taky, ale o Vánocích si raději pustím jiné věci :) ()

Gumrice

To je ono.. Vánoční klasika, film pro mě stvořený, správně ujetý, prostě Grinch. Přesně tyhle bejkárny můžu vidět několikrát ročně. Díky Bože za ty dary (ha ha ha). ()

kritiklon

Jasně, tenhle příběh je americká, kýčovitá, vánoční fraška ale Jim Carrey mě prostě bere i když by ho zde málokdo poznal, po shlédnutí filmu si řeknete že ty grimasy a obličeje to prostě musí být on! Jedna z mála zahraničních pohádek kterou si jednou v roce na vánoce ve spleti české klasiky rád pustím. Navíc příběh i právě díky Carreymu srší vtipem. Je to takový typický rodinný film a jelikož nejdou 3 a půl hvězdy, tak díky celkovému dojmu dám 4! ()

Phillo

Kde bolo, tam bolo žila jedna zelená potvora s tvárou Jima Carreyho a hovorila si, že Vianoce sú nanič. To by však nesmel žiť v Amerike, kde má (vraj) všetko zmysel. Americká klasika, ktorá narazila na (odôvodnené) nepochopenie v končinách európskych. V celku dobre fungujúci príbeh s pár dobrými vtipmi, ktorý padá na hubu svojou lokálnosťou a z toho vyplývajúcou sladkosťou. Pozerať sa to dá a niečo si aj zapamätáte, ale pre tých čo v čase Vianoc uprednostnia Pyšnú Princeznú to môže byť riadny odpad. 60% ()

Emzet

Pohádkové pozadí je tak nějak divné, příběh taky... Celkem mi sedl Carrey coby misantropický skřet plný záště k Vánocům ("chci poníka, abych se na něm párkrát projel a pak ho prodal na salám!") a docela jsem se bavil, ale žádná sláva se taky nekonala. ()

B.Bonnie

Souhlasím s těmi lepšími komentáři. Jim Carrey je skvělý, je to úžasná pohádka s dobrými vtipy, asi spíš pro starší.. Na Vánoce mi ale v programu chybět nesmí! ()

Mortemiss

Miluji Vánoce, a proto zbožňuji vánoční pohádky, klidě z USA, i když některým našim nesahají ani po kotníky.Jim Carrey jako hlavní hrdina této komedie převlečený za chlupatou příšeru jménem Grinch (podle mě ho maskovat nemuseli, pokaždé vypadá děsivě). Skřítek který nenávidí Vánoce včetně dárků a kvůli čemu? Protože se mu v dětstvívysmíval jeden šmejd (budoucí starosta) za jeho vzhled. Jinak dialogy se psem a roztomilý ksychtík malé holčičky úžasný ;) ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (více)