Přízraky

• Nový Zéland

The Frighteners

Prízraky

Komedie / Horor

Nový Zéland / USA, 1996, 110 min (Director's cut: 122 min)

Jacksonův styl mi sedí, bylo to zábavné, komediálně-detektivní zápletka, šílenci byli dostatečně šílení, triky byly pěkné a navrch výborný Michael J.Fox, no fakt jsem se bavila.(24.11.2005)

Peter Jackson natočil podle vlastního scénáře jedinou důstojnou duchařinu od Krotitelů duchů, které dokázal vštípit jak svůj smysl pro úchylnost, tak pro preciznost. Na Jacksona je to sice možná umírněné, ale rozhodně je to skvěle natočené i zahrané.(2.5.2003)

Překvapila mě výtvarná stránka filmu. (Duch smrti.) Ten byl vážně fantasticky udělanej. A celá atmosféra maloměsta, jeho obyvatel a budov. A flashbacky, Gary Busey, Trini Alvarado a samozřejmě MJF. Nebál jsem se, jen párkrát lekl a hlavně bavil. I občasným humorem.(28.11.2005)

• LiVentura

Stín "nepřijatého ducha" dávného vraha se vrací, aby se mstil všem lidem a prostřednictvím živého jedince.!! :-())(27.12.2009)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $16,759,216Tržby Celosvetovo $29,359,216/50%/(19.5.2005)

• - R. Lee Ermey paroduje svou vlastní roli z filmu Olověná vesta (1987). (Karlos80)

• - Peter Jackson si podle svých slov vymyslel celou zápletku při cestě na nákup. Hned po té ji doma sepsal a pouze dvoustránkovou verzi předvedl producentům, kterým se to líbilo. (SexyAjinka)

• - Michael J. Fox tuto roli hrál už v době, kdy mu byla diagnostikována Parkinsonova choroba. Až v roce 1998 byla ovšem jeho nemoc zveřejněna. (SexyAjinka)