Quills - Perem markýze de Sade

Quills - Macht der Besessenheit

Quills - Perom markíza de Sade

Romantický / Drama / Historický / Životopisný

USA / Německo / Velká Británie, 2000, 119 min

Ó ta pointa (kněz a pradlenka) ... bavila jsem se. Nechutné, odsouzeníhodné, ne ... přiznejme si, že v každém z nás je trochu(kousek) perverze a s klidem se na Quills podívejme, eventuelně se zplna hrdla zasmějme. Hm ... podotýkám, že mým dlouholetým problémem je smích v pasážích, kdy se obvykle moc lidí(nikdo) nesměje, takže mé konstatování o vtipnosti radši liberáně a velkomyslně přehlédněte. Herci = úžas; scénář = lehkost; myšlenka = svoboda vyjadřování nade vše ... Nevidím to jinak než na ****.(30.11.2006)

Dobře, jsem asi úchyl, ale mě ten film přišel dost romantický. Ten vztah Winsletové a Phoenixe je zvláštní, něžný - a nezkazí to ani ta scéna s mrtvolou. Zato ta aféra s Michaelem Cainem je dost morbidní.(20.2.2003)

Těšil jsem se na velký herecký střet Geoffreyho Rushe a Michaela Caina, nicméně Cainovy postavy je v Quills tak málo, že k žádnému zápasu nedošlo a z filmu se stala Rushova oprávněná exhibice. Je skvělý - stejně jako Kate Winslet. Ovšem zbytek snímku už je dost rozpačitý a k závěru dokonce tak nějak nudný, že mě to až překvapilo.(3.10.2013)

Obrazovo a herecky brilantné. Ale obsahovo veľmi rozporuplné. Cynizmus a provokácia sa bijú s dramatickou romantikou a dôveryhodnosťou vzťahov. Zmiešané pocity z neuvážene premiešaného koktejlu. Kaufman si evidentne myslel, že táto obsahová rozporuplnosť zaistí filmu nevyhnutnú kontroverziu. To možno zaistila. Ale k jeho kvalitám rozhodne neprispela.(18.4.2003)

• Campbell

No k tomuto filmu si asi nikdy nenajdu cestu, pokaždé když nato chci kouknout, tak po půlce se neustále koukám kdy bude konec. A při tom režisér Kaufman není vůbec špatný, ale znáte to ne každej má rád něco dobrýho:-)(6.10.2010)

• - Markýzovu manželku hraje Rushova skutečná manželka Jane Menelaus. (Hal_Moore)

• - Madeliene LeClerc, kterou ve filmu hraje tehdy pětadvacetiletá Kate Winslet, bylo ve skutečnosti pouhých třináct let. (Candice)

• - Joaquin Phoenix přiznal, že sexuální scéna s Kate Winslet byla nejtěžší a nejvíce neobvyklá sexuální scéna, jakou kdy dělal. (Janulla)