Lepší sněžný muž, nežli žádný muž... Asi čtyřicetiletá žena (Jiřina Bohdalová) žije navzdory své inteligenci a hezkému vzhledu sama. Občas na ni dolehne „tesknice“ a ona zatouží po společnosti muže. Jednoho dne se jí telefonem ozve přítel z mládí, Ing. Bohouš Čert (Vladimír Menšík), kterého si ona pamatuje jako štíhlého mladíka. Pozve ho na večeři, kterou připraví s mimořádnou péčí. Stejně tak si dá záležet na svém vzhledu. Jaké je její překvapení, když se ukáže, že ing. Čert ztloustnul a stal se z něj zanedbaný, drzý, poživačný a nevychovaný sobec. Delikátní večeři zhltne s hlasitým mlaskáním a srkáním a nadto sní i veškeré zásoby z ledničky. Ona mu však všechno odpouští, neboť doufá, že Čert se jednou vyjádří a požádá o její ruku. Jenže ani ženská trpělivost není nekonečná… (Česká televize)

honzic

Rozhodně zajímavý film a pěkně ztvárněný, zejména začátek se mi líbil, ovšem dějově nic moc. Scénář je trochu zvláštní, herecké výkony velmi dobré, hodnotím kladně, ale nemůžu dát více, neb jsem nepochopil přesně, co se za filmem skrývalo. Hodnocení: 60 % ()

babula

Neprávem pozapomenutý film v české kinematografii, který rozhodně stojí za pozornost. Bohdalovou i Menšíka všichni jistě známe z bezpočet filmových rolí, ale jejich herecký koncert ve Vraždě Ing. Čerta je něco nezapomentulného. Už pouhý dialogy v jejich podání by obstáhly samy o sobě. Výtku bych měla akorát k samotnému konci filmu, který mi přišel nejasný a pro mě nepochopitelný. ()

Phex

experimentální legranda o archetypálním vývoji partnerského vztahu s postupem času kolovrátková, což snižuje mé hodnocení ()

dsaiko odpad!

Dva estrádní partneři v alternativním pokusu o .... No, to jsem právě že nepochopil. Čert ví. Možná to mělo kdysi nějaké skryté podobenství a významy, možná to bylo strašně intelektuální, dneska už je to ale prázdný nesmysl, který nešlo dokoukat .... ()

Max Q.

Nebudu zapírat, film jsem nepochopil. Nicméně vidět, jak královsky se Menšík cpe, to za to opravdu stálo. ()

peeko

Rčení, že láska prochází žaludkem, platí i pro "Čerta". Skvělé výkony Bohdalové a Menšíka jsou samozřejmostí. Howg ()

jessic

Alegorická ulítlost Ester Krumbachové o rozdílech mezi muži a ženami. Díky hereckému obsazení Menšík a Bohdalová zabavné a vtipné, i když v druhé polovině jsem se trochu ztrácela. Pytel hrozinech, ach jo. Pointa mi unikla, ale bavila jsem se skvěle. Výtvarně samozřejmě geniální. ()

Delmondo

Že je Menšík ďábel o tom nepochybuji, zpočátku mě jeho obžerství docela bavilo, ale potom film šel úplně mimo mě a byla to hodně těžká zkouška vydržet až do konce, inu zvládnul jsem to poněvadž nejsem žádnej padavka, ale už nikdy více. ()

Vengeance6

Něco pro feministky :D... mě se to opravdu líbilo, celá ta myšlenka, dialogy mě opravdu nadchly, Vladimír Menšík samozřejmě nezklamal, skvěle jsem se bavil... :) ()

Kakofon

Pro mě je tento film hereckým koncertem dvou největších osobností českého filmu a důstojnou tečkou za tzv. Českou novou vlnou. Srdeční záležitost. 100% ()

kamigava13

Bohdalce to slušelo, měla styl. Menšík taky jako vždy dost vznětlivý, dramatický a vtipný. Někdo tady v recenzích použil slovo feminismus. Jsem feministka a bohužel až na konci filmu se to přehoupne do feminismu a kupodivu úplně náhodou. Ona ho totiž nezabila záměrně. Jinak celou dobu na mě film působil spíš úplně opačně. Jaký je vlastně opak feminismu? Maskulinismus? Asi jo. Používaj se tam výrazy jako mužný, jsem tvrdý, protože jsem muž bla bla atd...to mi příjemné vůbec nebylo. Nechci to ale hodit rovnou do odpadu, protože tam byly místy srandovní momenty. Viz Čert: “A já jí mám vrátit ten kajak??! Táákovou díru jsem v něm zalepil!” :D ()

PTuranyi

Jednoduchý príbeh muža/čerta a osamelej ženy, ktorému Jiřina Bohdalová a Vladimír Menšík svojimi hereckými výkonmi dodali úžasnú hĺbku a komický rozmer. ()

huriccan

Laďa Menšík coby čert tady předvádí skutečný peklo na Zemi, kdo ho neviděl okusovat bohdalce v obyváku fíkus neuvěří. Fakt ostrý, hodně ostrý. ()

jerrik7

Příliš mnoho symbolismu, příliš sofistikované. Připomíná mi trochu Sedmikrásky jak tady už kdosi napsal. Sedmikrásky jsem ohodnotil jako Odpad! Vražda ing. Čerta rozhodně odpadem není. Asi jsem jenom neměl náladu na sofistikovaný film, kde se s výjimkou konverzace skoro nic neděje a tak jsem film vůbec nedokoukal. Takže se skoro stydím dávat hodnocení **, o to víc, že hlavními postavami jsou tak úžasní herci jako pan Menšík a paní Bohdalová. ()

Katule80

Tento snímek mě neoslovil, ani si nejsem jistá, jestli jsem ho pochopila tak, jak básník myslel. Tři hvězdičky jsem dala jen díky hereckým výkonům hlavních představitelů. Ne nadarmo se říká... není malých rolí.... ()