Vražda mladého gangstera Po Singa odstartuje krvavou lavinu s nečekanými následky. Zatímco Ch'u Sing, vůdce čínské mafie v Oaklandu, pověří zástupce Kaie objasněním synovy smrti, vůdce konkurenčního černošského gangu Isaak O' Day zadá stejný úkol svému zástupci Macovi. A totéž je odhodlán odhalit také Poův bratr, bývalý policista Han Sing, který uprchne z hongkongského vězení. Isaak se sice zaručí Ch'uovi, že jeho lidé nemají se smrtí jeho syna nic společného, a dohodnou se na pokračování obchodních vztahů, přesto však pošle Maca, aby chránil jeho dceru Trish. Dívka pracuje v butiku Hadí oheň, a právě sem zavedou stopy Hana. Zatímco Isaak jedná s investorem Vincentem Rothem o prodeji pozemků na pobřeží, v jeho rajónu exploduje holičství i s majitelem a jedním zákazníkem. Ukáže se, že nechtěl prodat svůj pozemek. Vzápětí je zavražděn Isaakův syn Colin i s milenkou. Válka mezi gangy je na spadnutí. (TV Nova)

muti

skvely film ktory si vzdy rad pozriem ked ho davaju v TV. Jet je tu skvely, jeho nevinny chlapcensky vzhlad zaujme dokonca aj dceru bossa z nepriatelskeho gangu... ()

johnsnow

Nuž Jet li je super ale tu je prúser v tom, že väčšina akčných scén má matrixovské CGI doplnky ktoré sú zbytočné, to za prvé, a za druhé to má po kokot spomaľovačky, čo nie je nutne na škodu ale zatiaľ čo taký Snyder alebo Waughn s nimi pracovať vedia tak Bartkowiak ich sem trepe tak veľa až je z nich rušivý element. ale okrem toho sa to dá zniesť a Aaliyah je kočena, škoda jej :(. Za silné 3* to ale bude. ()

AndrewNewman

Prekotený dej vs príjemná atmosféra, dobré akčné (bojové) sekvencie a krásna Aaliyah, do ktorej som sa ako decko zamiloval. Celkovo som mal Jeta Liho rád hlavne kvôli Rómeovi, samozrejme neskôr sa Odtrhol z reťaze alebo sám seba pokladal za Obávaného bojovníka, nehovoriac o jeho výbornom debute v poslednej Smrti nosiacej zbrani Mela Gibsona a Dannyho Glovera. Futbalovú scénku poznám naspamäť a takisto maximálne prehnaný finálový súboj. Teraz už ale na toto béčko pozerám s poriadnou dávkou nostalgie a tá vo mne bude rezonovať asi po zbytok môjho života. V priemere si to raz za 5 rokov pozriem a vždy je to fajn :) ()

Riker

Ale jo, hodně dobrý akčňák, akorát jsem podle hereckého obsazení čekal, že DMX dostane více prostoru nakopat padouchům zadky jako v "Od kolébky do hrobu". Jeho role rozhodně není na 4. místo v titulcích, ale spíš na "A další" :-) ()

HKstars

Když se má ve městě stavět nový stadion, na kterém by si to rozdávali nejlepší američtí fotbalisté, jediné, co stojí bezcharakterním manažerům NFL v cestě, jsou majitelé pozemků. A dva konkurenční gangy: asiati a černoši. Netrvá samozřejmě dlouho a skrytá válka přináší první oběť. Tou je ovšem Po, syn vůdce asijského gangu. Ten, kdo ho zabil, ani neví, co udělal, protože jeho bratr Han (Jet Li) neváhá utéct z HK (HK - HongKong) vězení (kde byl samozřejmě neprávem), aby si s nim vyřídil účty. A mimo to se neplánovaně zamiluje do dcery vůdce nepřátelského gangu Trish (Aaliyah) (jejíž bratr je později též zlikvidován). Nakonec ale samozřejmě vraha najde. U většiny HK filmů se ani nevyplatí žehrat na slabý příběh (ani když využívá klasiků UK literatury :-). Romeo musí zemřít tuhle linii čestně drží (dokonce akceptuje i některá HK pravidla, např. že zloduch není jistý až do poslední třetiny filmu). Podobně jako u (HK) filmů Jackieho Chana je příběh jen vatou, která slouží jako výplň, když se zrovna nekope nebo nestřílí. Tuhle vatu naštěstí zachraňují slušné herecké výkony Delroye Linda a Aaliyah (na to, že je to debut zpěvačky, je to obdivuhodné). Jet Li sice moc nemluví, ale o to víc kope. A právě akční scény jsou těžištěm celého filmu. Samotných bitek sice dohromady moc není, ale svůj účel plní. Hned při té první si všimneme, že tvůrci se evidentně přiučili u Matrixe (Joel Silver v pozici producenta se holt nezapře), ale krom zpomalených záběrů a obvyklých Jet Liho kejklí se dočkáme i "poučných záběrů" (jsou asi čtyři). Kamera při nich vytvoří jakýsi rentgenový obraz a ukáže nám, která kost pod rychlými údery Jeta právě praská. Vcelku originální nápad. Tady ovšem měla práce počítačových animátorů skončit. Bohužel, nestalo se tak. To co některé (jsou dvě) bojové scény naprosto kazí (kromě občas neskutečně vlezlého hip hopu, který je na mnoha místech použit jako dekorativní kýč, aby divákovi namlátil do hlavy, že teď jsou právě na scéně hoši z Harlemu) jsou počítačové triky. Zní to neuvěřitelně, že se Jet Li nechal uvrtat do takové věci, ale je to tak. Ve dvou scénách (popravdě ve třech, ale v té třetí to není Jet Li, ale Russell Wong a navíc byste tu úpravu ani nepoznali) je, už tak dokonalým pohybům, trošku pomoci přidáno. Popravdě řečeno, trošku je špatné slovo. Nejen, že oba pohyby (jeden trik Jeta přetočí ve vzduchu a vrhne ho zpět, bez jakéhokoliv odrazu od čehokoliv. Druhý ho zase strhne ve výskoku dolů) působí naprosto směšně a nereálně, ale navíc kazí celou scénu (dvojnásob pak závěrečné finále). Za jediné vydařené bojové scény tak lze považovat pouze utěk z vězení a fotbalový zápas v HK stylu (ten opravdu stojí za to). Je pravda, že i kdyby se scény vyvedly, ani zdaleka by nedosahovaly preciznosti původních Jet Liho filmů, ale míchat Jet Liho, počítačové triky a hip-hop do sebe, to už je trochu moc. I přes to všechno je tenhle netradiční žlutočerný akčňák solidním kouskem (také díky dobře odvedené režii debutanta Andrzeje Bartkowiaka). Ti z vás, kdo Jet Liho neznají, budou u vytržení, co všechno tenhle asiat dokáže (a věřte, že toho dokáže MNOHEM víc) a ostatní můžou tuhle kung-fu kriminálku brát jako Jetovu rozcvičku před nějakým opravdu velkým hollywoodským filmem. 70% () (méně) (více)

Tempest

Lehce nadprůměrný akční film o souboji 2 mafiánských gangů či spíše rodin. Jet Li zde předvádí svůj standart, docela dobrá je Aaliyah v roli dcery jednoho z vůdců rodin. Škoda, že zemřela tak mladá, talent určitě měla. Příběh moc zvláštní není, hlavně vůdce rodiny O´Dayových vypadá někdy jako pěkný trouba. Akční scény jsou ucházející, ale jinak je to snadno zapomenutelný film. ()

Grimaldi

Jet Li má poprvé hlavní roli v Hollywoodu a je to téměř naprostá katastrofa. Největší chybou filmu je, že to není film primárně o postavě, kterou Jet hraje, ale o „válce“ gangů převážně z pohledu toho černošského. Nic proti tomu, ale tady to slouží jen jako možnost obsadit do filmu několik rapperů tehdejší doby a vycházející hvězdičku Aaliyah. A kde je akce, kde je ten Jet Li? Bohužel není pro děj moc významný a akční finále, které mu bylo dopřáno, je totálně zprzněno zvláště jedním digitálním trikem, který fanoušky akce určitě znechutí. Jet měl jediné štěstí, že si spolu s Corey Yuenem který se na tomto snímku taky podílel, mohly spravit pověst pod křídly Luca Bessona s filmem Polibkem draka. Díky za něj a do dějin zapomnění s tímto. ()

mansonn

Dobry film,zaujimava zapletka,akcne sceny tiez velmi dobre a ktomu velmi pekna baba no co dodat.Film sa mi velmi pacil odporucam dalej ()

e-arthworm

Jeden z filmů, u kterých jen útrpně čekáte, až bude konec. Nudné, nezáživné, o ničem. Vůbec jsem nepochopil, o co vlastně komu šlo, jaký efekt mělo zabití synů obou gangsterů, jak byly jednotlivé strany zainteresovány ve věci výkupu pozemků apod. Jet Li kromě povedených (byť několikrát zbytečně upravených) bitek konečně rozpohyboval i lícní svaly, což je např. oproti "Legendě o Červeném draku" znatelný pokrok. Nejlepší scénou filmu je bezkonkurenčně bitka s hasičskou hadicí. "Uděláme dohodu. Ty mě pustíš - a já tě nechám žít." ()

bystroocko

Hvězdičky za Jeta Li a za fešnou Aaliyah, která mě svým "výkonem" překvapila. Chtělo to ale víc akce - potenciál Jeta Li (navíc s tím, jak ho ještě poupravovali) mi tu přišel zbytečně nevyužitý - nechci Jeta odsoudit jen k mlácení kolem, ale v tomhle filmu ho (Jeta) prostě bylo málo. ()

Tomulka

zajimavý název, hlavní role Jet Li říkám si to by mohl být dobrej film, ale něják jsem se spletl. V celém filmu dostal jet Li (co se týče svého bojového umu) jen velmi málo prostoru a k tomu jěště až příliž okatě s digitálnímy efekty. Proč, Vždyť na Jet Li v jeho bojích je nádherný pohled aji bez digi (zbytečně upravováno) Celý film je ukecaný a moc ukecaný a dialogy jsou dosti nudné a nezáživné. Děj stagnuje furt ni, furt nic mezi tím nějáké to hihihi a pak njednou boj, boj a konec. Za prvé člověk si hned někde v necelé půlce dá dvě a dvě dohromady a je mu tak na 80% procent jasné kdo je za tím vším a pak už jenom čeká na ty skvělé bojové scény, které jsou jen pár minut :( Velké zklamání) Nemohu nikomu doporučit . Jedna hvězda pro Jet Li udělal chybu jen v tom, že na tento film kejvnul. ()

Mr.Hackels

Můj oblíbený film. Můžu na to koukat pořád dokola. Všechno si to sedlo a Jet Li spolu s Aaliyah jsou perfektní. Velká škoda mladé herečky, která tak brzy přišla o život. ()

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera