Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland Bad Taste

V novozélandském městečku Kaihoro přistáli mimozemšťané. Ministr obrany tedy na místo poslal speciální jednotku Astro-Invasion Defence Squad (A.I.D.S.), která má za úkol místo zajistit a všechny ufony pořádně zlikvidovat. I přes takto jednoduchou zápletku oběhli Vesmírní kanibalové celý svět a odstartovali kariéru dnes již světoznámého Petera Jacksona. Ten natáčel Vesmírné kanibaly s přáteli v amatérských podmínkách dlouhé čtyři roky. Dřevěné makety samopalů, podomácku vyrobené masky mimozemšťanů, spousta umělé krve a především invence a odhodlání. Až téměř na konci natáčení si Jacksonovy píle všimla novozélandská filmová komise, a uchvácena tím, co do té doby sám vytvořil, mu poskytla finance na dokončení projektu. (Holly_Wood)

sochoking

Takže , ja to vidím takto : chlapi šli na pár pív , dostali nápad , vzali kameru a nabehli sa zabávať s pištolkami do lesa . V prestávke dostali nápad zahuliť , a tak zahulili a dostali iný nápad , preložiť to nejakými lajnami . No a potom poobvolávali pár kámošov a rozhodli sa , že sa pustia i do väčšej akcie , pretože jeden z kámošov mal voľný barák . Naa aby to nebolo šecko , tak niekto dostal nápad zahuliť crack a to už odpálili i svoju káru !! No a úplne na koniec šprngli LSD a odleteli do vesmíru ! No nie zle ... ()

InJo

Totální humus od totálního nářezáka Petera Jacksona. Ovšem humus vrchovatě zábavný, řádně černohumorný, neřkoli geniální... Jako "plnohodnotný" film za 4*, jako "home video" party nadšeneckých amatérských filmařů minimálně za 8*... ;-) ()

Webb odpad!

Novozélandská filmová komise si všimla Jacksonovy píle a poskytla mu finance na dokončení projektu? To zní jako vtip a nejhorší na tom je skutečnost, že je to pravda. Každá jednotlivá část mi přijde špatná a není to amatérským zpracováním. Osmdesáti procentní hodnocení je lepší komedie než snímek samotný. Neuvěřitelné. ()

Jordan

opravujem svoje pôvodné hodnotenie a s hanbou sa ospravedlňujem všetkým, ktorí ho čítali a ktorí si ho prípadne pamätajú - bol som mladý, nerozumný . . . teraz už mnohé veci chápem a na mozgový puding, puding žalúdočných štiav, v rúre pečených mimozemšťanov a krvavé besnenie partičky novozélandských dospelých detí na čele s pánom P.J. nedám dopustiť (aj keď Braindead mám radšej); ()

LION-MR.T

Jacksona moc nemusím,ale tehdy,kdy ještě točil z lásky a měl nápady tak tohle se mi moc líbilo. Jedna originalita za druhou,finálová přestřelka je velmi kvalitně zvládnutá. Vtip je na správném místě a krve dost. I s malým rozpočtem za to s kvalitní kamerou se dá natočit velmi dobrý film. ()

Carol Pifková

... a ja som sa na to tak tešila, že to bude minimálne tak dobré ako Evil dead alebo minimálne tak úžasné ako Braindead. Nakoniec som sa dočkala obrovskej nudy. Začiatok bol pre mňa trápenie, a v podstate väčšina filmu bola obrovská nuda samozrejme, že nie kvôli tomu, že to bolo staré, práve naopak čakala som, že ma to skvele pobaví. Efekty ma pobavili ale o deji sa to už nedá povedať. Dávam aspoň tie dve hviezdičky, lebo som myslela, že sa tej mimozemskej podoby tých kanibalov ani nedočkám, ale keď už na to prišlo tak to stálo za to. ()

Anderton

Nízkorozpočtové béčko, alebo ak chcete tak nízkorozpočtový trash, na ktorom si ale jeho tvorcovia dali poriadne záležať. Kamera, strih a zvuk sú využité veľmi inovatívnym spôsobom, herecké výkony sú schválne otrasné a všetko je tak extrémne uletené, že ide o dielo typu "ber alebo nechaj byť". S filmom nemám spojené žiadne nostalgické spomienky na VHS éru, respektíve som sa k nemu nedostal ani počas LOTR mánie, takže z tohto hľadiska Bad Taste hodnotiť nedokážem. Za mňa surrealistická zaujímavosť od jedného veľmi slávneho režiséra, ktorú som si v istých momentoch užil oveľa viac ako v ďalších. Braindead mám ale na vyšších priečkach obľúbenosti. ()

Frajer42 odpad!

Ani se mi nechce věřit, že mistr Peter Jackson začínal svoji kariéru něčím tak strašně debilním. Smysl pro humor on nikdy neměl a asi ani v budoucnu se toho od něj nedočkáme. Naštěstí se od komedíí přeorientoval. Ale zpátky k tomuhle kriplovskému filmu. To, že není ani trošičku vtipný bych snad ještě překousl, ale on je bohužel naprosto debilní. Je to práce amatéra. Možná hravého a kreativního amatéra, ale je to stále amatér. O hereckých výkonech zbytku se nezmiňuji, protože pro ně v našem jazyce stále neexistuje vhodný termín, a to je čeština na tyto výrazy tak bohatá. Totální odpad! ()

Socrates

Tak to je teda věc. Člověk žasne, jak Jackson začínal. A žasnu taky nad zdejším hodnocením a jásotem. Absolutně nechápu to nadšení. Slintání a koulení očima Jacksonovejch kamarádů, lítající kousky mozků a klouzání po hovnech mě nešokuje, nezhnusí a v drtivý většině případů ani nerozesměje, takže co jinýho zbejvá si na filmu užít? Nic. Připomínalo mi to filmy Lloyda Kaufmana a jeho Tromy, jen s absencí nahatejch ženskejch (i proto je to smutnější případ), takže ani nic novýho ohledně stylu to pro mě nebylo. Dočetl jsem se, že původně to měl bejt kraťas - a tak to mělo dle mýho zůstat, protože 90 minut týhle příšerný amatérštiny, to je prostě moc. Mám takovej pocit, že přesně tohle natočit parta vtipálků z Horní-Dolní, tak se to tu válí v odpadech, ale tohle přece spáchal Peter! Čtyřletý snažení filmovýho nadšence Jacksona se musí náležitě ocenit, takže vrhám jednu hvězdu, ale jestli se pustim i do Braindead, jak jsem původně zamýšlel, to už si nejsem tak jistej. ()

swamp

Woow! :) Tak takhle jsem se u "hororu" už dlouho nepobavil..nemá smysl to popisovat. Střeva, mozky, ruce, nohy a kečup. Nic víc, nic míň! "Suck my spinning steel, shithead!" ()

RUSSELL

Tahle Jacksonovo první kultovní prasárna mě zas tak nezaujala, a když ji porovnám s pozdějším Braindead, který bezmezně uctívám, tak ten rozdíl je opravdu markantní. Na to, že film neměl vůbec žádný scénář, to ale dopadlo ještě dobře. Začátek je parádní a dokáže navnadit, jenže pak to jde strmě dolů a celá prostřední část mi bohužel přijde strašně nudná a zbytečně zdlouhavá – každopádně se vyplatí ji přečkat, protože konec je už opět kulervoucí. Zejména scéna „znovuzrození“ je naprosto luxusní. Postava, kterou ztvárnil sám Peter Jackson, je to nejlepší, co snímek nabízí. Scény, kdy si Jackson připevňuje odchlípnutý kousek lebky k hlavě pomocí pásku od kalhot a sbírá kousky mozku, nemají chybu – stejně tak emzák s uraženýma nohama házející šišky! ()

PetrPan

Nejlepší amatérský film všech dob, alespoň tedy ve svém žánru a tím je hororová komedie, v tomto případě její odnož zvaná splatter. Peter Jackson se představuje coby úchylný režisér plný ztřeštěných nápadů, nechutnost střídá nechutnost a v tom je právě zakopaný pes, film nestaví na hereckých výkonech (ty jsou mimo jiné přímo příšerné), dokonce, jak by si někdo myslel ani na skvělých efektech (v těch byl lepší už Mélies na počátku století než Jacksonova parta v tomto filmu), ale právě na navršení co nejvíce nechutných scén (vypadávající mozky - jeden z nich je i Jacksonův, létající střeva, hektolitry krve atd.), to celé je natočeno amatérskou kamerou, poslepováno snad na koleně a ne ve střižně a přesto je to naprostá PARÁDA !!!!! ()

Hunter2222

No jo, Peter Jackson začína s hororom. Nie je to také zlé, ako väčšina začiatkov iných hororových režisérov, ale nie je to ani také dobré ako Braindead. Keby som najskôr videl toto a až potom Braindead určite by som bol o dosť spokojnejší, ale čo už. Celé to, každopádne bolo dosť amatérske, nemalo to ten výrazný humor ako Braindead a aj pri stopáži 91 minút to dosť nudilo. ()

Joker Punx

Bad Taste - Vesmírní kanibalové - První film Petera Jacksona. Teď přesně nevím jestli jsem tenhle film viděl jako první ještě před filmem Braindead, teď se mi to plete a nejsem si úplně jistej. Tohle jsem tenkrát viděl ještě jako dítě z VHSky z videopůjčovny a tenkrát jsem na to čuměl co je tohle za ujeťárnu? :D Magořina a hrozná prdel :D No ty masky kanibalů jsou jako dobře udělaný, ale je to hrozně poznat jak jsou umělý a gumový :D Ale gore efekty vypadaj dobře. Český dabing je prdel a ty herci co hrajou ty kanibaly taky, to jsou úplný mentálové :D Režisér Peter Jackosn ve dvojroli Dereka a kanibala Roberta je dobrej dement :D Scény s jeho rozmlácenym mozkem je strašná píčovina :D Ale jako bavil jsem se dobře celou dobu, spousta krve, vnitřností a gumy :D Na to že je to první film Jacksona, tak supr. To by tenkrát nikdo do něj neřekl že natočí sérii Pána prstenů. ()

Willy Kufalt

Tenhle film jsem viděl těsně po Predátorovi, který pochází ze stejného roku a má přiřazené tři stejné žánry akční / sci-fi / horror. Takže mě aktuálně nenapadá, jak vyseknout Peteru Jacksonovi poklonu lépe, než ty dva zážitky jednoduše, byť možná trochu nestoudně srovnat. Americká akčňárna s monotónním dějem a spoustou klišé, leč technicky brilatntní, mě už kdesi po třetině pomalu přestávala bavit. Naproti tomu mladý nezávislý tvůrce z Nového Zélandu přišel nejen v rámci akce a humorných fórků s takovým množstvím nápadů, že mě navzdory poloamatérskému ražení upoutával po celou dobu. V několika místech se mi možná dění začalo mírně táhnout, jenomže snad vždy záhy nastoupil nějaký originální prvek (např. to auto se čtyřkou malovaných jezdců na okně), který zábavu okamžitě vrátil do plného proudu. Kvality pozdějšího Braindead za mě tento režisérův debut úplně nedosahuje, ale už tady se objevuje plno skvělých záblesků, v nichž se Jackson k svému žánrovému majstrštyku z 90. let začíná přibližovat. Ať žije Derek! :o) Jen těch zvratků mohlo být tam pro mě méně, ačkoliv zbylé scény ze sešlosti se staříkem v komoře bych řadil k hodně povedeným. [75%] ()

iamek

Stejně šílené jako Bad Taste - Vesmírní kanibalové. Jackson má neuvěřitelnou fantazii a musí být tak trošku magor, když vidíte některé nechutné scénky. Krev teče doslova v litrech a to mám rád. Snad se někdy Jackson vrátí ke svým začátkům jako Sam Raimi. ()

Chrustyn

To je taková blbost až je to dobrý:) Pokud máte silný žaludek tak se budete královsky bavit. Vše co je zde nastíněno, je v "Braindead" dovedeno k dokonalosti. ()

mcb

Ten chlap je úchyl, hlavně když se natáčí, jak sám sobě zabíjí tyčku do nohy. Bad Taste je ještě větší a nechutnější zvrhlost než Braindead, ale na rozdíl od něj má hodně hluchých míst. Ale kdo by je tomuhle amatérskému splatteru neodpustil, když je v něm vidět radost z filmařiny a odvaha natočit něco, co je ve výsledku tak strašná a příšerná pitomost. ()