Vzrušující práce v luxusním hotelu - to je vysněná budoucnost, kterou si hýčká Saliya (Kostja Ullmann) už od dětství. Pak ale jako teenager začne ztrácet zrak, až nakonec vidí jen mlhavé světlo a matné obrysy. Svět vidí jako by na něj koukal skrze tlusté mléčné sklo. Zdá se, že jeho životní sen je v naprostých troskách. Saliya i přes svůj handicap postupně získává větší sebevědomí, vrací se do normální školy a nakonec se dokonce odváží poslat přihlášku na stáž do pětihvězdičkového hotelu. Díky důkladné přípravě, pozitivnímu přístupu a hlavně s podporou velkého blafování uspěje a místo získá. Jen nikomu nepřizná, že vlastně tak trochu skoro vůbec nevidí. Odhalí jej až jeho nový přítel a kolega Max (Jacob Matschenz), který mu pak pomáhá, aby se vypořádal i s těmi nejobtížnějšími situacemi a úkoly, které provoz velkého a špičkového hotelu přináší. Saliya se po nocích učí nazpaměť všechny trasy, počty schodů, prostírání stolů. Vtlouká si do hlavy tvary předmětů, rozmístění věcí na baru, na pokojích pro hosty... V jeho případě opravdu platí, že je nakonec schopen dělat svou práci poslepu. Během své praxe v hotelu si i přes svou zrakovou vadu všimne Laury (Anna Maria Mühe), bláznivě se do ní zamiluje a vypadá to, že kromě zraku navíc ztratí i srdce a bohužel i rozum. Jeho blamáž začne dostávat praskliny a hrozí, že nakonec neuspěje ani v lásce a ani v hotelu... Naštěstí nejen film, ale i skutečný život mívá rád šťastné konce. (Cinemart)

Rathalos

Nemci su v poslednych rokoch experti na krasne filmy a este ak je to podla skutocnej udalosti,tak to plati dvojnasobne,clovek by neveril,co sa da dokazat,ak sa chce a tato dramedy je toho dokazom,naozaj skvela zalezitost a musim pochvalit vyber herca Kostju Ullmanna,je to sympatak...:-) ()

BOURQUE

True-based romantický príbeh, v šatoch s nálepkou „komédia“ (aj keď daný príbeh by som ani zďaleka nenazval komédiou). Príbeh Saliya Kahawatte, s ktorým súcitím, má slúžiť predovšetkým inšpiráciou pre ľudí, ktorý sa pevne držia svojich snov a sú odhodlaný s vytrvalým úsilím dosiahnuť svoje ciele. (Veľká úcta im!) Na druhej strane však zo samotného filmu mám trošku zmiešané pocity. Neviem, že „čo všetko sa stalo tak, ako je to zachytené“ a čo je iba „plus od scenáru a režiséra“. Niektoré časti príbehu „filmového Kajawatteho“ mi prídu, a ospravedlňujem sa za výraz, „zjednodušené“. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Ema57

Inspirativní film o obrovské vůli jít za svým snem a o síle přátelství. Skvělý Vojta Kotek, který namluvil Saliyu. ()

pepa3rd

Člověk jen těžko věří, že je dle skutečné události. Jestli ano, tak si Saliya zaslouží všechen obdiv. Jinak je to vcelku příjemně plynoucí romantická komedie. 65 % ()

Cinematrix

Předně bych chtěl říct, že film vůbec neni vtipnej. Je to spíš horor, protože neustále trnete, o co se zase ten přičmoudlej Němec přerazí. U komedie se má divák uvolnit, ale tady si neustále říkáte, že není možné, aby se tohle stalo v reálu, a když už takhle jednou přemýšlíte, tak zjistíte, že se vůbec nebavíte. Nejedná se ani o žádné kvalitní drama, protože nereálnost některých přeslazených dialogů tomu bere hořkost. Je to podobné, jako když máte chuť po ránu na pořádného turka (myslím tim kávu, i když hlavní hrdina jako Turek vypadá, haha), ale dáte si do toho 9 kostek cukru, takže máte spíš laté. Nechápu zdejší vysoké hodnocení, ale už jsem si všiml, že je na této databázi moderní nadsazovat evropským filmům, protože ty americké už se nám přejedly, ale já osobně takovéhle filmy opravdu nežeru... ()

bararich8

Kvalitní komediální počin německého ražení s příjemným humorem, originální zápletkou a fajn postavami. Konec je možná až příliš happy, ale jinak hodně příjemně strávený čas. Pokud chcete něco veskrze pozitivního na dlouhý večer, s tímto kouskem chybu rozhodně neuděláte. Lepší 4*. (Honza) Já zvyšuji na 5*, za mě to je prostě libový film-tak akorát vtipu, dramatu i romantiky. (Bára) ()

chrispe

Příjemný film na který jsem narazila náhodou v televizi a jsem ráda, protože kdybych se měla rozhodovat podle toho hroznýho plakátu a nudnýho názvu, tak by to nevyhrál a takhle jsem byla mile překvapena. Hlavní hrdina je sympaťák, nebylo to přeromantizovaný a to, že je to napsaný na motivy skutečného životního příběhu mi přijde trochu šílený. Klobouček. ()

Inozuka

Sice má ten příběh předobraz ve skutečných osudech Saliya Kawahattu, ale těžko uvěřit, že to bylo zrovna takhle. Nějak se to staví proti logice. Chápu, že filmaři mají tendenci děj zhušťovat, ale že by se náhle osleplý člověk naučil tak rychle životu v rozmazaném světě a téměř nikdo to nepoznal, prostě nevěřím. Také milostný příběh mi přijde do děje tak nějak nepatřičně naroubovaný. Možná by bylo lepší natočit ten příběh víc reálně a vážněji... Každopádně Rande naslepo je milý film, který diváka nutí popřemýšlet o životě, uvědomit si křehkost bytí a ukazuje, že když se chce, jde lecos. ()

Likan7

To vážně bude někdo argumentovat, že je film nereálný, že 10 let pracoval jako čísník? Bože lidi, proberte se. Sám jsem byl překvapený, jak na mě Rande naslepo působil. Je skoro až k nevíře, že Němci dokáží udělat skvělou oddechovou komedii, která není sprostá, je naopak vtipná a sympatická každým coulem. Trochu mi to připomělo mou oblíbenou Lásku na kari, nebo Stážistu. První hodina a čtvrt působí skvěle. Symaptičtí herci, pohodovej příběh, kupa humoru (i když trochu černého). Ke konci se samozřejmě musí dostavit nějaká krize, zahraje se na vážnější notu, ale za 10 minut přijde katarze a zase se jede na vlně pohody. I když musím uznat, že jsem se už fakt bál, že to skončí sice dobře, ale jen částečně :-) Pohodovka, kterou si kdykoliv zopakuju. ()

ER

Film,inspirovaný skutečnou osobou/událostí,má většinou nějaký ten bodík navíc. Rande naslepo není vyjímkou,další bodíky přidávají sympatické herecké výkony, kompaktní děj a kamera. A byť nevěřím,že to bylo až tak vše v pohodě,sympatičnost tohoto typu příběhu se hodí. ()

E lan

Velmi příjemná německá komedie s velmi pozitivní a statečnou atmosférou. Herecké výkony nejsou nic moc, ale o to tu nejde. Příběh vyhrává a skvěle baví. ()

bearmeedek

Je to lehce nadprůměrný film. A je to navzdory tématu příjemné a pohodové. To, co tady působí zcela nereálně, nás odzbrojí vědomím, že je natočeno podle skutečné události. Vůbec si to nedovedu představit. Jasně, je to filmově přislazené a v reálu to muselo být fakt drama. Ale nejzajímavější na filmu je, jak Saliya celou dobu vymýšlí stále nové fígle a improvizace, aby oklamal okolí, že vlastně nevidí. A většinou se mu to daří sakra dobře. Kolaps samozřejmě musel přijít, ale měl štěstí na lidi. Za ty všechny finty zvedám hodnocení. ()