Ivan Najdenov (Viktor Choriňak), celkom obyčajný mládenec, sa náhodou prenesie zo súčasnej Moskvy do fantastickej zeme Belohorie. V tomto paralelnom svete žijú hrdinovia ruských rozprávok, kúzla sú prirodzenou súčasťou ich života a problémy sa riešia súbojmi s bohatierskymi mečmi. Na svoje veľké prekvapenie sa Ivan ocitne priamo v centre súbojov svetlých a temných síl. Zatiaľ mu ale nie je jasné, prečo má v týchto dramatických udalostiach zohrať hlavnú úlohu práve on. Všetci totiž veria, že on jediný dokáže ukončiť zničujúcu vojnu dvoch znepriatelených svetov. (TV JOJ)

BMW12

Musím říci, že ruská kinematografie je posledních 10 let na výborné úrovni. Zde natočili pohádko-fantasy film a funguje to parádně! Příběh je jak pro dospělé, tak i pro mladší diváky. Je to hezky propojené s moderní dobou a postavy jsou sympatické, mně osobně se nejvíce líbil vodník. :D V pohádce je snad vše a nic tam nechybí, takže dávám plné hodnocení. ()

nonick1

Počáteční, překvapivě povedený a zábavný díl rodinné pohádkové fantasy trilogie ve kterém se to hemží ruskými bohatýry, kouzelnými dědečky, chodícími chaloupkami – a pochopitelně nesmí chybět Kostěj Nesmrtelný a baba Jaga se svým létajícím (zde dokonce víceúčelovým) sudem. Filmové propojení dvou světů, současného a bohatýrského, je příležitostí k mnoha vtipným momentům a situacím, a snímek až do překvapivého finále neztrácí dech a zůstává pohádkově napínavý. ()

Tom_Lachtan

Zábavná blbina v tom nejlepším smyslu slova, která využívá motiv "z našeho světa se dostat do jiného, plného mečů a magie," což je sice princip, který tu už byl nesčetněkrát, ale tentokrát ho osvěžuje využívání ruské (v mnoha částech i celkově slované) mytologie, takže se člověk dočká Baby Jagy, vodníka, nebo chrabrých bohatýrů a příběhu o hloupém Honzovi, co se jmenuje Ivan. A Ivan je jalový - jenže - je ve své jalovosti zábavný a když se připitoměle zašklebí, tak to prostě funguje. Jasně, je to kravina, ale jednotlivé scény jsou prostě mnohdy zábavné a přestože si to zaslouží jen průměrné hodnocení, jako fantasijní oddechovka to funguje úplně v pohodě a při dobrém naladění dokáže Poslednij Bogatyr bez problémů pobavit. "Znám skvělé věci z mého světa! Fyziku, chemii, Kalašnikův automat.." ()

Pythonator

Perfektní faktasy orgie pro milovníky slovanské mytologie. Jen to zapojení amerických vypatlanců z Disney mafie tomu celému sebralo pravého ruského ducha a namísto dokonalé slovanské fantasy tady máme jakýsi hybrid mezi americkou rodinnou zábavou a skvělou ruskou fantasy. Moskevský hollywood má ten potenciál plodit velkofilmy, ale opět se to nepovedlo stoprocentně. Přesto je tento film v porovnání s americkou konkurencí asi tak na pět hvězdiček a já ubral jednu jen za to zprznění původní slovanské tradice. Jestli v tom nemají prsty ti satanisti od Disneyho, že je tu Kostěj kladná postava a Dobryňa Nikitič záporák? Nějak to celé asi prvoplánově slouží k pošpinění našich starých slovanských tradic. Chtělo by to odvetu: navrhuji, aby Rusové natočili bez americké spolupráce snímek, kde Santa Claus vraždí děti a pomáhá mu při tom Mickey Mouse. Jo a nelze nezmínit tu bojovou děvušku Vasilisu. Mila Sivackaja je krásný kus mladého masa a jistě má před sebou hereckou budoucnost. Jen doufám, že se nenechá zlákat Holým údem a zůstane věrná ruské produkci, nejlépe pak fantasy či historickým snímkům. Dívá se na ni totiž moc hezky. ()

dr.fish

Občasné dobré nápady nemohou zakrýt, že se jedná o totální hovadinu. Bývalo by bylo lepší vzít to vážně a natočit opravdový příběh o bohatýrech a ne blbinu s americkejma písničkama a hrdinou-slizounem, který neví která bije. Je to američtější než americká pohádka. Tohle opravdu ne. A mohlo to být dobré...40% ()

Časové pásmo bylo změněno