poster

Záhada hlavolamu

 • Slovensko

  Záhada hlavolamu

  (festivalový název)

Dobrodružný

Česko, 1993, 97 min

 • paascha
  ***

  Na televizní seriál s nezapomenutelným Sloupem a Moučkou to sice nemá, ale pro nás, kteří jsme na Šípákách vyrostli, je to i tak parádní. Škoda, že tím to skončilo(2.8.2009)

 • Ištván87
  ****

  Perfektní kamera, perfektní hudba, mrazivá atmosféra a příšerní herci. Nejlépe své role zvládli Filip Jančík v malé roli Velkého Vonta a Matěj Hádek coby Losna. Je hrozná škoda, že režisér nenašel nějaké lepší (ne)herce.(9.3.2009)

 • Derek
  ***

  ako vacsina mladych chlapcov som foglarovky hltal (i ked som mal radsej chlapcov od bobrej rieky ako rychle sipy) a bol som nadseny faktom ze zo zahady hlavolamu vznikol film (o to vacsie bolo moje sklamanie ked sa nakoniec film u nas v kine nepremietal pre nedostatok zaujmu...). i dnes ma film dobru atmosferu (polorozpadnute budovy v stinadlach) ale je dost casto vidiet ze ide o rezijneho debutanta. skvelu kameru a slusnu hudbu zhadzuju dole neskutocne slabe herecke vykony vsetkych zucastnenich, ktori i ked su typovo presny su herecky tragicky...(16.8.2014)

 • mr.kliky
  ***

  celkově poměrně průměrnej film, ale závěrečná sekvence ve svatojakubským kostele je naprostá třída. plus velmi dobrá hudba, který samozřejmě kraluje bezeslovná hymna vontů, a šedivá atmosféra stínadel, tenhle film vyzdvihujou do decentního nadprůměru.(10.2.2014)

 • liquido26
  ***

  Když mi bylo asi 8, tak jsem si do videopůjčovny na sídlišti neustále chodil půjčovat videokazetu s tímto filmem. Loni jsem měl možnost za sebou shlédnout původní seriál i toto zpracování no a oproti černobílému seriálu je to hodně slabý odvar. Jestliže Romanu Skamene a jeho kolegům jsem všechny ty "plantážníky a himbajz" atd. věřil, tak tady už to působí dost uměle a nepřirozeně. Mažňák vypadá jako tupej gauner, co neumí do pěti počítat, jeho otec jakbysmet, Vontská rada je parta hezounů v koženejch bundách, no a celkově to všechno působí divně. Ty tři hvězdičky dávám hlavně z nostalgie, jak už jsem avizoval výše.(25.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace