Winchester: Sídlo démonů

• USA Winchester (více)

Věříte na duchy? Okna, za nimiž je zeď, dveře otevírající se do prázdna, schodiště, co nikam nevedou, tajné chodby, propadliště, sloupy postavené vzhůru nohama, labyrint místností. Obrovské sídlo Winchesterů tíží hrůzyplná atmosféra i historie. Jeho stavba probíhala nepřetržitě 38 let, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Jakákoliv přestávka měla mít strašné následky. Chodbami domu se na přelomu století plíží tajemná postava celá v černém, nikdo nesmí vidět, co se skrývá pod černým závojem. Není to ovšem démon, je to lady Sarah Winchester. Vdova a dědic zbrojního impéria Winchesterů, jejichž opakovací pušky pomohly dobýt Ameriku a zabily tisíce lidí. Lidí, jejichž prokletí a duchové teď rodinu pronásledují na každém kroku. Duchové, které na našem světě drží jen jejich neukojitelná touha po pomstě. Jedinou šancí, jak je upokojit, je stavět pro ně sídlo. A tak vystrašená, posedlá a prokletá lady Winchester staví dům zasvěcený duchům. Staví zámek, vězení a bludiště v jednom, zatímco ti nejstrašnější z všudypřítomných démonů se stále snaží vyřídit si s Winchestery svoje hrozivé účty. (Bontonfilm)

SOLOM.

Nečekal jsem od toho mnoho, protože filmů o prokletých domech existuje už celá řada a toto téma mi není zrovna dvakrát pochuti, nicméně jsem byl nakonec vcelku spokojený. Režisérské duo už několikrát předvedlo, že filmy točit umí a ani tentokrát nezklamalo. Navíc scénář alespoň částečně koketoval se skutečnými událostmi (tím mám na mysli samotný dům, který má v Americe doopravdy podivnou minulost a dodnes o něm kolují nejrůznější pověsti. Navíc patří mezi často navštěvované místa v USA). Samotné pojetí tohoto filmu taky není špatné. Hlavně tedy v jeho první polovině. Tvůrcům se místy podařila vytvořit zajímavá ponurá atmosféra, okořeněná o několik lekacích scén (ty sice nebyly žádná bomba), ale samotné prostředí domu bylo parádní, stejně jako herecké výkony obou hlavních představitelů. Jak Helen Mirren tak i Jason Clarke odvedli slušnou práci, některé efekty rovněž nebyli vůbec špatné a nebýt toho až „pohádkového“ závěru, byl bych asi spokojený mnohem více. Winchester si tak určitě své příznivce najde, ale ostřílení hororoví fandové z něj asi moc „na větvi“ nebudou. ()

claudel

Pár lekaček, velmi slušně vybudovaná atmosféra a dva výteční herci zázrak nesvedou. Zbude průměrný horor, který má jen těch pár plusů uvedených v první větě. ()

Necrotongue

Nalijme si čistého vína, tohle nebyl horor. Nemůžu tak říkat snímku, který je postaven na naivně stupidních lekačkách, ty by na mě zřejmě působily, pokud bych měl deset let a venku by už padla tma, dnes už byly bez šance. Byla škoda, že film neměl lepší scénář a režii, protože herci za špatný výsledek určitě vinu nenesli. Neustále přebudovávání a dostavování domu mi trochu připomněly mnohem lépe zvládnutý "Dům v růžích" podle Kingovy předlohy. ()

luka4615

Slušný nápad a několik skutečně velkolepých hororových momentů nezabrání faktu, že snímek Winchester je jen dalším smutným mementem toho, že ambice tvůrců dalece přesahují jejich tvůrčí možnosti a schopnosti. Škoda, potenciál na další dobrý hororový "zářez" zde vážně byl. Tak snad příště! ()

matestlust

Dobře natočený film s atmosférickým prostředím, který však trpí na veliký nedostatek hororové akce. Potenciál je tedy nevyužitý, což je škoda, jelikož by to s větší přítomností ,,lekaček" a vůbec strašidelných scén, bylo moc povedené dílko. Škoda ()

Morholt

První polovina měla včechno. Bylo tu napětí budované takřka od samého začátku, bavila výborná atmosféra obskurního viktoriánského sídla a přidala se i strašidla, která mi svým vykukování způsobila nejedno nadskočení. Zejména zrcátko bylo výživné. Pak jako by se to celé trochu zaseklo. Spierigové přestali brnkat na nervy a nechali postavy víc mluvit, aby vysvětlily okolnosti připravovaného finále. To byla sice trochu škoda, ale i díky hercům se bylo pořád na co dívat. Zúčtování moc nevyšlo. Technicky nemám co vyčíst, ale přeci jen jsem si to představoval trochu jinak. Ale i tak se jedná o nadprůměrnou klasickou duchařinu, která potěší oko i duši. 70% ()

oLí

Neskutečně nudně plynoucí horrorový snímek s nemarnými herci ve velmi marných rolích, kde tvůrci vsadili na strašně směšné a dna dotýkající se lekačky s 200%+ soundem při každé z nich. Nikdy, nikdy víc. 2/10. ()

Lucasion

Těšení a zklamání. Tak velký potenciál je zabit nudnou a předvídatelnou zápletkou. Samozřejmě, že to je doktor, co není zrovna psychicky labilní. Samozřejmě, že to je příběh, který se týká jednotlivce. A samozřejmě, že se tu bude potulovat naštvaný duch. Nechybí ani posednutí dítěte... Film není nic než klišé s provařenými lekačkami. Ta atmosféra, co je ve filmu, tak je tak nudná, nezajímavá a všichni ví, kam směřuje. Dům, který reálně existuje a má tisíce metrů chodeb, desítky pokojů a dveří, které nikam nevedou. To je přeci tak obrovský potenciál. A tvůrci místo toho nám naservírují příběh, který je nudný a bez šťávy. Nic jiného než fádní lekací scény, které mají diváka vyděsit, ale nedaří se jim to. A atmosféra je tu k uzoufání. Jako horor, to nebaví a jako příběh taky ne. Škoda. (35 %) ()

Lacike

Skvelý vizuál a celkovo technická stránka, ale všetko ostatné bol pre mňa jeden veľký trapas. Akékoľvek snahy ma vystrašiť mi pripadali k smiechu. Ľakačky už tradične otravné. Fakt na mňa nefunguje, keď niečo hlasno buchne. Postavy ma nebavili a boli mi ukradnuté. Zdá sa, že Predestination bola vo filmografii týchto dvoch packalov šťastná výnimka. 3/10. ()

JohnCZ

Výborný vizuál, super obraz, kulisy, kostýmy i herecké výkony, ale jinak je to tak neskutečné slabé a nezáživné, že je to až k neuvěření. Sterilní horor bez atmosféry a se statickou kamerou, která příjemně snímá scénu, ale nedokáže budovat žádné napětí. Divák se tu nebojí, divák je akorát jak na jehlách z toho, kdy na něj jak čertík z krabičky vyskočí nějaký hnusný digitální xicht. A horor postavený akorát na četných laciných hlasitých lekačkách je špatný horor. Dějově je to úplně banální, stejně jako 100 dalších duchařin, co se dneska točí, ale tady navíc i chybí, z důvodu mizerného prokreslení, i jakékoli spojení s postavami. ()

corpsy

Ak je toto natočené naozaj na faktoch a skutočných udalostiach, tak si len prajem, aby sa aj ostatným spoločnostiam a inštitúciám a ich zlosynom vo vedení, ktorí zhatili nejeden ľudský život či už po stránke fyzickej, psychickej, alebo materiálnej zjavili ich obete podobne krutým spôsobom a nechali ich kajať sa. Nechcem byť pomstychtivý, chcem byť iba spravodlivý. Snímok ako taký, sám o sebe nieje nijakým plnohodnotným zástupcom žánru a obsahuje toľko jupm-scareov, že to už občas príde trápne. Takže niečo, čo robí horor hororom, tu v podstate nefunguje. A to je chyba väčšia, ako veľká. Ale aspoň to, že sa tu nepreháňajú tínejdžri s IQ pod úrovňou mloka, s výbavou najnovších mobilných technológií, tomu dáva punc priemernej kvality. ()

spaceboyCZ

Helen Mirren, měla jsi tohle zapotřebí? :( Neskutečná fraška, která vás trefí do tváře už příjezdem doktora do neskutečně uměle digitálně ztvárněného domu. Nuda, nuda a zase jen nuda. ()

hous.enka

Chytré horory mám ráda a Winchester za jeden z takových považuji. Snad to bylo obsazením Helen Mirren, snad skvělou atmosféru rozlehlého panství nebo za to mohli bubáci, nevím. Není to tak hororové (čtěte promakané) jako některé snímky Jamese Wana, ale je to poměrně civilní a hlavně to má hlavu a patu. Za mě dobrý. ()

FromHell

Spierigovci sklamali.To jednoznačne.Winchester house ponúka skutočne veľmi veľa možností,ako sa s tým strašením pohrať,no divák sa dočká len predvídateľných lakačiek bez akejkoľvek atmosféry.Toto nezachráni ani vynikajúca Helen Mirren... 40 % ()

TomX2

Winchester by nemusel byť vôbec zlý horor, bohužiaľ je založený na nefungujúcich fragmentoch a tak z toho vo výsledku nemá žiadny úžitok film a ani jeho divák. Podklad snímku úplne márny nie je a herci nie sú zlí, avšak chýba tomu atmosféra a námet tak ostáva úplne nevyužitý. V závere to je už len samý digital a snaha diváka aspoň sčasti zdesiť, ja už som to však len s nezáujmom preskočil aby som sa dočkal konca. Ten však nemá žiadnu hodnotu, rovnako ako celý film. ()

Praxis

Další z variací na strašidelné bububaráky, kterých je po USA určitě spousty. Tentokrát s jakousi mytologií. Celkem to šlo, lekačky byly přesně takové, jaké jste si představovali, že budou. A místy docela i nečekané. Ona snaha o jakousi pseudomytologii mě ale nechávala chladným. Užíval jsem si proto strašidlákování a zbytek hodil za hlavu. Mirren skvělá, ale i Clarke docela fajn. 60% ()

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

Nejhorší filmy roky vyhlášeny