Quills - Perem markýze de Sade

Quills - Macht der Besessenheit

Quills - Perom markíza de Sade

Romantický / Drama / Historický / Životopisný

USA / Německo / Velká Británie, 2000, 119 min

Nadocekavani dobry drama, cekal jsem nejakou ukecanou nudu a nakonec z toho byl paradni film. Trosku mi pripomnel Libertine. Pribeh sice kdovijak slozitej neni, ale je originalni a ma solidni dobovou atmosferu, cemuz taky napomaha, ze se vetsinou dej odehrava v blazinci, kde se sesla skvela parta magoru. K tomu tu jeste je tvrdej Michael Caine (jiny slovo me nenapada, vylozene zlej mi neprisel), krasna Kate Winslet a hlavne ke konci paradni Phoenix. Nicmene film stoji na hlavni postave Markyze a toho zahral Rush naprosto genialne. V jeho podani je to sice zvrhly prase, ale zaroven je vam tak trochu sympatickej a clovek ho nebere, jako nejakyho zaporaka. Jeste zbejva zminit, ze je film natocenej velice solidne a i kdyz se tu spis mluvi, tak ani na chvilku nenudi, ve vysledku lepsi 4*.(8.7.2008)

Četl jsem kousek knihy od Markýze de Sade a věřte mi, že tohle je velmi slabý odvar jeho myšlenek. Každopádně tento film nemá kopírovat knihu, ale jen nastínit období francouzské dekadence a příběh okolo Markýze de Sade a to zvládá docela bravurně. Můžeme polemizovat, do jaké míry je tento příběh poupravený americkou produkcí a též se můžeme dohadovat zda-li to bylo málo či naopak příliš zvrácené. Já osobně bych si to možná dokázal představit ještě perverznější, ale to nemění nic na tom, že film ode mě dostane plný počet bodů. Ke všemu Kate Winslet zraje jako víno a spolu s Amelií Warner tvořili neskutečně sexy dvojku.(11.4.2010)

Provokativní a perverzní - ale dávkováno po troškách a s vkusem, takže nezkazí asi nikoho, i když několikrát film sklouzne trošku do jednoduchosti - když postava Amelie Warner projde ve filmu neuvěřitelným "sexuálním" vývojem :-) Herecké výkony excelentní.(3.5.2003)

Výborně zahraný a v mnoha směrech ohromně poutavý ale mírně utahaný snímek plný perverze, erotiky i násilí. Prostě o markýzovi de Sade a jeho pobytu pro duševně choré, kde i přes veškeré zákazy sepisuje svá kontroverzní díla.(14.10.2007)

Má to svoju atmosféru, hrdinovia dobre zvládajú svoju nejdenoznačnosť a vnútorný boj. Joaquin Phoenix dokáže zahrať čokoľvek a veríte mu každý zmätený pohľad...(19.7.2015)

• - Do role Abbé de Coulmier tvůrci zvažovali obsazení Hugha Jackmana. (Pavlínka9)

• - Jelikož je Geoffrey Rush vegan a odmítl nosit kožené boty, musely pro něj být vyrobeny boty ze zvláštního plastu. (Hal_Moore)

• - Markýzovu manželku hraje Rushova skutečná manželka Jane Menelaus. (Hal_Moore)