Přízraky

• Nový Zéland

The Frighteners

Prízraky

Komedie / Horor

Nový Zéland / USA, 1996, 110 min (Director's cut: 122 min)

• anais

Roztěkaná variace na Krotitele duchů. Jako by to ani nebyl film od Petera Jacksona. Tedy alespoň od toho starého, předtolkionovského Jacksona. Sem tam nějaký ten pokus o černý humor, většinou však končí na špatných tricích. Nedokážu přesně říci proč, ale ani hlavní hrdina mi nepřirostl k srdci. Jeho trauma (mrtvá manželka) mi přišlo až moc učebnicové, do příběhu jaksi násilně nalepené. A ani ten Elfman coby hudební skladatel tentokrát příliš neperlí. Je tu však pár okamžiků, u kterých se člověk zasměje, a celkově to není až tak hrozné. Ale doporučit to můžu opravdu jen skalním příznivcům PJ a lidem, kteří ještě neviděli Braindead, Bad taste a už zmíněně Krotitele duchů(25.11.2005)

Scénář: Fran Walsh, Peter Jackson .. Producentský film, na který asi Robert Zemeckis neměl čas, s nevýrazným obsahem, který si bere až příliš mnoho z podobně laděných filmů (navíc je zde M.J. Fox zase bourající autem plot, nácek v řadách FBI, apod.). Osobitosti tvůrce moc nepobral a zábavností nijak nevyčnívá. Možná taky dobře, svůj talent a um Jackson využil plně až u dalšího (životního) projektu, kde dostal větší důvěru a volnější ruce.(8.2.2010)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $16,759,216Tržby Celosvetovo $29,359,216/50%/(19.5.2005)

Úlet, který jak zjišťuju, ve své době mohl posknout jen Peter Jackson. Je to dostatečně praštěné, chytlavé a hlavně zábavné. Film by si zasloužil o něco lepší hodnocení. Pan režisér je ve své miniroli jen těžko přehlédnutelný.(2.12.2013)

Velká škoda. Nevím, co přesně tady Mistrovi nevyšlo, ale výsledek působí divně (což by nevadilo), ale taky nudně (což je problém). Moc jsem se nesmál ani nebál. Ale co, jsou horší filmy...(31.5.2002)