poster

Záhada hlavolamu

 • Slovensko

  Záhada hlavolamu

  (festivalový název)

Dobrodružný

Česko, 1993, 97 min

 • gogos
  ***

  Tahle Foglarovka stála vždycky ve stínu televizního seriálu. A právem. Ač filmu nechybí atmosféra, tak herecké výkony ani obsazené osobnosti nedosahují kvalit seriálu, natož knih či komiksů. Nejvíc však film trápí scénáristická strnulost. Těžký průměr...(22.12.2014)

 • Divočák
  ****

  Na původní seriál to sice nemá, ale i tak filmu nechybí ta správná mrazivá atmosféra. Komiks udělaný z filmových fotek mám ještě teď někde doma schovaný.(26.2.2007)

 • Rakosnicek77
  *****

  Tak na Foglarovkách jsem vyrostl, navíc Rychlé Šípy a jejich pátrání po tajemném ježku v kleci, byla asi úplně první Foglarova knížka, kterou jsem jedním dechem přečetl. Nicméně ještě jedna věc mě kladně kloní k takovému hodnocení, zrovna tohoto zpracování knižní předlohy. Byl jsem tehdy čerstvě náctiletý a naskytla se příležitost, zůčastnit se jako komparzista natáčení bojů na Rozdělovací třídě, což byla tedy ulice Pekařská v Olomouci a tak jsem byl zrodu filmu vlastně přímo účasten, proto to nemůžu mít jinak než za 5!(1.12.2014)

 • mr.kliky
  ***

  celkově poměrně průměrnej film, ale závěrečná sekvence ve svatojakubským kostele je naprostá třída. plus velmi dobrá hudba, který samozřejmě kraluje bezeslovná hymna vontů, a šedivá atmosféra stínadel, tenhle film vyzdvihujou do decentního nadprůměru.(10.2.2014)

 • BoredSeal
  ****

  Překvapivě se ve filmu povedlo stvořit to, o čem jsem nejvíc v oblasti zfilmování pochyboval - prostředí je perfektní, ohnilé domy ruku v ruce s pochmurnou hudbou vytvářejí slušnou atmosféru Stínadel. Bohužel, herecké obsazení je katastrofa, všichni dětští herci jsou prachbídní a to i přestože je předabovali jiní dětští herci. A k tomu vizáž většiny dětí ala gay modelové, zejména Jindra Hojer jako totálně teplý nácek. Jinak jde ale o jeden ze zajímavějších a zdařilejších filmů "kapitalistické" české kinematografie, tři a půl hvězdičky.(21.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace