poster

Quills - Perem markýze de Sade

 • USA

  Quills

 • Německo

  Quills - Macht der Besessenheit

 • Slovensko

  Quills - Perom markíza de Sade

Romantický / Drama / Historický / Životopisný

USA / Německo / Velká Británie, 2000, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vitex
  *

  Skvěle, vskutku "filmově" a velice zábavně natočený jakožehistorický příběh, u kterého jsem si až teď, po asi pátém shlédnutí, uvědomil, jak je pomýlený. Nejde o to, že se Francouzi z konce osmnáctého století chovají jako současní Američané - ani o to, že se kněz běžně na veřejnosti prochází s odhalenou hrudí jak nějaký seladon. Nemůžu překousnout, že postava programově vulgárního a všemi opovrhujícího narcistního sadisty je tu představena jako ztělesnění svobody a mučedník, zatímco všichni ostatní jako pokrytci anebo morálně naprosto nestabilní osoby (postava Madelaine je vrcholem - považuje se za "dobrou ženu v životě", přičemž svádí kněze a distribuuje pornografii). Pak jsou tu už jen blázni a svině od podstaty. (nedopsáno)(6.4.2005)

 • Houdini
  ***

  Oscar 3 nominace: Herec HR - Geoffrey Rush, Výprava, Kostýmy(18.3.2004)

 • Payushka
  *****

  Nemuzu jinak - ja uz od zacatku tusila, ze mi tu celou dobu unikalo mistrovsky dilo (a vzhledem k hodnoceni koukam i nedoceneny). Co tu budu basnit o hercich, to uz vystihli vsichni ostatni, kazdopadne musim rict, ze pokud bych se pozapomnela s knezem, muj mily sympatak Jeremy Irons z Misie by utrel... :)(31.1.2008)

 • T2
  ****

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $7,065,332Tržby Celosvetovo $17,989,227║ Herecký koncert zúčastnených(Rush, Winslet, Phoenix, Caine) v bláznivom svete Markíza de Sade, plného zdravých zvrhlostí, pokušení, provokácii... /80%/(17.11.2009)

 • Krissty
  *****

  Bylo to zvrhlé, perverzní a erotické.. A přitom to neztratilo na vážnosti a napětí především ke konci.. Dokonce i nějaká ta romantika by se našla.. To je opravdu pekelná kombinace, skvělé dílo! Geoffrey Rush byl naprosto dokonalý a bezchybný. Neumím si na jeho místě představit někoho lepšího :) I Kate Winslet a Joaquin Phoenix byli skvělí, ve filmu to výborně jiskřilo a oba předvedli vynikající herecké výkony. Závěr byl pro mě neočekávaný a překvapivý (už jsem si říkala, že nic lepšího přijít nemůže a ono to přišlo!).. Tento film je dokonalý! :)(5.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace