Přízraky

• Nový Zéland

The Frighteners

Prízraky

Komedie / Horor

Nový Zéland / USA, 1996, 110 min (Director's cut: 122 min)

Na začátku to vypadalo na duchařskou komedii a pak to na chvíli přešlo do vážnosti, kdy jsme se asi měli bát. To se sice moc nepovedlo, ale celkově se jedná o velice slušný film staršího data, který ničím neurazí.(23.5.2009)

• Webb

Tak tohle bylo ještě horší než jsem očekával. Tohle Peter Jackson nemohl myslet vážně :-D(25.12.2009)

Takové neslané nemastné. Na Petera Jacksona. Ale nemůžu říct, že bych se nudila... Kdyby nic jiného, je to roztomilý film a Jacksonovo cameo v něm je obzvlášť pěkné...:-)(10.8.2002)

Hodnotím sice třemi hvězdičkami, zároveň se ale nedá říct, že je ten film průměrný. Takže kvality: obrazová stránka filmu snad ani nemohla být příjemnější, film je vzhledem k mnohokrát využité duchařské tematice nápaditý a triky moc hezké. Nekvality: je to TOTÁLNÍ CHAOS. Ze začátku to vypadá na velmi zábavnou podívanou, ale postupně stále přibývají další a další motivy, které příběh zbytečně překrucují a komplikují, vtip se postupně zcela vytratí a už sledujeme jen nekonečné střílecí a "kosící" honičky a totálně zmateného Michaela J. Foxe. Film bohužel není vůbec funkční jako komedie (pobavíte se jen v prvních třiceti minutách) a už vůbec ne jako horror. Překvapuje mě, že to někoho (soudě dle komentářů) děsilo. Mně bohužel ani trochu. No, abych to shrnul: za jedno vidění to určitě stojí, ale o reprízu už asi stát nebudete. 50%(15.4.2003)

• anais

Roztěkaná variace na Krotitele duchů. Jako by to ani nebyl film od Petera Jacksona. Tedy alespoň od toho starého, předtolkionovského Jacksona. Sem tam nějaký ten pokus o černý humor, většinou však končí na špatných tricích. Nedokážu přesně říci proč, ale ani hlavní hrdina mi nepřirostl k srdci. Jeho trauma (mrtvá manželka) mi přišlo až moc učebnicové, do příběhu jaksi násilně nalepené. A ani ten Elfman coby hudební skladatel tentokrát příliš neperlí. Je tu však pár okamžiků, u kterých se člověk zasměje, a celkově to není až tak hrozné. Ale doporučit to můžu opravdu jen skalním příznivcům PJ a lidem, kteří ještě neviděli Braindead, Bad taste a už zmíněně Krotitele duchů(25.11.2005)