poster

Vtáčkovia, siroty a blázni

 • Francie

  Oiseaux, les Orphelins et les fous, Les

 • anglický

  Birds, Orphans and Fools

Drama

Československo / Francie, 1969, 78 min

 • Crocuta
  *****

  V dobrém slova smyslu nezapomenutelný filmový zážitek - nic jiného jsem ostatně od Juraje Jakubiska nečekal. Herecké výkony velmi dobré, styl vyprávění naprosto osobitý, ovšem nejvíc si mne získala fantasmagorická atmosféra kombinující živočišnost, radost ze života i značnou dávku morbidity. Jedinou vadou na kráse je - jak už tu píše také igi B. - mizerná technická úrověň zvuku, který je v dialozích místy pod hranicí srozumitelnosti.(25.6.2008)

 • Jordan
  ****

  jakubiskovský ohňostroj bláznovstva a demýtizácie smrti, legiend a zaužívaných hodnôt či spoločenských noriem. režisér s rukopisom asi najfarebnejším a najcharakteristickejším na slovensku(6.4.2006)

 • jhrasko
  ****

  Typické Jakubiskovo vizuálne cirkusáctvo čoby obraz toho NAJ(krajšieho i smutnejšieho) čo so sebou prináša privilégium a pocit "byť mladý". A slová čoby zbraň bezbranných (i bezmocných). Mimochodom, najgeniálnejšia splachovacia scéna v histórii nielen slovenskej kinematografie.(8.8.2010)

 • hirnlego
  *****

  Zajímavé, hodně zajímavé - podobných československých filmů rozhodně moc neznám. Nekonvenční, hořký x veselý, surreálný x až příliš reálný - a ten úžasný konec... (4,5*)(18.5.2006)

 • Niktorius
  ****

  Jakubisko artový, surrealistický a minimalistický - tedy dosti jiný, než jej známe z jeho pozdějších epických děl. Neměnné zůstavá jen fascinující obrazové stvárnění - konkrétně tento film uchvacuje přepečlivě komponovanými a karnevalově barvitými scénami s nakažlivě pozitivistickým účinkem. V záběru nikdy žádný prvek nepůsobí jako pouhé pozadí, jako by i všechny ty kopce, lesy, domy, auta a jiné předměty patřily mezi hlavní hrdiny filmu...(3.9.2008)

 • Philippe Avron

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace