Noc na Zemi

• Německo

Noc na Zemi

Komedie / Drama / Povídkový

Francie / Německo / USA / Velká Británie / Japonsko, 1991, 129 min

Další Jarmusch a další jeho film, který mě příliš nebavil (kromě Mrtvého muže mě ostatně neoslovil žádný z nich - třeba musím pro pochopení absolvovat pár cest taxíkem...). Nejvíc se mi líbila druhá povídka - a pak také pasáž z Říma, ve které nesnesitelný Benigni žvaní a žvaní a žvaní a v momentě, kdy mluví o svých sexuálních zkušenostech a kněz protáčí panenky, ten moment byl opravdu kouzelný. Jinak - nezájem.(29.8.2009)

Tento film vo mne zanechal krasny pocit pohody.v obycajnom taxiku su uplne genialne vykreslene mozno na prvy pohlad nezaujimave epizodky zo zivota uplne beznych ludi.davam 4 * iba kvoli tomu ze su aj "kapicku" zaujimavejsie filmy ako tento ktory je "iba" tak krasne obycajny... PS.Aj tak budem taxikarom!..;-)(24.2.2004)

Pět krátkých příběhů na pěti různých místech ve světě. Všechny spojuje taxík a chvíle okamžiku. Necelá půlhodina, během níž se taxikář a klient vzájemně poznávají. Nenáročná podívaná s dobrou hudbou a atmosférou noci.(25.5.2012)

Vtipné, chytré, vypointované. Jarmuschův ironický pohled na svět tu funguje lépe než v těch pár dalších jeho filmech, co jsem viděl. Stejně jako u Kafe a Cigár jsem měl pocit, že nemá moc schopnost řadit povídky za sebou, ale protože jich je relativně málo a jsou dlouhé, není to tak na škodu. S odřenýma očima ten plný počet dám.(11.10.2010)

5 měst pohledem pábitele Jarmusche mě vrátilo do doby, kdy povídkové filmy prožívaly svoji slávu. A jak vidno, byly neprávem opomíjeny a čekaly na svého znovuobjevitele. Noc na Zemi je nádhera, kterou doprovází stejně báječná hudba.(30.11.2011)