Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland Bad Taste

V novozélandském městečku Kaihoro přistáli mimozemšťané. Ministr obrany tedy na místo poslal speciální jednotku Astro-Invasion Defence Squad (A.I.D.S.), která má za úkol místo zajistit a všechny ufony pořádně zlikvidovat. I přes takto jednoduchou zápletku oběhli Vesmírní kanibalové celý svět a odstartovali kariéru dnes již světoznámého Petera Jacksona. Ten natáčel Vesmírné kanibaly s přáteli v amatérských podmínkách dlouhé čtyři roky. Dřevěné makety samopalů, podomácku vyrobené masky mimozemšťanů, spousta umělé krve a především invence a odhodlání. Až téměř na konci natáčení si Jacksonovy píle všimla novozélandská filmová komise, a uchvácena tím, co do té doby sám vytvořil, mu poskytla finance na dokončení projektu. (Holly_Wood)

Jinny

Neodvažuju se hodnotit (i když čistě objektivně a z recenzentského hlediska by se hodnocení pohybovalo mezi *** a **** za ultračerný humor, ale Bad Taste je film, který se obvyklému bodování vymyká). Buď je to pro vás nechutná zhovadilost, nebo skvělá komedie. Já volím spíš to druhé. P.S. Derek je bůh. ()

Othello

To nemyslíte vážne. Každý druhý, kdo má kameru něco podobnýho s kámošema natočil a věřím, že to bylo vtipnější. Peter Jackson v roli Dereka na zabití. Až na pár dobrých vtipů (například racci) celkem nudné a zaujme jen na debut občas dost slušnou kamerou. ()

Pítrs85

Když Doctor Who potkal Evil Dead... Film tak špatný, až je vlastně neskutečně... neskutečný :-) Peter Jackson je, spolu s kolegou Samem Raimim, král těch nejujetějších hororů, u kterých se budete buď bavit anebo... zvracet :-) Protože i jeho ultralevný Bad Taste, to je prostě ta přesná dávka humoru, morbidity, stupidity, absurdity (auto s Beatles? WTF! :-) a hlavně zábavy. Pítře, kašli už na všechny Pány prstenů nebo King Kongy a pusť se do nějakého dalšího novýho hororu, Raimimu to se Stáhni mě do pekla po letech taky vyšlo... ()

HellFire

Je sice obdivuhodné, v jakých podmínkách Jackson točil, ale při vší dobrotě v tom vidím jen nepovedený studentský film. Možná po druhém zhlédnutí změním názor. Rozpočet: 25 000 USD. Box office: 150 000 USD. ()

SOLOM.

Příjemná prasečinka se vším všudy. Je libo posekat hlavy, zastřílet si samopalem, nebo proříznout vzduch motorovkou? Vesmírní kanibalové jsou raritka ve svém žánru. Ze začátku jsem sice nevěřícně čuměl co jsem si to pustil, ale postupem času jsem naprosto propadl jejich kouzlu a neskutečně se bavil. ()

eraserhead666 odpad!

Já tušil, že mě tenhle pro mnohé kult zklame. A zklamal. Na celé čáře. Snad kdybych to viděl před 20-25 lety hodnotil bych lépe, ale tohle bylo prostě utrpení. ()

Ilicka

I am born again! Peter Jackson už ve své rané tvorbě prorážel s nadšeneckou filmařinou. Jak známe z matematiky, při vynásobení mínusu mínusem vznikne plus. A tak, při kumulaci špatného herectví, špatných triků, poloamatérské kamery a odporné hudby, vznikla roztomilá přehlídka komické nechutnosti. ()

MeanWhile

Člověk si od Bad Taste bude myslet jednu z těchto dvou věcí, buď že je to neskutečná zbytečná kravina, která se nemusela ani točit, nebo že je tento film velmi zábavný, plný ohromných nechutností, ze kterých se i někomu neudělá příliš dobře. Já sám si osobně myslim, že je to přesně ten druhý typ. Bas Taste je naplněný skvělými vtipnými scénkami, které začínají hlavně na začátku a vinou se dále celým filmem. Po té nechutné stránce, to si myslim že Jackson možná něco už přehání, hh, ale co nadělám. No, lepší průměr by se dalo říci. ()

Morholt

Další z šíleností mistra Jacksona, ačkoliv vzhledem k tomu, že jsem měl před Bad Taste zkušenost s Braindead, tolik mě to co do úchylnosti nepřekvapilo. Každopádně ten nedostatek financí tomu dodal to správný kouzlo a závěrečná scéna "Znovu jsem se narodil" mě vystřelila z tenisek. :D 100% ()

TheJokerCZ

Tak tohle ne-e. Po první projekci jsem to po cca 20 minutách vypnul, s tím, že tomu dám ještě šanci. No a já idiot tomu dal druhou šanci a přišlo stejné zklamání. Sice se tam pořád něco děje, ale já se u toho mohl unudit k smrti. Derek nejsem, takže s chutí od tohoto filmu uteču. 4/10 ()

Pepy

Čím nižší rozpočet, tím větší klišé, bohužel je to tak, ale ne tehdy pokud si to do parády vezme Peter Jackson a jeho partička, která vraždí borce z vesmíru... Omlouvám se, Peter vlastně ne. Peníze se ve filmu hodně odrazily, toho si můžeme všimnout na prvý pohled, ale to jak je to vytvořené, nahrané a podané z toho dělá úplně něco jiného a na konci filmu si už i ty litry kečupu oblíbíte. ()

5150

Zdaleka ne tak zábavné a krvavé jako pozdější BRAINDEAD - ŽIVÍ MRTVÍ... Nicméně za tu velkou originalitu - nápaditost a fajn atmosféru nepůjdu pod 4*... ()

bouncer

Co dodat? Debut za vlastní peníze a ještě takhle skvělý? Peter Jackson umí vytáhnout s minimálními prostředky ze všeho maximum a to velice obdivuji...je to báječný film a to nemluvím o jeho další tvorbě :-) ()

Terva

CITÁT - Alespoň zachráníme svět........ Ty jeden podělanej ufone, nadešel tvůj čas !!! Tohle není Star trek, ale kdo se chce pobavit, ať se podívá. Krvavá komedie, povedená dramatická stránka, pěkný hudební doprovod ( Michelle Scullion) a dobré masky. Smál jsem se při scéně, kdy dělají z mimozemšťana polívku. CITÁT - Zamlouvám si hlavu, vysaju mu mozek......... Některé scény jsou nechutné. DIALOG : BARRY (Pete O´Herne) - Nezapomeň Ozzy, násilí je povoleno jen když je ohrožena planeta Země. OZZY (Terry Potter) - A co Měsíc ? FRANK (Mike Minett) - Jo, ten taky.......... Další nechutná scéna je příprava zelené kašičky mimozemšťana Roberta. Finální přestřelka si vyžádá mnoho obětí. V akci bude i motorová pila. CITÁT - Teď jsem to vytřel.......... Dereka alias Roberta si zahrál osobně Peter Jackson. ()

MrCreosote

Herecké výkony dementní, scénář slaboduchý, kamera podprůměrná, triky směšné - právě díky tomu je tenhle film naprosto boží! "Ty ufouni nejspíš pocházej z planety Charlie Mansona." ()

joehot

Má to vtip, tah a spoustu skvělých nápadů, ale ten amatérismus kam se podíváš, ten se mi prostě kousal těžko. ()