sulimo

Jsou filmy, které ve mě zanechaly stopu tak velikou, asi jako je v zemi kráter po atomovce, tohle je právě takový film. Film "co by bylo kdyby", který asi nenadchne pro svoji formu, ale obsahově vám vyrazí dech tak, že forma je podřadná, asi se takhle film hodnotit nemá, ale jsou zkrátka snímky, kdy hraní si na odborníky nemá smysl, tohle je ten případ, kdy na formu kašlu, ono je totiž dost možný, že ona lacinost vlastně je ku prospěchu věci, nějak je to díky tomu víc uvěřitelnější, víc z pohledu zúčastněného, prostě a jednoduše správně drsný, naturalistický, bez příkras a patosu, svět po válce, ve které nikdo nemohl vyhrát, a proto měla zůstat navždy studená a také naštěstí pro nás zůstala. Nedokážu si představit jiný vývoj, respektive uvěřitelnější vývoj, než je tenhle. Ukázkový příběh několika lidí, rodin, založený jen na faktech vyplývajících z důsledků dopadu jaderných hlavic tak, že není úniku. Ukázkový obraz společnosti a její závislosti na ostatních, na oněch "threads", díky kterým fungujeme. Já si naivně říkala, že před x lety, když jsem četla Merla a jeho Malevil, nemůže nic překonat tu atmosféru a situaci v její možné reálnosti, no očividně může, daleko víc, výrazněji a ještě uvěřitelněji. Uf. ()

PavelVanekArt

Na tu dobu asi celkem přísná vizualizace toho, kdyby spadly bomby na matičku Anglii. Že by byli v piči je bez debat. Televizní pojetí tomu sedělo, dostal jsem zhruba co jsem očekával, ale mohlo to být tvrdší, mnohem. Ale chápu dobovost, jen to nebylo asi přímo pro mě, stejně tak jak Jdi a dívej se, už to zkrátka v dnešní době neocením. 3* a.k.a 60% ()

Biggy

Po dlouhé době co mi byl film doporučován jsem se k němu konečně dostal. Zhruba z jedný třetiny mě dostal, především přímo situace po spadu, hladomor, umírání a utrpení lidí. To vše pojaté polodokumentárním stylem spolu s informacemi, z kterých jsem se ale bohužel nedozvěděl nic moc novýho a nečekanýho. A opravdu první "teoretická" půlhodina plná řečí, demonstrací a všeho kolem byla nudná, zbytek jsem strávil se zaujetím až do konce. Do konce, který si budu pamatovat ještě dlouho, kdy 13ti letá nevzdělaná matka porodí dítě a s hrůzostrašným pohledem a křikem se na něj podívá, ač nejde nic slyšet. Celkově tedy hodnotím 4/5 a doporučuji se na něj aspoň jednou podívat. ()

campix

Na Vláknech je nejhorší to, že tahle černá vize budoucího světového konfliktu klidně může proběhnout a mít podobné následky. Samozřejmě je to pouze televizní film a tak nemůže být tak velkolepý jak by zasloužil, ale i na TV film má velkou kvalitu. Zajímavé je propojení dějové linie a takového dokumentárního zpracování. Velmi depresivní film, ale bohužel ne tolik jak bych očekával, ale za to může především přes 25 let staré televizní zpracování. ()

WolfR

Úžasný a velkolepý...ale přitom komorní film, dající se označit svým způsobem za vrchol postapokalyptického žánru. Avšak možná by tomu mnohem více slušela normální vyprávěcí než taková skoro dokumentární forma. I tak je toho ale hodně silný film, který se s tím nemazlí. Tomu říkám reálná 3. Světová válka. Nedivím se, že ho v Británii zákázali. Silné 4 hvězdy. ()

okkac

Slušná depka. Tohle by stále měli pouštět ve školách, ať si každý uvědomí jaké svinstvo nukleární válka je. Dnes už je hrozba sice o dost menší, ale stále tu jsou některé státy, které si nedají říct. Jinak přežívání po katastrofě je snad ještě horší, než ona katastrofa a šťastní ti, kteří zemřeli hned. ()

Qualdezar

Britský film ukazující alternativní historii, kdyby studena válka vyústila v nukleární konflikt. Na to jak je ten film starý, působí velmi sugestivně. Těžko se to popisuje, je to fakt celkem drsné. Osobně sice nejsem velký fanda katastrofických filmů a už vůbec ne realismu, ale tentokrát mě ta kombinace celkem chytla. Jistá komornost, absence triků a televizní „look“ mě dal pocítit opravdovou nukleární apokalypsu. Všechno vypadalo opravdu reálně a pravděpodobně. Rozhodně donutí k zamyšlení. Trochu mi to svou komorností připomíná dopisy mrtvého muže a přístupem (nikoliv obsahem) i trochu potomky lidí. (slušných 5/5) ()

eye candy

Jistě, nejde o žádnou hollywoodskou š'távu a ve srovnání s Vlákny působí Emmerichovi katastrofické vize jako špatný vtip. Ano, určitě tvůrci zasluhují kredit za to, že se jim podařilo z minima vykřesat tak věrohodný obraz naší zkázy. Přesto je pár důvodů, proč Vláknům dávám jen 3*. Za prvé mně vůbec nesedla forma, osobně by mi mnohem více vyhovoval fiktivní dokument bez jakýchkoliv hlavních postav (když už tam byly, tak mohly být alespoň trochu sympatické). Navíc jsem se při sledování docela nudil (tak a je to venku). Škoda, jako výchovné promítání dětem ve školách ok, ale jako opravdu děsivý hk apokalyptický snímek ..e e ()

Copacabana

Bloody hell! - tak toto bolo niečo. Jeden nekompromisný úder a šok za druhým boli prítomné na každom kroku. Lomcovali mnou pocity bezmocnosti, baeznádeje, hrôzy, zdesenia, ľútosti a hnevu. Všetky na volume max, plus nesmierne množstvo scén, ktoré sa mi budú asi ešte dlho ako výstražný prst premietať pred očami. Tomuto ja hovorím, že kliniec bol udetý presne po hlavičke. ()

SniperG1

Děsivé,depresivní a mrazivé ( až mi opravdu běhal mráz po zádech ). Já osobně bych tohle teda zažít nechtěl a přitom stačí zmáčknout jen červené tlačítko a je z toho hned realita...100% ()

maxxxim

Scény surové do morku kosti, pochmúrne prostredie, hmatateľná atmosféra a realistické detaily tvoria dohromady bezkonkurenčný katastrofický film tohto druhu. ()

FritoleXx

Threads ukazuje, jak by asi mohla vypadat Británie po nukleární válce, a to hodně drsným způsobem. Nic pro slabší povahy, takže se připravte na nechutnosti všeho druhu. Je to natočeno částečně dokumentárním stylem, tudíž divák se něco málo i přiučí, ale příběhová část tak nějak pokulhává. Tím, že hlavní postavy jsou před kamerou poněkud nepravidelně a moc prostoru, zejména v druhé polovině, nedostávají, jsem si k nim nemohl vytvořit žádný vztah a jejich, respektive její, příběh na mě moc nezapůsobil. A mám také výtku k samotnému vyobrazení následků katastrofy, které mi nepříjdeou moc pravděpodobné ani na rok natočení nebo je to tím, že nebyly poskytnuty přesnější informace o stavu zbytku světa. Každopádně to jsou věci, na které se divák prostě ptá... ()

filmmovier

Znepokojivé, mrazivé, depresivní, realistické, reálné. Poměrně brutální pohled na svět (respektive) Anglii po apokalypse. Po všech stranách silné, přesvědčivé a zajímavé. Ale ještě pořád ne dost na to, abych tomu dal plný počet, což stojí za zamyšlení, protože chyba rozhodně není ve mně. Tak jako tak jedna z nejlepších a nejzajímavějších britských věcí, co není detektivka nebo sitcom. 85%. ()

Jizni Tlapa

Skvěle "realisticky" zpracované! Po anglicku ponuré, jdoucí až za hranici skutečnosti, perfektně hudebně podbarvené a naprosto herecky (amatérsky výborné) zajímavě podchycené! Nevšední filmový zážitek, přinášející až "sebedestruktivní" pocity strachu!!! ()

Raven0

Deprese na n-tou. Tento polo-dokument mne jen utvrzuje v tom, že ať chceme co chceme, jsme jen pěšáci, loutky, které jsou dány na pospas rozmarům vládnoucích velmocí. Můžeme válku odsuzovat, zatracovat, nebo být pro, ale stejně, když se to nebude kápům hodit do krámu, nic nezmůžeme. Celou ponurou atmosféru podtrhuje ono dokumentaristické zvárnění s množstvím statistik. Teď jenom doufat, že se nic takového konat nebude... ()

Mairo15

Tak tohle dokáže zvednout náladu. Po 25ti letech tenhle kousek rozhodně neztrácí na aktuálnosti. Povinnost vidět... UPDATE 2015: Stále kurva aktuální... ()

Javad

Už viem prečo to bolo zakázané premietať, aj na dnešnú dobu plnú hororov a filmov ktoré nás majú šokovať je THREADS sakra silná káva. Pocity pri sledovaní sú silné, nie, sú hrozné, bolo mi fyzicky a psychicky zle a to sem nepíšem preto aby bol tento komentár zaujímaví alebo čo. Toto by mal vidieť každý človek na zemi, aby si uvedomil čo sa môže (no nemusí) stať ak budú mať krajiny (veľké či malé) toľko jadrových zbraní. Film ktorý nieje filmom, ja ho chápem ako posolstvo, a že je to hodne nepekné posolstvo to sa sami presvedčíte ak naberiete toľko odvahy a pozriete si to. ()