Přízraky

• Nový Zéland

The Frighteners

Prízraky

Komedie / Horor

Nový Zéland / USA, 1996, 110 min (Director's cut: 122 min)

Přízraky jsou hodně přepálená komedie, která do sebe nacpala tolik nápadů, že by klidně vystačily na další tři filmy. Jackson obsadil do titulní role tehdy velmi populárního Michaela J.Foxe a nebyla to špatná volba. V té změti nápadů se ale vytratila soudržnost snímku a spíše vynikly kvalitní triky. Jackson to měl pojat střídměji, ale i tak se jedná celkem o zajímavě koncipovanou hororovou komedii s našláplým vizuálem. Mé hodnocení: 60%(7.2.2009)

Všade sú Prízraky spomenuté ako Jacksonov najslabší film. No podla mňa patria medzi jeho najlepšie. Bavili ma rozhodne viac ako Bad Taste, či Braindead. Prízraky ma zaujali už od úvodných titulok kde po logu Universal vybehlo - Robert Zemeckis Presents. Zemeckis a Michael J. Fox tento krát v scenári a pod réžiou bláznivého a nápadmi nabitého Petra Jacksona. A toto spojenie sa skutočne oplatilo. Michael J. Fox ma bavil už od začiatku. Bavila ma jeho postava, ktorá slúžila ako most medzi mŕtvymi a živými. Zo začiatku to bola len celkom fajn a zaujímavá komédia, ale postupne sa rozbehol aj príbeh a vedľajšie postavy, ktoré mali čo ponúknuť až do samého záveru. Potešila aj hudba Dannyho Elfmana, či fajn atmosféra cintorínov alebo strašidelne interiéry. A keď už hovoríme o závere to je dôvod prečo s prižmúrenými očami dávam o jednu naviac. 90% - 5*(21.11.2015)

Peter Jackson ve svém pokusu o komediální horor lehce postrádá tah na branku. Michael J. Fox se snaží jak může, ale nestačí na, co se týče tempa, nezvládnutou komedii s mnoha duchy, kteří působí velmi svěže a příjemně vtipně. Malé režisérovo cameo také potěší, ale je jen malou třešničkou na dortu, který obsahuje jednu z nejzajímavějších duchařin 90tých let. Přízraky jsou posledním filmem před trilogií Pán prstenů, což ve mě trochu vyvolává otázku, podle čeho byli jeho kvality označeny za dostačující k tak obrovskému třídílnému projektu, který patří mezi veledíla filmové fantasy. Moje 4* jsou lehce nadhodnocením tohoto příjemného, ale málo vtipného snímku, protože mám velmi rád hlavního hrdinu a celý příběh se pohybuje v prazvláštním světě duchů.(14.9.2007)

Velká škoda. Nevím, co přesně tady Mistrovi nevyšlo, ale výsledek působí divně (což by nevadilo), ale taky nudně (což je problém). Moc jsem se nesmál ani nebál. Ale co, jsou horší filmy...(31.5.2002)

Příjemná duchařina s tradičně výborným Michaelem J. Foxem a úchylnými triky. Jackson názorně předvádí, že nápadité veletoče mezi komedií a horrorem mu nedělají žádné problémy, ačkoli jistý nádech režijní rutiny tenhle film bohužel má. Postava polorozpadlého ducha veterána /existuje termín duchodce?/ je vážně k sežrání :o). Nenáročné, pohodové, ale v Jacksonově filmografii Přízraky ničím nevynikají...(28.1.2004)

• - Film produkoval Robert Zemeckis. (Rocky62)

• - Režisér Peter Jackson si ve filmu střihne cameo jako chlapík, do kterého narazí M.J. Fox před místními novinami. (daEmoNickY)

• - Danny Elfman byl natolik unesen předchozím Jacksonovým filmem Božská stvoření (1994), že poprosil, zda by nemohl k tomuto skládat hudbu, aniž by věděl, o čem vlastně film je. (Rocky62)