poster

Vtáčkovia, siroty a blázni

 • Francie

  Oiseaux, les Orphelins et les fous, Les

 • anglický

  Birds, Orphans and Fools

Drama

Československo / Francie, 1969, 78 min

 • nunka
  ****

  Čím viac o tomto filme premýšľam, tým sa mi viac páči...Čím bližšie sa schyľoval k záveru, tým viac si ma získaval. Je to "veľký film" o "hravom" svete bláznov. Žijú vo vlastnej realite, sú hlúpi, nekonformní a krehkí...a siroty... a mimo reality, čo je pre nich ten najprotektívnejší faktor. Jakubiskovi sa podarilo zrežírovať geniálnu haluz či lepšie povedané metaforický obraz plný symbolov, farieb a bláznovstva, kde sa ťažko hľadá hranica normality. Všetky symboly majú svoj význam a sú odkazom vtedajšej doby - zážitok je hutný a silný..Koncepčne najlepšie dielo od Jakubiska...(3.3.2009)

 • formelin
  ****

  *34. LFŠ 2008*(31.7.2008)

 • Divočák
  ***

  LFŠ 2008(31.7.2008)

 • Niktorius
  ****

  Jakubisko artový, surrealistický a minimalistický - tedy dosti jiný, než jej známe z jeho pozdějších epických děl. Neměnné zůstavá jen fascinující obrazové stvárnění - konkrétně tento film uchvacuje přepečlivě komponovanými a karnevalově barvitými scénami s nakažlivě pozitivistickým účinkem. V záběru nikdy žádný prvek nepůsobí jako pouhé pozadí, jako by i všechny ty kopce, lesy, domy, auta a jiné předměty patřily mezi hlavní hrdiny filmu...(3.9.2008)

 • Fingon
  ***

  Tenhle film je tak příjemně ulítlý, že jsem během prvních dvaceti minut uvažoval o mnohem vyšším hodnocení. Nicméně postupně mě to začalo nudit, konec jsem doslova přetrpěl. Možná jsem nepochopil... Věra Chytilová (v našich podmínkách snad jediné srovnání) je mi přece jen mnohem bližší...(26.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace