Hříšnice

Drama / Mysteriózní / Thriller / Krimi
USA, (2017–2021), 24 h 5 min (Minutáž: 41–55 min)

Tvůrci:

Derek Simonds

Předloha:

Petra Hammesfahr (kniha)

Jessica Biel, Christopher Abbott, Bill Pullman, Patti D'Arbanville, Teri Wyble, Robert Funaro, C.J. Hunt, Jacob Berger, Adrienne Lovette, Abby Miller (více)

Série(4) / Epizody(32)

Cora Tannettiová (Jessica Bielová) je obyčejná dvaceti sedmi letá žena, která je šťastně vdaná za Masona Tannettiho (Christopher Abbott) a má s ním malého syna. Krom toho, že je Cora spořádanou matkou, je také spolehlivou pracovnicí v podniku svého tchána. Jednoho dne si celá rodina vyjede na výlet k jezeru, kde chtějí strávit slunné odpoledne. Když však Cora začne pozorovat dva mladé páry na pláži, zničehonic popadne nůž, kterým synovi krájela ovoce, přistoupí k nic netušícímu mládenci Frankiemu a začne jej bodat po celém těle. Frankie na místě umírá a Cora je ihned dopravena do vazby. Případ by mohl být vyřešen rychle – bylo mnoho očitých svědků, a i samotná Cora se k činu přiznává, i když sama netuší, proč onu věc spáchala. Vyšetřování se ujímá starší detektiv Harry Ambrose (Bill Pullman), který se nenechá odbýt jednoduchostí současné verze vraždy, a hodlá přijít na to, proč k ní skutečně došlo... První osmidílná řada seriálu Hříšná duše vznikla podle knihy německé spisovatelky Petry Hammesfahrové, jež byla vydána poprvé v roce 1999. Seriál byl dvakrát nominován na Zlatý glóbus za nejlepší minisérii nebo TV film, a také za nejlepší herečku v minisérii nebo TV filmu Jessicu Bielovou. Ta vedoucí úlohu v seriálu ztvárnila vůbec poprvé a diváci ji můžou znát ze snímků jako Iluzionista (2006), Hitchcock (2012) nebo z klasických hollywoodských trháků jako Blade: Trinity (2004), Next (2007) nebo Total Recall (2012). Bill Pullman, představitel detektiva Ambrose, má za sebou bohatou hereckou kariéru, z níž je možné zmínit např. komedii Spaceballs (1987), Lost Highway (1997) Davida Lynche či film Den nezávislosti (1996). (Česká televize)

Recenze uživatele Najt k tomuto seriálu (37)

Část I. (2020) (S03E01)

Není to špatné. Tentokrát místo vraždy dopravní nehoda. Na začátku jsme se dozvěděli co se stalo a vypadá to že budeme odkrývat záhadu mezi Nickem a Jamiem. Skoro by člověk řekl, že třetí řada ma opačný koncept, což je fajn. Alespoň se řady od sebe nějak odlišují. Jsem zvědav co se bude dít dál. ()

Část II. (2020) (S03E02)

Druhý díl byl určitě lepší. Ambroze je skvělý jako vždy a Jamie je docela normální chlap. Zatím postrádám motiv, ale vzhledem k tomu, co se dělo ke konci epizody je jasné že ten nesympatický Nick má blbý vliv i po smrti. Scéna se starcem ukazuje, jak vypadá když se do těla vyplaví velká dávka adrenalinu díky strachu ze smrti a tělo posílí. ()

Část III. (2020) (S03E03)

V tomto díle se zaměříme především na Jamieho a jeho zesilující labilitu. Díl to byl povedený, jen nechápu proč žádá o pomoc, když pak nespolupracuje. Ted to vypadá, že se z něho stává blázen. Otázka je, zdali to jen tak vypadá či nikoliv. ()

Část IV. (2020) (S03E04)

Tenhle díl byl úplně jiný než předchozí a chvílemi to byla komedie. Mě to ale prostě bavilo a to jen díky Billu Pullmanovi. Konec pak byl docela wtf moment, který pro případ může být buď naprosto zásadní a nebo úplně bezvýznamný. To ukážou další díly. ()

Část V. (2020) (S03E05)

Vyšetřování víceméně už neprobíhá, protože se neobjevují důkazy, takže je Harry na mrtvém bodě. Zatímco Jamie řádí dál. Situace je opravdu svízelná, protože do této chvíle byl Jamie víceméně obětí, a to že se mu Harry snažil porozumět si zachovává podstatu předchozích řad. Jenže Jamie je idiot a totálně to posral a situace se dotkla i Ambrose. Takže příběh pokračuje, ale ne ve stylu vyšetřování, což je zásadní změna oproti předchozím sériím. Vyloženě mě to nevadí a čekám, jak se to nakonec vyvrbí. ()

Část VI. (2020) (S03E06)

Tady bych asi zmínil konec epizody, který je dost kulervoucí. Bohužel i přes většinu názorů typu jaká to je blbost s nimi nesouhlasím. Ono to je odůvodněný a osobně chápu proč si tam Ambrose lehl, jen mě uniká ta pravá podstata. Každopádně zatím asi nelepší závěr mozna z celého seriálu. ()

Část VII. (2020) (S03E07)

Další dobrá epizoda. Závěrečná minuta opět překvapila. Jsem zvědav na poslední díl ()

Část VIII. (2020) (S03E08)

Mnozí asi nepochopili podstatu této řady. Mě se konec líbil. Ambroze si prožil své a Jamie mu ukázal vlastní směr a i když to byl vrah, byl to v jádru vzdělaný a dobrý, zkažený člověk. Celá epizoda se věnovala pátrání a na konci došlo i k boji. Snad poprvé v seriálu. Samotný odchod Jamieho byl zpracovaný dost autenticky a ten strach ze smrti byl zkrátka uvěřitelný. ()

Percy (2021) (S04)

Plný počet, protože se jedná o nejlepší sérii seriálu. První řada byla super, o její úspěch se podělil BillPullman a JessicaBiel. V té poslední je to pouze na Billovi, ale o to líp to zahrál a postava Harryho Ambose je zkrátka parádní. Co ale dominuje nejvíce je povedený a zamotaný příběh, který rozhodně patří k nejpovedenějším ze všech čtyř sérií. ()

Část I. (2021) (S04E01)

Solidní start série. Temné, zvláštní záhadné. To je ono. ()

Část II. (2021) (S04E02)

Detektiv Ambrose je zase ve své kůži, příběh se ještě více zamotává a zatím vypadá, že bude krutopřísný. Ambrose tam ještě všem zavaří, nicméně babka něco skrývá. Zatím to vypadá, jak kdyby uctívali vyšší moc, která všechny ovládá, ale pochybují, že by seriál zašel až takhle daleko, takže to spíš vypadá na jakousi sektu,  nebo velké tajemství. To jsou ale zatím jen mé spekulace. Můžu ale říct, že až teprve tato řada ohrožuje tu první, která byla doposud nejlepší. ()

Část III. (2021) (S04E03)

Temné jak noc. V této sérii seriál nabízí mysteriózní krimi, kde můžou být podezřelí všichni a otázek je tolik, že by nestačil celý blok. Závěrečný cliffhanger mě trochu uzemnil. Je to ona ? Pokud ne, vznikne další vlna otázek, pokud ano, bude se řešit proč. Tahle řada je zatím parádní. ()

Část IV. (2021) (S04E04)

Tak už víme co se stalo s Percy, co tomu ale předcházelo a co znamenají mystické věci to je otázka. Kazdopadne seriál prochází výborná mysteriózní temna atmosféra a jdem zvědav co se z toho vyklube. ()

Část V. (2021) (S04E05)

Ouu, tak tahle epizoda nam přináší mystické ritualni prvky od osvobození duše a povznesení sebe sama. Tyhle očišťující rituály jsou zajímavé a já věřím, že na nich něco bude. Nicméně mě překvapilo provedení, které je super a samozřejmě závěrečný cliffhanger to završil tentokrát na plný počet. ()

Část VI. (2021) (S04E06)

Nejlepší díl série zatím. Tady už jde dost do tuhého. Honička v lese byla drsná. Harry se zase dostal do těžké situace a konec byl snad ještě horší. ( V dobrém slova smyslu) ()

Část VII. (2021) (S04E07)

Tak tohle je vyloženě kotel. Příběh který se zamotal nehorázným způsobem a v této epizodě nám odkryl karty. Teď už jen zbývá dozvědět se, jak to dopadne. Každopádně nejlepší díl série a možná nejlepší díl celého seriálu. Harry Ambrose je borec. ()

Část VIII. (2021) (S04E08)

Fantastické zakončení parádního příběhu 4 série. Kam se hrabou série předchozí. ()